Pozdravi i otpozdravi u Beogradu? Radim istrazivanje, molim sve forumase za pomoc

Poruka
2
Postovani,

Skupljam materijal za pisanje seminarskog rada iz predmeta Dijalektologija srpskohrvatskog jezika na Filoloskom fakultetu. Tema je vrlo specificna. Imajuci u vidu da najbolje poznajem pozdrave svog kraja, molila bih sve koji su zainteresovani za ovu temu da mi napisu neke karakteristicne pozdrave i otpozdrave iz svog kraja. Potrebno je da budu zaista poznati vecini omladine. Naravno, napomenite mi i o kojoj opstini ili delu grada pisete. Istrazivanje zavrsavam 15. avgusta. Zahvalna sam vam unapred na svakom vidu pomoci.:dash::bye:
 
Postovani,

Skupljam materijal za pisanje seminarskog rada iz predmeta Dijalektologija srpskohrvatskog jezika na Filoloskom fakultetu. Tema je vrlo specificna. Imajuci u vidu da najbolje poznajem pozdrave svog kraja, molila bih sve koji su zainteresovani za ovu temu da mi napisu neke karakteristicne pozdrave i otpozdrave iz svog kraja. Potrebno je da budu zaista poznati vecini omladine. Naravno, napomenite mi i o kojoj opstini ili delu grada pisete. Istrazivanje zavrsavam 15. avgusta. Zahvalna sam vam unapred na svakom vidu pomoci.:dash::bye:

zar nije SRPSKI JEZIK ?
DOBAR DAN....otpozdrav "ma teraj se u ku.r.AC. krasni"...eto cisto za pocetak :mrgreen:
 
Bojim se da je samo Toki-Voki ispunio ocekivanje :-)
Pravi pozdravi i otpozdravi,ljudi... Dobar dan. cao, vozdra, poz, gde si... Sta se najvise koristi?

A definitivno je srpskohrvatski jezik, jer obuhvata ekavicu, ijekavicu i ikavicu. To sto se takav termin nama danas ne svidja - najbolje je obratiti se politicarima. Ali, ovo nije politicka tema, zato vas molim da nastavite da pisete
 

Back
Top