Bezicni CDMA fiksni telefon

imam ga, princip je kao mobilni koji radi samo na onoj baznoj stanici za koju je "otklucan". Od PTT kupis aparat, ima antenicu, radi odlicno, kao pravi, cena poziva je ista kao i kod zicanog, meni je ovaj aparat samo ruzan i ima neki budibogsnama zvuke za zvono.

Mana, ne moze da se postavi jos jedan aparat za drugu sobu na istoj liniji.
 
Ok,ali bih jos da pitam koji su bili uslovi da bi ti dali tel.verovatno vam je instalirana bazna stanica iskljucivo za vase mesto,a kod mene je problem sto je bazna malo dalje od mene/nekih 20Km ali iako signal doseze do mog mesta ne daju mi prikljucak tako sto kazu da moje mesto nije bilo planirano sa pokrivanjem.
 
To je isto fiksni telefon.ali uslov da bi se mogao koristiti je postavljanje bazne stanice u tvojoj okolini koja je opremnjena opremom za tu namenu,a instalirane su zasad vrlo mali broj u Srbiji sa tendencijom ubrzanog sirenja mreze pokrivenosti,razlika je samo u tome sto od kuce do centrale nema kablova vec naravno signal se prenosi vazdusnim putem.Prikljucak sa telefonom koji daje telekom kosta oko 11.000.Din.s tim sto se nakon mesec dana moze podneti zahtev za koristenje interneta pa vam onda daju dodatni uredjaj nesto poput modema u koji se moze prikljuciti kompjuter,fax ili klasicni bilo koji tel.aparat.
 

Back
Top