Vršac

aer11y.jpg


:cao:
 
Upravo sam videla da su svi postovi BOJAN BRT, kao i moji, izbrisani. Pitam se - zašto ? Vršac ostaje uskraćen za prelepe fotografije, koje su nam, koliko sam mogla da primetim, sa puno truda i entuzijazma prezentirane od strane autora.

Ako sam ja tome doprinela svojim iskrenim divljenjem i podrškom, ovim putem se IZVINJAVAM i autoru i PFVršac, i forumašima Vršca, obećavajući da više nikada neću ovde doći jer meni, čini se, kao VršTanki tu i nije mesto.
 
Od 2008. godine i ja sam Vrscanka. Nakon 62 godine zivota u Beogradu, odabrala sam Vrsac da u njemu provedem svoje poslednje godine zivota. A to znaci da sam od najboljeg odabrala najbolje. Pored toga sto je lepo uredjen i cist, Vrsac ima i veoma pristojne i ljubazne zitelje. Ovim povodom bih zelela da se zahvalim JEDNOM OBICNOM TATI za divne slike i pratece komentare. ...

Molim da se ovaj post stornira. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Molim da se ovaj post stornira. Hvala.

Mislim da je red da nam neko nadležan na Krstarici objasni zašto su pojedine slike tako volšebno nestale. Da li je u pitanju, možda, neka tehnička greška da je "crkao" link sa skladištem slika, ili je u pitanju povreda nekog pravila foruma, ali neki smisleni razlog mora da postoji. Meni su te prekrasne slike bile veza sa detinjstvom i mladošću, verujem i drugim Vrštanima rasutim po svetu. Neko nam je to oduzeo - ko i zašto?

Imam blagi osećaj da će ovo neko, možda, smatrati povredom ličnosti i dela nekog na Krstarici i da ću završiti u Obaveštenjima da sam dobio C1, ili C2 ili od Kulina ban!
 
To bi bio osnovni red.
Ako je trebalo nekog banovati, možda zbog prevelike podrške i pohvale autoru priloženih fotografija, onda je to trebalo da budem JA, (iako sam bila krajnje iskrena i dobronamerna).
Žao mi je što se sve to tako završilo i što su uskraćeni mnogi Vrščani, kako Vi kažete, rasuti po celom svetu, ali i oni koji su ga samo posetili i zavoleli. Šteta, šteta ...
Moderator/i može biti spokojan po pitanju mog (ne)pojavljivanja ovde ikada više. Želim vam uspeh u radu.
 
Poslednja izmena:
Sta vam je ljudi,sto bezite sa teme a slike koje su nestale nemaju apsolutno nikakve veze sa vama?
Problem je druge prirode koji nije za pricu,a vi nastavite sa kacenjem svojih slika i uzivajte.
 
019c164a7249eb033dc2a912280a3ff0_XL.jpg


- - - - - - - - - -

OK, s obzirom na to da su se po raznim sajtovima i stranama koji su objavili fotografije koje sam postavio (a sa mojom dozvolom) pojavili komentari da se to zapravo nije desilo već da je montaža, a umoran od rasprave postaviću još dve fotografije.
U pitanju je takozvana super ćelija, masivan i snažan oblak koji se zove Cumulonimbus Arcus formiran usled sudara toplog i hladnog fronta iznad naših glava i koji je izuzetno redak na ovim prostorima. Sa leve strane puta iznad dela gde se probija sunčeva svetlost, na ovoj fotografiji se vidi centar super ćelije a sa desne strane puta pljusak koji sledi.
Ovakvu prilku nećemo u skorije vreme imati priliku da vidimo na ovim prostorima i samo mi Vrščani znamo kako je sve izgledalo :)) - kaže Ray Luka Photography na zvaničnoj facebook stranici
oblaci_vrsac_2.jpg

Pogledajte još fotografija nestvarnih oblaka iznad Vršca
oblaci_vrsac_4.jpg

oblaci_vrsac_3.jpg



http://vrsac.mojkraj.rs/vesti/drustvo/item/1108-pogledajte-nestvarne-oblake-iznad-vrsca-foto
 
ŠINOBUSI PONOVO NA PRUZI Najavljena turistička linija, a ovo je njena trasa

Mateja Beljan | 22. 03. 2017 - 16:40h





Sivi šinobus, svojevrsni simbol Vojvodine, koji je zamenjen modernim ruskim vozovima, ponovo bi mogao da jezdi ravničarskim poljima. Kako piše list "Pruga", u planu je da jedan šinobis tokom leta poveže Vršac i Belu Crkvu.

eCRktkqTURBXy8xMjQ5MjNmNzZlYTY5Y2ZkYzI3MTU2ZjQzZjNkNGFkNS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Mateja Beljan / RAS Srbija


- U vršačkom depou je odnedavno stacioniran šinobus serije 812, koji bi mogao da bude u funkciji promocije buduće turističke pruge. Naime, planirano je da od ovog leta šinobus za početak bude angažovan kao kupački voz koji bi prevozio turiste od Vršca do Bele Crkve na poznata belocrkvanska jezera i time najavio skoriju realizaciju projekta - objavljeno je u "Pruzi".

Turistički voz je i ranije saobraćao na ovoj relaciji, a reč je o jednoj od najstarijih pruga u Srbiji gde su vozovi prolazili još sredinom 19. veka.


- - - - - - - - - -

baš bi bilo lepo da prostranstvima vojvodine opet krstare šinobusi, zar ne?
 

Back
Top