Dobar = glup

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Čuli ste u životu ovu relaciju mnogo puta...

Šta mislite o svemu tome?

Dobar = glup je samo fraza današnjeg vremena... gde je možete se složiti bitno maltene samo pitanje “opstanka”.

Naravno, postoje mnoge verzije relacije razmišljanja, neki se ne slažu da je baš to ta kombinacija koja je ispravna{dobar = glup} a nekima je fraza tačna i veruju u ispravnost iste.

No ,moje mišljenje je podeljeno; fraza može dati značenje i ne mora u zavisnosti iz kog ugla i situacije gledamo.

Primetili ste da mnogo dobar čovek uglavnom nema ništa?

Naravno pitate se zašto?

Po meni to je slabost prema životu... Takođe ste čuli ono: “Dobrom čoveku jedino ostaje da bude dobar.”

Zašto? Pa razmislite sami.

Niko nije ni i suviše dobar niti pak i suviše loš. Na žalost danas je novac čudo!

Novac pomaže “siromahu” da pokaže svoje pravo lice! Prema tome to je sad već pitanje filozofije i ja bih o tome mogao mnogo da kuckam ali neću da preterujem... Da čujem vaše mišljenje...

Dobar = glup?
 
Aj da kazem nesto za novac...

Po mom misljenju sustina sticanja novca je stvaranje vrednosti. Ako hocete novac morate pruziti nesto sto je dovoljno vredno nekome, da bi vam dao novac za to, (i naci nacin da naplatite). Isto kad trosite novac, pretvarate svoj novac u vrednost...Dakle ti doprinosis. (Ако радиш као кувар у ресторану, ти свом газди(ресторана) ствараш вредност (добру храну) за коју ти он плаћа новцем (плата)). To ukljucuje naci posao, imati biznis koji pruza neki proizvod ili uslugu, preprodavanje proizvoda cija se vrednost povecala, ili investiranje koje povecava vrednost(investiranje u bilo koji vec navedeni nacin)... ...E imamo i drugu opciju da se novac izdvaja bez pruzanja bilo kakve vrednosti po drustvo. To ukljucuje kockanje, ucenjivanje drugih, iznuda, kriminal, ili ulaganje u bilo koju od ovih stvari ...

Значи:
1. направи допринос друштву, и прими новац који је сразмеран друштвеној вредности тог твог доприноса.
илиж
2. искористи друге и издвоји новац од њих, без давања било какве вредности.

Osim ako nemate neki novi sistem, svako od nas koristi jedan od ova dva nacina, ili pomalo od oba, ali je jedan naglaseniji...
Jedini nacin da ovi koji ne stvaraju vrednost opstanu je da izdvoje vrednost od ovih koji pruzaju... ali neko mora pruzati vrednost, ili nema vrednosti koju bi ovi izdvojili ...(mora biti postenih da bi lopovi od nekog krali)

Odredjen nivo imanja novca bez pruzanja vrednosti je ocekivan. Deca uzimaju od roditelja, oni koji nisu sposobni uzimaju od onih koji jesu.... Ali moramo odrediti da li ce mo doprineti drustvu stvarajuci vrednost, ili uzimajuci od onih koji stvaraju vrednost...

Dakle, po mom misljenju mozes biti "dobar" i zaradjivati (posteno)...
 
Poslednja izmena:
"Novac je sesto culo koje nam omogucava da osetimo ostalih pet".

Prica o novcu je skretanje sa teme. Bojim se da jednakost izmedju "dobar" i "glup" zavisi od ugla gledanja. Prosecan "civilizovan" gradjanin provede zivot rastrzan izmedju urodjene, prirodne dobrote i urodjene potrebe za opstankom. Dok jednom ne smrkne drugom ne svane je cesto ponavljano pravilo opstanka. Nema stanova i mercedesa za sve, nema hrane za sve, nema mesta za sve. Opstanak pretvara coveka u zver.
Biti "dobar" u biblijskom smislu znaci biti ovca i dozvoliti vodjstvo pastiru. Mnogi koji zagovaraju upravo ovu vrstu dobrote vole jagnjece pecenje.
Ko zivi duze i kvalitetnije - zver ili ovca- procenite sami.
Ovca se odrice svesti i borbe, postaje cisto srce. Ranjivo.
Zver se odrice srca. Postaje snaga i intelekt.
Srce i svest ne rastu na istom telu (bas kao pamet i sise, al nije tema).
 
Da čujem vaše mišljenje...

Dobar = glup?
Ima ljudi koji svesno, svojevoljno znajući kako i zašto čine dobro i takve niko ne smatra budalama. Svi znamo ljude koji prosto zrače, imaju vrednost, imaju samopouzdanje i čine dobro ljudima na veoma dostojanstven način poštujući i sebe i onog drugog. Takva osoba to čini iz LJUBAVI. Takva osoba nikada neće svoj čin isticati, niti na bilo koji način pominjati žrtvovanje jer takva osoba i nema psihologiju žrtve već nekoga ko vlada sobom i ponaša se na određeni način sa razlogom.

Isto tako svi zname i one koji čine dobro, ili bar ne čine loše, povlače se, ne zahtevaju, ne kritikuju, dluju dobroćudno, ali takve ljudi poistovećuju sa budalama. Na prvi pogled reč je o istom ponašanju, ali postoji suštinska razlika - oni to čine zbog SLABOSTI. Takav čovek više voli da sebe vidi kao dobrog nego kao slabog pa tako i postupa, mada će se kroz njegove reči često provući priča o žrtvovanju i tome kako je eto toliko dobar da ne može da odbije ovo ili ono zbog svoje dobrote.Čovek koji ne može da odbije nešto što smatra da ne treba da radi, a ipak radi nije dobar već je slab!Evo primera osobe koja nema snage da upravlja svojim životom
Primetili ste da mnogo dobar čovek uglavnom nema ništa?
Po meni to je slabost prema životu.
Ne bih rekla prema životu već prema ljudima. Nedostatak samopoštovanja.
Na žalost danas je novac čudo!
Danas? Uvek! Jedan od mitova je da je siromašan bolja osoba nego bogat. Potpuno besmisleno. Bogat je onaj ko je sposoban da zaradi i organizuje (ne razmatram kriminal i nemoralner postupke, to je druga tema!) Bogat je korisniji za ljude oko sebe jer ima više sredstava da pomogne drugima nego siromašan.

Što više godina imam sve sam sigurnija da niko nema slučajnu reputaciju koju ima. Često se tu stvar odvija na podsvesnom plnu, ali utoliko tačnije.
 
Niko nije ni i suviše dobar niti pak i suviše loš.
Nismo svi isti. Imala sam prilike da upoznam ljude koji su zaista plemeniti. Prosto osetiš taj ljudski kvalitet.

Nažalos, znam i nekoliko ljudi koji su kao personifikacija zla. To je prosto kao neki poriv da se drugome učini neka šteta ili makar uživa u nečijem problemu. Jezivo! A pri tom je jedina korist zadovoljenje sopstvene zlobe i ništa drugo. Srećom, mislim da su takvi baš manjina.
 
da ne ponavljam ša je rekla harmony.....ne postoji krajnost u dobroti...ali postoje emanati zla u ljoodskom obliku.....i dobar nije jednako gloop...gloop je samo gloop....dobrota gloopog je prostodoošnost...nesvesno...
 
Dobar je nezlobiv.

Glup je najčešće i te kako zlobiv.

Ne može se staviti znak jednakosti, ali iako se često može čuti takva tvrdnja, dobar nije glup zato što ga je neko nasankao budući glupog, nego nesposobnog da spozna sve moguće, nemoguće, vidljive, nevidljive,..., zamke zlog, koji je ne retko glup.
A ovaj dobri može po svim kriterijumima biti veoma pametan.
 
Poslednja izmena:
"Novac je sesto culo koje nam omogucava da osetimo ostalih pet".

Prica o novcu je skretanje sa teme.
Мислим да је новац суштина ове теме, и ти сам спомињеш мерцедесе и станове...

Bojim se da jednakost izmedju "dobar" i "glup" zavisi od ugla gledanja.
Слажем се у потпуности.

Prosecan "civilizovan" gradjanin provede zivot rastrzan izmedju urodjene, prirodne dobrote i urodjene potrebe za opstankom. Dok jednom ne smrkne drugom ne svane je cesto ponavljano pravilo opstanka.

Не схватам шта си тиме хтео да кажеш... испада да космос све мери "на вагу" и да постоји једнак ниво "добра" и "зла", који се надокнађују и по томе, само они који газе друге усапевају, и то је правило космоса(у првом посту сам објаснио да стање новца не зависи од доброте, то су две "врсте" зарађивања....
(између осталог, ако газиш друге да би остварио неки краткорочни циљ, ти други ће те мрзити, и нећеш имати помоћ других људи која је неопходна за било какав даљи напредак (ово само ако радиш у фирми, ако си у мафији:) или затвору тад се систем мења, и тад важи оно Dok jednom ne smrkne drugom ne svane, то сам објаснио у првом посту)
Nema stanova i mercedesa za sve, nema hrane za sve, nema mesta za sve. Opstanak pretvara coveka u zver.
Ако могу да бирам између половног, рецимо "волва", и могућности да помажем другима, и могућности да будем милионер и имам мерцедес, продајом неког лажног производа који не вреди 5 центи а ја га продајем ЗА 99.99 е, бирам волво...караван... задржао бих ја своју душу.:)

Можда је такав опстанак у свету животиња где свака животиња живи одвојено од друге, па мора да се бори за сваки комад меса. Али ако живиш у друштву које су изградили људи, који зависе једни од других, могао би и да помогнеш неком...
Biti "dobar" u biblijskom smislu znaci biti ovca i dozvoliti vodjstvo pastiru.
Ваљда, "не чини другима оно што не желиш да други чине теби"...

Mnogi koji zagovaraju upravo ovu vrstu dobrote vole jagnjece pecenje.
Слажем се али то не значи да су они напреднији од оваца...
Ko zivi duze i kvalitetnije - zver ili ovca- procenite sami.
Ни један ни други....
Ovca se odrice svesti i borbe, postaje cisto srce. Ranjivo.
Слажем се у потпуности!
Zver se odrice srca.
Такође, слажем се!
Ево објашњења:

Постоји разлика између човека без самопоштовања, плашљивог, наивног, и правог "доброг" човека.

Онај плашљиви назива себе "финим" и "добрим", јер тражи у томе изговор за свој кукавичлук(класичан пример:(младић који има прилику да се јави познаници коју би хтео да "интимније" упозна) "ја нећу прићи тој девојци и упознати се са њом, не зато што сам кукавица, већ зато што сам фин и не желим да се она увреди"(она ту и није битна, тај "фини" само тражи начина да себе оправда).

Исти су примери тих овци и зверова. Овце су они који немају довољно храбрости и самопоуздања да живе како желе, а зверови они који су арогантни и нападни, који воде те овце да би напумпали свој его, и паре. Зверови су исто тако неразвијени као и овце само у другом смеру...

"Добар" човек је онај који помаже другима да се развијају, даје нешто другим људима. Под "даје" не мора да значи новац, и материјално, ма да и може. Може се даривати осмех, комплимент, цвет, или тако нешто "ситно" ... Бити добар не значи бити неспособан, улизица и неразвијен у свим сферама живота... једина разлика између комплимента и улизивања је у томе што је комплимент искрен...

Надам се да се разумемо, извињавам се због дугог писања и могућих грешака... позззззззздрав....
 
Poslednja izmena:
a pod dobrim naravno podrazumevamo iskonsko dobro...

Biti iskonsko dobar opravdava navedenu tvrdnju. Ali pitanje ostaje.. da li treba biti iskonsko dobar...

Ja postujem samo jedno pravilo:
Ujedi me, odrizscu ti ruku... pruzi mi ruku, dacu ti zagrljaj.
(ne bash u ekstremu :))
 
Danas? Uvek! Jedan od mitova je da je siromašan bolja osoba nego bogat. Potpuno besmisleno. Bogat je onaj ko je sposoban da zaradi i organizuje (ne razmatram kriminal i nemoralner postupke, to je druga tema!) Bogat je korisniji za ljude oko sebe jer ima više sredstava da pomogne drugima nego siromašan.

Što više godina imam sve sam sigurnija da niko nema slučajnu reputaciju koju ima. Često se tu stvar odvija na podsvesnom plnu, ali utoliko tačnije.

Леп пост...

Само бих додао на ово цитирано, да има људи тренутно сиромашних, што значи да ће "еволуирати" у богате, многи богати људи данас су били у банкроту (Доналд Трамп је био на ивици банкрота(иако није био "сиромашан" у том смислу речи))...дакле, то што је неко сиромашан, или без пара, не значи да је неспособан, могуће је напредовати, али и може значити неспособност ако никад не покуша да поправи стање....

И да, звучи мало... али "није све у новцу", развој се мери и другм мерилима... многи великани нису имали пара....да не набрајам, мрзи ме...
 
Poslednja izmena:
Danas? Uvek! Jedan od mitova je da je siromašan bolja osoba nego bogat. Potpuno besmisleno. Bogat je onaj ko je sposoban da zaradi i organizuje (ne razmatram kriminal i nemoralner postupke, to je druga tema!) Bogat je korisniji za ljude oko sebe jer ima više sredstava da pomogne drugima nego siromašan.

Što više godina imam sve sam sigurnija da niko nema slučajnu reputaciju koju ima. Često se tu stvar odvija na podsvesnom plnu, ali utoliko tačnije.

A objasni mi korisniji u cemu? Opstem smislu zivota? Bogatiji ce nam pomoci da pronadjemo ono sto u zivotu trazimo?..

Bolju hranu? (iako mozemo korenje da jedemo da bih preziveli), bolji moderniji zivot? (koji nam ne donosi nista drugo osim opsteg zaslepljivanja nas samih, nasih potreba).

Danas je bogat onaj koji zna da vara, laze i manipulishe ljudima, a ne onaj koji se bavi postenim poslom. Svako ko je bogat sigurno je nacinio makar jedan greh prema ljudima, u znanju i ne znanju. Ako mislish da je on time zaradio pare i pomogao drugima zapitaj se prvo na kakav nacin im je pomogao i da li je to nacin na koji treba da se pomogne, a uzevshi u obzir njegove posledice na okolinu usled tog obogacenja. Nadam se da nisi nosila ovaj smisao dok si pisao(la) taj post.

S druge strane slazem se da danas siromasan covek se ne moze okarakteristiti kao dobrota. Ali postoji ona srednja klasa...
 
A objasni mi korisniji u cemu?
Korisniji u smislu materijalne pomoći. Dobrota je i to (i te kako) pomoći nekome materijalno, a to ne može svako ko želi, mora i da ima sredstva. Nekada nije dovoljno biti dobronameran, potrebno je i dobročinstvo i to u bukvalnom materijalnom smislu.
Opstem smislu zivota? Bogatiji ce nam pomoci da pronadjemo ono sto u zivotu trazimo?..
Za pomoć u potrazi za opštim smislom novac nije relevantan, tako da tu nema razlike između bogatog i siromašnog.
Bolju hranu? (iako mozemo korenje da jedemo da bih preziveli),
Nekome je potrebno i to. Ovo sa korenjem neću da komentarišem, besmisleno je.
bolji moderniji zivot? (koji nam ne donosi nista drugo osim opsteg zaslepljivanja nas samih, nasih potreba).
U čemu je problem sa boljim i modernijim životom? Bolji život u materijalnom smislu pruža razne mogućnosti čoveku. Zavisi od onoga šta je suština te osobe na koji će način ponuđene mogućnosti koristiti. Da li će to biti kako ti reče "zaslepljivanja nas samih" ili nešto pozitivno zavisi od korisnika. Novac sam po sebi nije ni dobar ni loš već to zavisi od načina na koji se koristi.
Danas je bogat onaj koji zna da vara, laze i manipulishe ljudima, a ne onaj koji se bavi postenim poslom.
I sada i uvek je bilo laži i manipulacija. Ja verujem da ima ljudi koji imaju sposobnosti i energije da stvore ono što žele i na duhovnom i na materijalnom i na intelektualnom planu. To što sam ja prosečna ne znači da natprosečni ne postoje.
Svako ko je bogat sigurno je nacinio makar jedan greh prema ljudima, u znanju i ne znanju.
Opet mit!
Znaš li koliko su neki zla naneli drugima iz čiste zabave i zadovoljstva?
Znaš li koliko su ljudi drugima zla naneli zbog gluposti, zablude, pa čak i iz dobrih namera?
Polaziš od predrasude, tako da to i zaključak ne može imati smisla. Ima i poštenih i nepoštenih bogatih, kao što ima i poštenih i nepoštenih siromašnih.
Pogrešno je pretpostavljati da to što neko ima novac znači da je morao nekoga da ošteti.
Ako mislish da je on time zaradio pare i pomogao drugima zapitaj se prvo na kakav nacin im je pomogao i da li je to nacin na koji treba da se pomogne, a uzevshi u obzir njegove posledice na okolinu usled tog obogacenja.
Ne razumem
 
Cuj, bogat je korisniji, on je pomogao itd.

Da bi bio bogat, moras od nekoga ko radi za tebe uzimati veci, a davati mu manji deo onoga sto ZAJEDNO prihodujete.
To je i logicno, jer ti kao vlasnik snosis sav rizik, pa je normalno da ti pripada i najveci deo dobiti.
Ali bogat covek retko pomaze drugima, osim u smislu da ih zaposljava jer ima interesa.
Pitanje je koliko od toga i takvog zaposlenja neko moze da zivi.
Niko ti nece dati vise od onoga sto minimalno mora da ti da ili vise od onoga sto bi rado prihvatio neko drugi.
Inace bi kod nas ljude placali 1300 a ne 300 eur.


Da i ne pominjemo kako su nastala prava, ogromna bogatstva koja traju vec generacijama.
Najveci deo pljackom, koriscenjem povlastica, informacija, dakle cistom spekulacijom i nikakvom sposobnoscu.

Evo ti primera iz svakodnevnog zivota.
Da bi se obogatio, dovoljno je da pripadas nekoj partiji i da zauzmes neko dobro i bitno mesto.
Koriscenjem polozaja i uticaja, za par godina steci ces milione ako hoces.
Da li si time bilo kome osim sebi pomogao?
I da li si taj novac stekao time sto si posebno sposoban i vredan
 
Poslednja izmena:
Cuj, bogat je korisniji, on je pomogao itd.

Da bi bio bogat, moras od nekoga ko radi za tebe uzimati veci, a davati mu manji deo onoga sto ZAJEDNO prihodujete.
To je i logicno, jer ti kao vlasnik snosis sav rizik, pa je normalno da ti pripada i najveci deo dobiti.
Ali bogat covek retko pomaze drugima, osim u smislu da ih zaposljava jer ima interesa.
Pitanje je koliko od toga i takvog zaposlenja neko moze da zivi.
Niko ti nece dati vise od onoga sto minimalno mora da ti da ili vise od onoga sto bi rado prihvatio neko drugi.
Inace bi kod nas ljude placali 1300 a ne 300 eur.


Da i ne pominjemo kako su nastala prava, ogromna bogatstva koja traju vec generacijama.
Najveci deo pljackom, koriscenjem povlastica, informacija, dakle cistom spekulacijom i nikakvom sposobnoscu.
Pričamo o različitim stvarima.
Da bi bio bogat, moras od nekoga ko radi za tebe uzimati veci, a davati mu manji deo onoga sto ZAJEDNO prihodujete.
Ne pričam o odnosu poslodavca i zaposlenog. Oni razmenjuju sa jedne strane znanje, energiju, rad, a sa druge strane novac. Objašnjavati da je gazda loš jer malo plaća je isto kao i reći da je radnilk dobar zato što pristaje na te uslove.Tu nije reč o dobroti već o razmeni i to je druga priča jer i jedan i drugi imaju interes da sarađuju i tu kao funkcioniše čist ekonomski princip ponude i potražnje.

Mislim da je ovde tema dobrota u odnosim u kojima nema interesa.

Mislim da sam pogrešno shvaćena u vezi sa prethodnim postovima. Nisam rekla da bogat mora obavezno da bude dobar, veća da ne mora automatski da bude loš, što je jedno od preovlađujućih mišljenja.
 
Cuj, bogat je korisniji, on je pomogao itd.
on BI MOGAO ako bi hteo da bude od veće pomoći nego siromašan.
Da bi se obogatio, dovoljno je da pripadas nekoj partiji i da zauzmes neko dobro i bitno mesto.
Koriscenjem polozaja i uticaja, za par godina steci ces milione ako hoces.
Da li si time bilo kome osim sebi pomogao?
I da li si taj novac stekao time sto si posebno sposoban i vredan
(Samo ću još ovaj post da napišem o bogatima i siromašnima pošto to nije tema)
Mnogi ljudi su se obogatili kroz politiku. Nije bilo dovoljno pripadati nekoj partiji jer bi onda mnogo veći broj ljudi iskoristio priliku. Ne poštujem takav način sticanja, ali je i za to bila potrebna nekakva sposobnost, očigledno.
Da li to znači da ne postoji normalan način da čovek stekne neku solidnu imovinu? Ja mislim da postoji.

Da li misliš da ima veći kapacitet da nekome pomogne osoba sa invaliditetom ili zdrava osoba pod uslovom da su obe moralne i plemenite ili misliš da je osoba sa invaliditetom obavezno moralnija?
 
Pričamo o različitim stvarima. Ne pričam o odnosu poslodavca i zaposlenog. Oni razmenjuju sa jedne strane znanje, energiju, rad, a sa druge strane novac. Objašnjavati da je gazda loš jer malo plaća je isto kao i reći da je radnilk dobar zato što pristaje na te uslove.Tu nije reč o dobroti već o razmeni i to je druga priča jer i jedan i drugi imaju interes da sarađuju i tu kao funkcioniše čist ekonomski princip ponude i potražnje.

Mislim da je ovde tema dobrota u odnosim u kojima nema interesa.

Mislim da sam pogrešno shvaćena u vezi sa prethodnim postovima. Nisam rekla da bogat mora obavezno da bude dobar, veća da ne mora automatski da bude loš, što je jedno od preovlađujućih mišljenja.

Pitanje je ko kreira taj odnos ponude i potraznje.
Trziste?
Neki nepostojeci entitet koji deluje svojom logikom
A ko stvara to trziste i tu logiku?
Ne stvaraju se oni sami od sebe i nimalo nije nemoguce na njih svesno uticati.
Ko moze na njih da utice?
Svakako, samo bogati.
Izgradili su industriju, jer im je trebala, pruge jer su im trebale, unapredili trgovinu iz istog razloga, a onda...ponestalo je trzista i kupaca pa su i to stvorili...kreditima i hipotekama.
Oduzmi kredite i hipoteke, kartice i minuse i videces koliko su ljudi koji nisu bogati zaista sposobni da nesto kupe.
A takve odnose svakako nije kreiralo trziste, nego neko ko tim trzistem upravlja.

Naravno, slazem se sa tobom da smo ili dobri ili losi i da to nema veze sa tim jesmo li siromasni ili bogati
 
on BI MOGAO ako bi hteo da bude od veće pomoći nego siromašan.
(Samo ću još ovaj post da napišem o bogatima i siromašnima pošto to nije tema)
Mnogi ljudi su se obogatili kroz politiku. Nije bilo dovoljno pripadati nekoj partiji jer bi onda mnogo veći broj ljudi iskoristio priliku. Ne poštujem takav način sticanja, ali je i za to bila potrebna nekakva sposobnost, očigledno.
Da li to znači da ne postoji normalan način da čovek stekne neku solidnu imovinu? Ja mislim da postoji.

Da li misliš da ima veći kapacitet da nekome pomogne osoba sa invaliditetom ili zdrava osoba pod uslovom da su obe moralne i plemenite ili misliš da je osoba sa invaliditetom obavezno moralnija?

Da...sposobnost koja nije nimalo za ugled niti za hvalu.
Sama analiziraj ljude koji su u vrhu nekih stranaka, pa se samo upitaj koliko ima njih koji nemaju niti jedan dan radnog staza.
Nigde, ali nigde nisu radili sem u politici, nicime nisu upravljali, ni za sta nisu bili odgovorni, nikakve rezultate nisu postigli....oni bukvalno nemaju CV...nemaju radnu istoriju.
I onda takav covek zavrsi kao direktor uspesnog javnog preduzeca u kome dobije platu od 3.000 eur i mogucnost da bez ikakve odgovornosti, radi sta god hoce.
Sposobnost....nema sta
da budes slepi poslushnik, egzekutor, da viris nekome iz pozadine, da klimas glavom i budes licemer
 
Poslednja izmena:
Dobar je nezlobiv.

Glup je najčešće i te kako zlobiv.

Ne može se staviti znak jednakosti, ali iako se često može čuti takva tvrdnja, dobar nije glup zato što ga je neko nasankao budući glupog, nego nesposobnog da spozna sve moguće, nemoguće, vidljive, nevidljive,..., zamke zlog, koji je ne retko glup.
A ovaj dobri može po svim kriterijumima biti veoma pametan.
Одакле ти идеја да је глуп најчешће и те како злобив?
Глуп можда не уме да сакрије злобу, а паметан уме. :D
 

Back
Top