Hiljadu lazi, jedna istina

notafilija

Zainteresovan član
Poruka
358
Po meni sledeca misao bi mogla da opise ovu temu

Suociti se sa sobom, i poceti sve iz pocetka, izbrisati sebe i poceti izpocetka kako bi video svoj kraj. Tada ti hiljadu stvari prolaze kroz glavu hiljadu malih lazi da bi opravdao sebe i da bi na kraju video jednu i jedinu istinu sebe. Hiljadu lazi postaju vredne kao jedna istina.

Zanima me sta za vas predstavlja ovaj izraz?
 
Po meni sledeca misao bi mogla da opise ovu temu

Suociti se sa sobom, i poceti sve iz pocetka, izbrisati sebe i poceti izpocetka kako bi video svoj kraj. Tada ti hiljadu stvari prolaze kroz glavu hiljadu malih lazi da bi opravdao sebe i da bi na kraju video jednu i jedinu istinu sebe. Hiljadu lazi postaju vredne kao jedna istina.

Zanima me sta za vas predstavlja ovaj izraz?

hmmm... ja bih to okarakterisao da posle svih gresaka dodjesh do prave stvari....

Rekao bih, da svaka laz ima rok trajanja...
 
На једну истину долази хиљаду лажи. Само хиљаду? Ма мало је..

И шта ту треба да се описује...:roll:

Pa ova misao za mene predstavlja CISTKU ZIVOTA. odnosno svako dodje kad tad u trenutak da pocne da preispituje sebe i svoje postupke, u tom procesu covek cesto laze sebe da nebi video istinu, jer kako kazu istina ume i da boli?
 
Po meni sledeca misao bi mogla da opise ovu temu

Suociti se sa sobom, i poceti sve iz pocetka, izbrisati sebe i poceti izpocetka kako bi video svoj kraj. Tada ti hiljadu stvari prolaze kroz glavu hiljadu malih lazi da bi opravdao sebe i da bi na kraju video jednu i jedinu istinu sebe. Hiljadu lazi postaju vredne kao jedna istina.

Zanima me sta za vas predstavlja ovaj izraz?

U smislu da hiljadu laži vredi koliko i jedna istina?
Možda bi moglo, ali ne laž već zabluda. Jer zabluda sadrži deo istine, ali ikrivljen i neprepoznatljiv. A kada se zablude nagomilaju i suoče, uz malo sreće, mogle bi da se preslože tako da se vidi celina.
Jer istina se može prepoznati i u krivom ogledalu, ako je poznat zakon njegove zakrivljenosti.
 
Pa ova misao za mene predstavlja CISTKU ZIVOTA. odnosno svako dodje kad tad u trenutak da pocne da preispituje sebe i svoje postupke, u tom procesu covek cesto laze sebe da nebi video istinu, jer kako kazu istina ume i da boli?

Ako čoveku dođe jednog dana da preispituje sebe i svoje postupke zašto bi on sebe lagao? Kad je čovek spreman da se suoči sa sobom on je spreman da pogleda istinu u oči.

Lupaš gluposti...
 
U smislu da hiljadu laži vredi koliko i jedna istina?
Možda bi moglo, ali ne laž već zabluda. Jer zabluda sadrži deo istine, ali ikrivljen i neprepoznatljiv. A kada se zablude nagomilaju i suoče, uz malo sreće, mogle bi da se preslože tako da se vidi celina.
Jer istina se može prepoznati i u krivom ogledalu, ako je poznat zakon njegove zakrivljenosti.

Ovo poslednje je tačno. :)
 
Po meni sledeca misao bi mogla da opise ovu temu

Suociti se sa sobom, i poceti sve iz pocetka, izbrisati sebe i poceti izpocetka kako bi video svoj kraj. Tada ti hiljadu stvari prolaze kroz glavu hiljadu malih lazi da bi opravdao sebe i da bi na kraju video jednu i jedinu istinu sebe. Hiljadu lazi postaju vredne kao jedna istina.

Zanima me sta za vas predstavlja ovaj izraz?

Tvoj izraz nista ne predstavlja, on je jasno napisan, opisuje put kojim niko nije luuuuuuuud
da ide jer laz donosi toliko potrebnu ugodu a istina strah i bol,ali cilj je....................:mrgreen:
 
ša vam sa tim životom ispočetka....el to neki foroom trip..?? .....eo, raša...raša je imo 2 života dosad....i kladim se da mu se više dopao ovaj droogi......potpoono različiti...droogi je u stvari njegov izbor....ali moraće da se bori sa ti prvim i da se nejga priseća...jer će da ga pitaju prinoodno...i živeće samo sećajooći se prvog.....jer mora...a stvarni taj život biće njegov 3 život....strava je to zanimljivo.....
 
Ako čoveku dođe jednog dana da preispituje sebe i svoje postupke zašto bi on sebe lagao? Kad je čovek spreman da se suoči sa sobom on je spreman da pogleda istinu u oči.

Lupaš gluposti...

Da bi mu bilo lakse. Retki su oni koju ko iz puske priznaju svoje greske, najcesce ih opravdavaju isrivljenjem istine.

Primer: Cuvar koncetracionog logora, zamlacuje se i opravdava sebe time da je on vojnik i to mu je posao, a u stvari verovatno mu se dopada da ima kontrolu i uzivao je u tom polozaju, rat se zavrsi i pere ruke onim sto vec navedeh, a zaboravlja svoj udeo.

Primer: Zena vara muza, a muz to naslucuje ali nece sebi da prizna, a kad prizna onda krece da opravdava situaciju drugima, a negleda sebe i da li je mozda bas on uzrok.

Ljudi su samozivi i bas zbog toga im je tesko da sebe ukaljaju, pa se secto "lazu" da bi dosli do glupe istine, a kada svate da su oni e onda ostaje istina.
 
Da bi mu bilo lakse. Retki su oni koju ko iz puske priznaju svoje greske, najcesce ih opravdavaju isrivljenjem istine.

Primer: Cuvar koncetracionog logora, zamlacuje se i opravdava sebe time da je on vojnik i to mu je posao, a u stvari verovatno mu se dopada da ima kontrolu i uzivao je u tom polozaju, rat se zavrsi i pere ruke onim sto vec navedeh, a zaboravlja svoj udeo.

Primer: Zena vara muza, a muz to naslucuje ali nece sebi da prizna, a kad prizna onda krece da opravdava situaciju drugima, a negleda sebe i da li je mozda bas on uzrok.

Ljudi su samozivi i bas zbog toga im je tesko da sebe ukaljaju, pa se secto "lazu" da bi dosli do glupe istine, a kada svate da su oni e onda ostaje istina.

Daleko si ti otišla... ni sama ne znaš odakle si pošla i gde si se zaputila. :)

Slušaj: Samo slabi ljudi lažu sebe. I kad to kažem mislim stvarno na velike stvari, nemoj to da brkaš sa nepriznavanjem istine u datom trenutku i iskrivljenom istinom. Jer nepriznavanje istine u trenutku kad si uhvaćen u nečemu je uglavnom banalna stvar. To spada u ono kako svi lažemo nekoliko puta na dan, bezazlene laži.
Što se tiče iskrivljene istine to već spada u veće stvari, po mom mišljenju. I to je slabost.
Onaj ko ne može da prizna da je pogrešio on je kukavica.

Taj primer muža koji ne želi da prizna sebi da ga žena vara je primer uplašenog čoveka koji ne poznaje sebe i plaši se da se suoči sa ženom zato što ne želi da ostane sam.
Znači da taj čovek bira život u laži radije nego istinu jer je... sve ono što sam gore rekla.
 
notafilija, da li si ti imala realan razlog da otvoriš ovu temu? Pitam, jer ne shvatam.
Da li je tebi neko poricao istinu ili si ti nekom, možda kad bi rekla šta je bilo u pitanju bolje bih te shvatila jer si do sad govorila u širokim pojmovima, a široko se shvata široko.:D
 
notafilija, da li si ti imala realan razlog da otvoriš ovu temu? Pitam, jer ne shvatam.
Da li je tebi neko poricao istinu ili si ti nekom, možda kad bi rekla šta je bilo u pitanju bolje bih te shvatila jer si do sad govorila u širokim pojmovima, a široko se shvata široko.:D

Da nisi tako ružan na avataru rekao bih konačno jedan pravi odgovor.

Ženska tema i žensko razmišljanje. Hiljade laži i jedna istina - znana samo njoj.
 
Da nisi tako ružan na avataru rekao bih konačno jedan pravi odgovor.

Ženska tema i žensko razmišljanje. Hiljade laži i jedna istina - znana samo njoj.

Ja sam dala odgovor na temu. Kao što nisi primetio žensko sam. A nisi shvatio da sam žensko jer nisi ni pročitao moje odgovore,:rtfm: i kako onda ti meni možeš da govoriš da nisam dala nijedan pravi odgovor?!

Ne želim da se prepucavam oko tvog komentara vezanog za moj avatar jer ne govori moj avatar za mene. Uzgred, tvoj avatar mi se baš sviđa.
 
Suociti se sa sobom, i poceti sve iz pocetka, izbrisati sebe i poceti izpocetka kako bi video svoj kraj. Tada ti hiljadu stvari prolaze kroz glavu hiljadu malih lazi da bi opravdao sebe i da bi na kraju video jednu i jedinu istinu sebe. Hiljadu lazi postaju vredne kao jedna istina

Није ми познато ово стање. Никад нисам имала потребу да избришем себе нити да сагледавам свој крај.
 
Ja sam dala odgovor na temu. Kao što nisi primetio žensko sam. A nisi shvatio da sam žensko jer nisi ni pročitao moje odgovore,:rtfm: i kako onda ti meni možeš da govoriš da nisam dala nijedan pravi odgovor?!

Ne želim da se prepucavam oko tvog komentara vezanog za moj avatar jer ne govori moj avatar za mene. Uzgred, tvoj avatar mi se baš sviđa.

Ako si žensko, odgovor time još više dobija na težini.

Ne mogu iz ovog ugla da vidim da li je na avataru pseto ili kučka, otprilike ista stvar kao sa Prinsom dok ne pridješ bliže.

Okreni ga naopako.
 
Ako si žensko, odgovor time još više dobija na težini.

Ne mogu iz ovog ugla da vidim da li je na avataru pseto ili kučka, otprilike ista stvar kao sa Prinsom dok ne pridješ bliže.

Okreni ga naopako.

Koji odgovor? Reci mi tačno na šta misliš da bi mogla da ti objasnim jer ovako ne znam o čemu govoriš. Da li si čitao ono što sam napisala?

O kom Prinsu govoriš?


Okreni ga ti kad si toliko pametan pa mi reci šta vidiš.
 
Mene ne treba da smiruje niko... teško da može da me izbaci iz takta forumaš koji ume samo da provocira. Do sad nije rekao ništa na temu zato što nema ništa ni da kaže. A ja bi baš volela da čujem njegovo mišljenje.

I zašto si se nesrećo uhvatio za moj avatar? On ne vređa nikoga, politički je korektan.

Da nisi možda kao dete bio napadnut od strane neobuzdanog psa i sad svoje traume lečiš na jednom avataru?
 

Back
Top