ZAGONETKE I LOGICKE IGRE

  • Začetnik teme LARA CROFT
  • Datum pokretanja
L

LARA CROFT

Gost
Hajde da se igramo!Postavite zagonetku,a ostali mogu da pitaju sta god zele sto im pomaze da dodju do logickog resenja,ali im se moze odgovarati samo sa DA,NE i NIJE BITNO.Evo,ja cu prva:
Putuje na sve strane,svakim korakom telo mu je manje,na kraju mu samo glava ostane.Sta je to?
Nadam se da ce vam se svideti! :)
 
Nije kreda,razmisli malo! :wink:
Ajde drugu dok razmisljas o prvoj:
Covek zivi na 12.spratu zgrade.Svako jutro se spusti liftom u prizemlje i napusti zgradu.Uvece,kada se vraca,udje u lift i ako je neko drugi u liftu ili pada kisa,taj dan ide direktno na svoj sprat-u protivnom se odveze na 10.sprat i preostala dva sprata ide stepenicama do svog stana.Zasto? :wink:
 
LARA CROFT:
Nije kreda,razmisli malo! :wink:
Ajde drugu dok razmisljas o prvoj:
Covek zivi na 12.spratu zgrade.Svako jutro se spusti liftom u prizemlje i napusti zgradu.Uvece,kada se vraca,udje u lift i ako je neko drugi u liftu ili pada kisa,taj dan ide direktno na svoj sprat-u protivnom se odveze na 10.sprat i preostala dva sprata ide stepenicama do svog stana.Zasto? :wink:
Prvo je kreda, a drugo je patuljak. :twisted:
 
Sizif:
LARA CROFT:
Nije kreda,razmisli malo! :wink:
Ajde drugu dok razmisljas o prvoj:
Covek zivi na 12.spratu zgrade.Svako jutro se spusti liftom u prizemlje i napusti zgradu.Uvece,kada se vraca,udje u lift i ako je neko drugi u liftu ili pada kisa,taj dan ide direktno na svoj sprat-u protivnom se odveze na 10.sprat i preostala dva sprata ide stepenicama do svog stana.Zasto? :wink:
Prvo je kreda, a drugo je patuljak sa ili bez kišobrana. :twisted:
 
zato sto je bacila sebe.
nego, ako vec znas za patuljka, mora da znas i za ono o kuci sa prozorom i pada kisa i grom i staklo... ako znas tu zagonetku onda postavi drugima jer ja sam zaboravio kako bese ide.
 

Back
Top