Kafana Kafana "Žalosna sova"

b-guracuDjerdapu.jpg


- - - - - - - - - -

FOTOGRAFIJA koju čuva Zbirka rečnog saobraćaja Muzeja nauke i tehnike prikazuje hidrogliser koji prolazi pored broda koji je u tom trenutku obarao dunavski rekord.
Sastavljene barže gurao je potiskivač za čijim kormilom je bio legendarni kapetan Milan Grubor. Stručno rečeno, sastav koji je prevozio bio je težak 23.000 tona, širina mu je bila 54, a dužina 288 metara. Spojene barže činile su površinu od 13.000 kvadratnih metara!
Od sedamdesetih godina prošlog veka, kada je rekord postavljen, do danas, niko se nije usudio da na ovaj način preveze teret Dunavom.
 
U pravu si.
Zasto nema ljudi?
Novih ako stari nisu tu.

Oni koji i nešto gledaju od animea su ugl na forumima tipa k-pop, j-rock i slično. Magistralna grupacija tćita mangicu, dabome, a ostatak ljudi koji se zaista interesuju za anime (da slobodno kažemo visokointelektualci) često ili nemaju vremena za forume ili gledaju neke druge stvari koje im oduzimaju vreme. Češće su na FB grupama gde neka dečurlija pokušava da izigrava komičare postavljanjem glupih slika, pa čak i komentara sa ovog foruma ponekad. :)
 
Прати ли неко аниме Assassination classroom ? Нека Б продукција, али не изгледа лоше. Привукао ме је зато што је једна од ликова Српкиња :lol: - Ирина Јелавић.
https://en.wikipedia.org/wiki/Assassination_Classroom
Презиме јој је више хрватско него наше. Има епизода када лик почне на бангавом нашем да прича...
 
Izasla je animirana serija Castlevania snimljena po legendarnoj igrici. Deluje prilicno dobro, crtez je radjen u stilu japanske anime


Jedino je glupo sto prva sezona ima samo cetiri epizode od po 20 min, ne znam stvarno sta im to znaci, druga sezona tek 2018-te
 
Komotno se može reći da je u pitanju anime američkog porekla slično kao i Dante's Inferno svojevremeno.

Kao neko ko obožava Castlevania SOTN meni se ne dopada kako su odradili Alucard-a, ali imajući u vidu da se apsolutno uklapa u priču koja se prožima kroz igre, sve je odlično napravljeno.

Problem je u forsiranju gritty-ja. Psovanje radi psovanja. Preseravanje radi preseravanja. Pokušavaju malo da buduu fazonu Game of Thrones, što je za mene gigantski minus. Animacija dobra, muzika loša i nije ni približno epic kao u bilo kojoj od Castlevania igara.

Nadam se da će doći do 18 veka kada je i dešavanje Castlevania SOTN, kao i da će se Trevor pojaviti kao Zombie kojis e bori protiv Alucard-a, dok Alucard pokušava da spasi Richter-a sa Marijom. :cool:
 

Back
Top