Gde ste kad niste u Valjevu

The Look

Aktivan član
Poruka
1.955
Gde najcesce provodite vreme van Valjeva? Povodom kojih dogadjaja napustate grad? Posao, fakultet, porodica, odmor...

Kako se osecte kad napustate Valjevo? Nije vam drago, ravnodusni ste, osecate to kao olaksanje da na kratko (ili zauvek) pobegnete?

Koja sredstva prevoza ste primorani da koristite? Imate li srece pa idete svojim kolima ili ste ograniceni na voz i autobus?

Moze i neki zanimljiv dogadjaj povodom putovanja iz Valjeva...

Hajde budite se!
 
Аутобусом до Краљева, Новог Сада, Београда да обиђем родбину... Прошле године су ми се два аутобуса покварила... Србија... Некад и колима... Углавном се сморим јер немам неко друштво у горе поменутим местима...
 
Ja imam neke rodbine sa strane ali se bas nesto i ne posecujemo. Ali zato idem kod kumova u Prokuplje ili Beograd... Put u Prokuplje bas volim (sem ako nije vrucina). Prvo sto su ljudi tamo sjajni i zaista divni, njima su kumovi odma posle Boga i sve zele da ti ucine. Nikad nismo imali ni problema sa policijom kad smo isli tamo... Mada se jednom eto desilo da nas zaustave u Divcima kad smo se vracali iz Prokuplja... E to je bilo za plakanje, da nas niko u Srbiji nije zaustavio do nasih dragih sugradjana.
 
Gde najcesce provodite vreme van Valjeva? Povodom kojih dogadjaja napustate grad? Posao, fakultet, porodica, odmor...

Kako se osecte kad napustate Valjevo? Nije vam drago, ravnodusni ste, osecate to kao olaksanje da na kratko (ili zauvek) pobegnete?

Koja sredstva prevoza ste primorani da koristite? Imate li srece pa idete svojim kolima ili ste ograniceni na voz i autobus?

Moze i neki zanimljiv dogadjaj povodom putovanja iz Valjeva...

Hajde budite se!

Valjevo sam napustio pre 6 godina kada sam otišao u Prag na fakultet. Tokom tog perioda sam "svraćao" u Valjevo svaka 2-3 meseca na po 10-tak dana. Nakon što sam diplomirao preselio sam se u Barselonu. Razlog je bio upis Master studija. Tokom tog perioda (11 meseci intenzivnog Master kursa) sam bio u VA samo jednom najviše zbog toga što je skupo doći kući jer low-cost kompanije ne voze za Srbiju. A posle Master-a sam došao u Sevilju gde se i trenutno nalazim. Razlog je posao :D
Kada se desi da dođem kući, obično nemam vremena da putujem bilo gde po Srbiji zbog viđanja sa rodbinom i drugovima.

Prevozno sredstvo koje koristim je, naravno, avion jer bih u suprotnom morao da putujem 2-3 dana. Inače dok sam živeo u Češkoj najčešće sam dolazio (i odlazio) minibusom.

I za kraj, kako se osećam kada napuštam Valjevo..........to je veoma teško pitanje za svakoga ko živi u inostranstvu. :( Za razliku od odlazaka na kratko koji su spomenuti u predhodnim postovima, odlazak na duži period je dosta težak. Odlazak na duže je nešto što retko koga ostavlja ravnodušnim. Moje lično iskustvo je da uvek prvo osetim neku dozu olakšanja jer mi obično dosadi kući posle par dana. Mada opet to olakšanje je povezano sa tugom jer odlazim "od svog". Obično me to "olakšanje" drži narednih par dana dok ponovo ne primetim ono što znam već duže vreme, a to je da (ma kako glupo zvuči) nigde nije lepše nego kući :D Naravno, postoje ljudi koji lako mogu da odu i da nikada ni ne pomisle da se vrate ali ja lično tako nešto nemogu da uradim i imam nameru da se vratim tako da nikada (osim možda povremeno) nisam video odlazak iz Valjeva (odnosno iz Srbije) kao nešto trajno. Ja sam otišao sa ciljem da sebe profesionalno usavršim i na tome i radim i mislim da ću se vratiti čim budem bio potpuno zadovoljan sa svim što sam postigao. Ali ipak i pored toga, svaki odlazak od kuce je bolan.

A čisto da vidite kako se oseća skoro svako ko je "otišao van" kada se vrati kući predlažem da pročitate tekst sa bloga na ovoj strani.

P.S. znam da je tema otvorena prvenstveno za Valjevce koji odu negde na kratko i njihova iskustva i odgovore na pitanja iz prvog posta, ali evo čisto da ima i ova strana priče o odlasku. :D
 
Ja imam neke rodbine sa strane ali se bas nesto i ne posecujemo. Ali zato idem kod kumova u Prokuplje ili Beograd... Put u Prokuplje bas volim (sem ako nije vrucina). Prvo sto su ljudi tamo sjajni i zaista divni, njima su kumovi odma posle Boga i sve zele da ti ucine. Nikad nismo imali ni problema sa policijom kad smo isli tamo... Mada se jednom eto desilo da nas zaustave u Divcima kad smo se vracali iz Prokuplja... E to je bilo za plakanje, da nas niko u Srbiji nije zaustavio do nasih dragih sugradjana.

Prokuplje i Kurshumlija,i ceo taj Toplicki kraj je extra :)!Moji su poreklom odozdo,tako da cesto idem dole,imam mnogo rodbine,prijatelja,itd...ljudi su mnogo dobri dole,uvek te lepo docekaju!Uglavnom sve pozitivno imam da kazem o tom kraju!
 
Inace ja retko i dolazim u Va,kad sam u Lazarevcu onda svracam ceshce,ali uglavnom sam u Bg-u(na Skadarliji),tamo studiram!Inace idem ponekad i u Ns,SMederevo,Krushevac,Kragujevac,itd...a preko grane retko bash veoma retko idem,jednom u 5 godina :)
 
Tema je za Valjevce, koji su tu oduvek, tj. koji su se rodili u Valjevu i za one koji Valjevo smatraju svojim gradom i ako tu nisu rodjeni... Takodje za ovu temu vazan je i put ili odsustvo iz grada i kako utice na Vas, a ne koliko traje... Ova tema je tu zapravo bas zbog ljudi koji cesto odsustvuju iz Valjeva ali i za sve druge naravno. Da ne pominjem da se podrazumevaju i stanovnici manjih mesta u okolini Valjeva, koji nemaju svoj podforum, oni mogu pisati za svoja mesta ili za Valjevo... Samo Vi pisite...

P.S. Divan blog, a tvoj post zaista kazuje dosta...
 
Ovako...
Na zimovanje i letovanje idem svake godine.. To su planine Zlatibor i Divcibare a na more na Crnogorsko primorje za sada...:D kolima idem sa porodicom... mada ove godine sam sa drustvom bila na Divcibarama pa smo isli busom:mrgreen: Cesto odem do Novog Sada i Beograda... imam puno rodjaka tamo pa koristim priliq da uzivam i shoppingujem:p
cesto idem na ne planirana "putovanja"... na primer do Soko grada i tako nekih zanimljivih mestanca po Srbiji:cool:
 
ja sam iz mionice ali sada trenutno zivim u beogradu jer studiram ovde...sad da se bas provodim to ne mogu reci ali zato barem imam devojku koju mnogo volim i ona mi je jedini spas kada treba nesto da ucim jer ona uvek potrefi bas tada da dodje :D a sto se tice putovanja ja imam stan ovde tako da ne svracam ni u valjevo niti u mionicu...ali bih voleo da svratim posto sam cuo da su se valjevo i mionica bas dosta izmenjali pa bih voleo da vidim i to cudo :lol:
 
ja sam iz mionice ali sada trenutno zivim u beogradu jer studiram ovde...sad da se bas provodim to ne mogu reci ali zato barem imam devojku koju mnogo volim i ona mi je jedini spas kada treba nesto da ucim jer ona uvek potrefi bas tada da dodje :D a sto se tice putovanja ja imam stan ovde tako da ne svracam ni u valjevo niti u mionicu...ali bih voleo da svratim posto sam cuo da su se valjevo i mionica bas dosta izmenjali pa bih voleo da vidim i to cudo :lol:

U kom smislu izmenjali - ne kontam - jedino sto se u VA izmenilo to je vlast koja kao i prethodna samo jede G a Mionica - a da ima semafor i panduri su im sa zavrsenom srednjom skolom za razliku od ranije
 

Back
Top