Hemijski fakultet u Beogradu ili Novom Sadu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Hemijski fakultet u Beogradu ili Novom Sadu

Jasnica
    Guest

Podrazumevano Hemijski fakultet u Beogradu ili Novom Sadu

Interesuju me utisci studenata sa ovog fakulteta.Da li vam je fakultet ispunio ocekivanja?Kakav je bio prijemni,kakav je kvalitet nastave?
    Planiram da upisem farmaciju,ali mi je hemija rezervna varijanta,pa mi trebaju informacije.Hvala!

Greene
    Guest

Podrazumevano

Ne savetujem ti upis hemije kao rezervne varijante. Fakultet je dosta zahtevan, ako to nije nesto sto zaista volis mozes se lako razocarati.
    Uslovi za rad naravno nisu na nivou pocetka XXI veka (u skladu sa drzavom u kojoj se nalaze). Prva godina je uglavnom opsteobrazovna (opsta i neorganska hemija, matematika, fizika), od druge godine pocinju prava hemija i vezbe. Organizacija nastave je takva da ces tokom semestra vreme NEIZOSTAVNO provoditi na fakultetu, a tokom svakog raspusta ces uciti i spremati ispite (uz prakticne vezbe koje traju po citav dan nemoguce je ozbiljnije uciti za ispit tokom godine). Ispiti uopste nisu naivni, ima i onih koji imaju po par hiljada strana (organska, fizicka hemija). Iz mog iskustva (par godina sam spremala studente farmacije za ispit), hemija na farmaceutskom fakultetu je vise jedan opsti pregled, ima puno podataka (reakcija), ali se ne ide u mehanizme i bazicne principe kao na hemiji.

Pitanje je i sta zelis da radis nakon zavrsenog fakulteta. Po mom misljenju, osobe koje kasnije rade kao profesori hemije su tokom studiranja ulozili preterani trud koji kasnije nije adekvatno nagradjen. Rad u skoli svakako nije jedina mogucnost, sve zavisi od tvojih zelja i ambicija.

Ukoliko te jos nesto konkretno interesuje, rado cu ti odgovoriti.
    Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    25.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hemijski fakultet u Beogradu ili Novom Sadu

poslije zavrsene srednje skole planiram upisati neki fakultet vezan za hemiju.....taj predmet bas volim,ali nisam bas sigurna da li ja to mogu....mozete li me malo posavjetovati....kako da se odlucim...poooomooooc...

Slične teme

1. Pravni fakultet u Novom Sadu
    Autor walking on sunshine u forumu Univerzitet u Novom Sadu
    Odgovora: 439
    Poslednja poruka: 23.10.2016., 21:05
  2. SPOLJNOTRGOVINSKI FAKULTET U NOVOM SADU
    Autor drabab u forumu Fakulteti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.09.2008., 18:52
  3. fakultet u novom sadu
    Autor zivotus u forumu Arhiva
    Odgovora: 1