zuto-crveni "eksperti": ortoped vodi ekologiju - fizicar spoljne poslove

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
BEOGRAD - Da l’ je Srbija zrela za kolektivno lečenje kada su joj čelnici čak četiri resora u novoj vladi lekari? A ako se na sve to doda da nam je na čelu države psiholog, a na čelu Skupštine psihijatar? Doduše, samo jedan je tu gde mu je i mesto doktor Tomica Milosavljević, večiti ministar zdravlja.

Ostala trojica su zalutali. A ponajviše bivši čelnik parlamenta Oliver Dulić - ortoped, a sada ministar za ekologiju i prostorno planiranje. Osim deesovske teško da ima neke veze jedno s drugim.

I Sulejman Ugljanin davno pobeže od zubarske stolice i „uvali“ se pravo u onu ministarsku. Istina, bez portfelja, ali sa zaduženjima za nerazvijena područja i za održivi razvoj - zuba, sigurno ne.

Jeste da je diplomirao sa prosekom deset, ali teško da Ivicu Dačića novinarstvo i komunikologija kvalifikuju za ministra policije.

Rasimu LJajiću, ministru za rad i socijalnu politiku, možda može i da se progleda kroz prste jer mu u biografiji piše samoda je završio medicinu - a šta konkretno, ne zna se.

Ako ćemo po onoj Dinkićevoj - „stručnost ispred politike“, novoj vladi treba priznati da od 27 članova kabineta, samo njih sedmoro ne ispunjava tu parolu. A među njima baš i njegova pulenka Jasna Matić, ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo. Po struci - građevinski inženjer. A u novoj vladi, i to po drugi put, nije bila nespojiva i svetska i jugoslovenska književnost - što je diplomirala još jedna Dinkićeva uzdanica Snežana Samardžić-Marković, sa omladinom i sportom. Al’, možemo da se uhvatimo za njenu karijeru balerine.

Diplomatiju nam vodi čovek koji je, ruku na srce, završio belosvetske škole - čuveni Kembridž, ali odsek - teorijska fizika. Magistrirao je Vuk Jeremić i državnu administraciju. Ali ne i „međudržavnu“.

Mašinski fakultet je, izgleda, dobra preporuka za rukovođenje vojskom. Tako u diplomi ministra odbrane Dragana Šutanovca piše da je završio baš te škole i to smer - hidroenergetika. A specijalizovao se u oblasti energetike.

---------------

mislim sta reci :)

nije ni cudo sto je srbija u raspadu kad su na celnim funkcijama ministarstava ljudi koji nikakve veze do tad sa tom strukom nisu imali :)
 
90% poslanika SRS u parlamentu su fakultetski obrazovani :ok:

:super:

Joj jerry mrzi me sad to da tražim, idem malo napolje, ali....ovako iz glave: potpredsednik narodne skupštine babadevojka Nataša - diplomirani turistički vodič, Toma-glavni, diplomirani građevinski tehničar....
Neko će već da nastavi, al' znaš i sam kako umeš da se frljaš sa procentima:super:

nego...što te nema na Vučićijadi? Baš je dobro zezanje:super:
 
Joj jerry mrzi me sad to da tražim, idem malo napolje, ali....ovako iz glave: potpredsednik narodne skupštine babadevojka Nataša - diplomirani turistički vodič, Toma-glavni, diplomirani građevinski tehničar....
Neko će već da nastavi, al' znaš i sam kako umeš da se frljaš sa procentima:super:

http://www.parlament.sr.gov.yu/cont...esto=&zanimanje=&Submit=%CF%F0%EE%ED%E0%90%E8

evo ti pa klikci. vecina su fakultetski obrzovani stim sto ja smtram da i oni koji nisu takodje treba da budu poslanici, jer fakultete u nasoj zemlji mozda ima 10% populacije , i treba da poslanici reprezentuju sto siri drustveni sloj gradjana... sve u svemu poslanik je opisno zanimanje i ne zahteva nikakvu posebnu strucnost, dok je obavljanje funkcije ministra usko strucan posao i predstavlja skroz drugu stvar.

sta god od skole da si zavrsio, ako znas da govoris mozes da izadjes sa govornicu skupstine i pricas dok ne mozes uspesno voditi ministarstvo telekomunikacija ako si gradjevinac ili ministarstvo spoljnih poslova ako si fizicar :lol: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
90% poslanika SRS u parlamentu su fakultetski obrazovani :ok:

u svakom slucaju pokazuje se da ste vi zuto-crveni "eksperti" do mojega :super:

:rotf::rotf::rotf:

Koje su fakuletete zavrshili navedeni??

ИЛИЋ, РАДИША Занимање
шумарски техничар
ЧОЛИЋ, ДРАГАН Занимање
радиомеханичар

КРСТИН, МИЛОРАД Занимање
пољопривредни техничар
РОГОВИЋ, МИЋО Занимање
приватни предузетник
|ВУКОВИЋ, СЛОБОДАН Занимање
аутолимар



БУДИМИРОВИЋ, ЈЕЛЕНА Занимање
биротехничар
ПЛУЖАРЕВИЋ, ВИТОМИР Занимање
шумарски техничар
НИКОЛИЋ, ТОМИСЛАВ Занимање
грађевински техничар
ПРЕЛИЋ, ДОБРИСЛАВ Занимање
грађевински техничар
МИЈАЉЕВИЋ, СЛАЂАН Занимање
спортски тренер
МИЛОЈКОВИЋ, ВЛАДА Занимање
ветеринарски техничар
ДУВЊАК, МОМЧИЛО Занимање
саобраћајни техничар
СПАХО , СУЛЕЈМАН Занимање
радник
ЂОКИЋ, БРАНИМИР Занимање
истакнути естрадни уметник
МИЛАДИНОВИЋ, ЉИЉАНА Занимање
службеник
МАРИЋ, ВЕСНА Занимање
административни радник


:worth:
 
Je li Djeri koliko dodje 16 od 70?

ja sam kliknuo na 10tak onako nasumicno i vecina ogromna su imali fakultete. eto vidim ti si zaludan pa si izbrojao da 16 od 78 nema. pa ok ....

za vise infoa procitaj moj prethodni post. funkcija poslanika ne zahteva bilo kakvu strucnost ili odredjenu skolu dok funkcija ministra - da.
 
ja sam kliknuo na 10tak onako nasumicno i vecina ogromna su imali fakultete. eto vidim ti si zaludan pa si izbrojao da 16 od 78 nema. pa ok ....

za vise infoa procitaj moj prethodni post. funkcija poslanika ne zahteva bilo kakvu strucnost ili odredjenu skolu dok funkcija ministra - da.

E moj Djeri i ja random zivim u Srbiji pa sam se usrecio.:bye:
A Nikolic, srednjoshkolac, ima odredjenu shkolu za predsednika Srbije...e Dzeri Dzeri.
 
E moj Djeri i ja random zivim u Srbiji pa sam se usrecio.:bye:
A Nikolic, srednjoshkolac, ima odredjenu shkolu za predsednika Srbije...e Dzeri Dzeri.

predsednik srbije po tebi zahteva kakvu strucnost ? :lol:

funkcija predsednika srbije zahteva da je covek posten , patriota i elokventan a sve to nikolic jeste. funkcija predsednika zahteva da taj covek stavlja nacionalne in drzavne interese na prvo mesto .

sta imamo mi od toga sto nam je skolski psiholog tadic predsednik? :)

sta je on uspeo da postigne do sad za vreme svojeg predsednikovanja?

jel zaposlio onih 2 puta 500.000 ljudi sto je obecavao? :)
 
predsednik srbije po tebi zahteva kakvu strucnost ? :lol:

funkcija predsednika srbije zahteva da je covek posten , patriota i elokventan a sve to nikolic jeste. funkcija predsednika zahteva da taj covek stavlja nacionalne in drzavne interese na prvo mesto .

sta imamo mi od toga sto nam je skolski psiholog tadic predsednik? :)

sta je on uspeo da postigne do sad za vreme svojeg predsednikovanja?

jel zaposlio onih 2 puta 500.000 ljudi sto je obecavao? :)

Aj sledeci put predlozite osnovca za predsednika...:hahaha:
A kad je Nikolic bio predsednik skupshtine, dodushe mizerno kratko, tad ti nije smetalo...:dash:
 
Aj sledeci put predlozite osnovca za predsednika...:hahaha:
A kad je Nikolic bio predsednik skupshtine, dodushe mizerno kratko, tad ti nije smetalo...:dash:

pa i funkcija predsednika skupstine ne zahteva nikakvu posebnu strucnost.

ja se nisam zalio kad je dulic bio predsednik skupstine, al ovo sto je on kao ortoped ministar za ekologiju je smesno :hahaha:
 
pa i funkcija predsednika skupstine ne zahteva nikakvu posebnu strucnost.

ja se nisam zalio kad je dulic bio predsednik skupstine, al ovo sto je on kao ortoped ministar za ekologiju je smesno :hahaha:

Dobro, Dzeri, sledeci put cemo tebe za ministarstvo finansija u senci da predlozimo...jel se slazesh?:ok:
I necesh da kupish evro od mene po 120, eto koliko si principijelan...:thumbdown:
 
pa i funkcija predsednika skupstine ne zahteva nikakvu posebnu strucnost.

ja se nisam zalio kad je dulic bio predsednik skupstine, al ovo sto je on kao ortoped ministar za ekologiju je smesno :hahaha:

За председника државе ,скупштине, једина школа је "устав".
А што се тиче расподела министарства у влади мислим да је било ДАЈ ШТА ДАШ
 

Back
Top