Roditelji sa parama....

Mala chica

Početnik
Poruka
30
Swe smo cheshce zhrtwe neprawednih dogadjaja kao shto su upis dobre shkole i bez dowoljno bodowa,prelazak u prwi tim i prwu postawu bez ikakwe zasluge.....ali roditelji su tu da plate.....Shta mislite o tome? Da li biste dopustili da was roditelji nowcem prowlache kroz zhiwot....?:thumbdown::thumbdown:



Ja ,iskreno,ne bih......Swesna sam da bih jednog dana sigurno osetila posledice na swojoj kozhi....jednom bih ostala bez podrshke nowca ,sigurno,jednom nowac nece uspeti da reshi stwar.....
 
Pa eto ja sam se celu svoju mladost mučio,učio,štedeo da bih završio neki fakultet i pri tom trebam se smestiti u nekakav dom kako bih imao što manje izdataka da bi posle radio kod neke seljačine koja u svom životu ništa nije radila,samo se provodila,kresala najbolje ribe,čak ni bukvar do kraja nije pročitala,majmun sa osnovnom školom,ali koji ima roditelje ili babu i dedu u Italiji,Švajcarskoj,Austriji,Nemačkoj,Francuskoj pa otkupio neku firmu i sad drma...Žalosno je to ali istinito...
 
Ovo je jedna od najozbiljnijih tema do sada na ovom pdfu i kada treba govoriti ozbiljno,uopšte ovde nemaš sagovornike...Važno da otključavaju i zaključavaju Spam teme...To je najbitnije...Ova tema govori o srži propadanja moralnih i ostalih vrednosti u savremenom srpskom društvu među tinejdžerima.
 
Ovo je jedna od najozbiljnijih tema do sada na ovom pdfu i kada treba govoriti ozbiljno,uopšte ovde nemaš sagovornike...Važno da otključavaju i zaključavaju Spam teme...To je najbitnije...Ova tema govori o srži propadanja moralnih i ostalih vrednosti u savremenom srpskom društvu među tinejdžerima.



Slazem se.

Moji roditelji,sve i da imaju mogucnosti za tako nesto,prvi ne bi to uradili.Niti bi ikako dozvolili da se ja provlacim na taj nacin.
Niti bih ja to zelela.

Danas je skroz poremecen sistem vrednosti.Kako medju starijim,tako i decom,koja ih slede.
 
Sve sam sam postigao,tako je i najbolje samo kazem roditeljima gledajte svoja posla i ne stavljajte se u moja !!A to da neki roditelji placaju da im se deca provlace sam bio dosta puta svedok (ne direktno(nisam video da daju lovu) ali imam druga koji ima 11 keceva od toga 8 cele godine i decko dodje zaddje dve nedelje i nama kaze cale ce mi to srediti i evo sredio mu je skoro sve ima samo jedan predmet da polaze),ali *** cale mu drzi dva servisa za kompove i ima dosta para!!

Sad se sve vrti oko love sto vise imas bolje ces proci u zivotu i cilj opravdava sredstva gazite sve na putu do uspeha!!
 
Vise mi se svidja da svojim radom dodjem do zeljenog cilja,nego da mi to moji roditelji daju na gotovo.Jer,kasnije kad i ja sama budem imala decu,htela bih da svoje postenje prenesem i na njih,a to sigurno necu moci ako im budem pricala kako sam posteno odradila svoje skolovanje,a u glavi mi stoji da su mi to nekada davno roditelji platili,bez imalo mog mucenja.
Tako da,deca koja se ni oko cega ne muce,kojima roditelji sve placaju,ostaju bez vazne lekcije zivota.
 
E, a hajde se stavite u situaciju nekog ko je tako duuugi niz godina odrastao, on i ne zna za drugacije, jer sta, njemu je to sasvim normalno.
Lako je pricati iz situacije u kojoj se dobar deo nas nalazi, a sta bi bilo kad bi vas od malena tako ucili?
jel bi i ondak drmali kontru tome?
ne... zato sto moral u vecini slucajeva ne postoji...


i nemojte da lupate... nije to samo oko ove stvari...
ponasajte se tako u svim situacijama, pa cemo videti ko bi stvarno se trudio za svoje ciljeve...
 
E, a hajde se stavite u situaciju nekog ko je tako duuugi niz godina odrastao, on i ne zna za drugacije, jer sta, njemu je to sasvim normalno.
Lako je pricati iz situacije u kojoj se dobar deo nas nalazi, a sta bi bilo kad bi vas od malena tako ucili?
jel bi i ondak drmali kontru tome?
ne... zato sto moral u vecini slucajeva ne postoji...


i nemojte da lupate... nije to samo oko ove stvari...
ponasajte se tako u svim situacijama, pa cemo videti ko bi stvarno se trudio za svoje ciljeve...

zato sam i rekao gore, da imam, verovatno ne bih bio vaspitan kako sam sad
 
Bre mnogo lažete,svi skupa...Svi ste kao cvećke koje bi rmbačili da bi ste bili pošteni...Ma kako da ne...

hvala nogu barem neko da im kaze!:roll: svi se uziveli u ulogu cvecke i svi zive bez pomoci roditelja, ma kako da ne.... Dodju deca koja su 94 (pa na dole) i pocnu da pricaju kako mogu sve sami kako nece da prihvate provlacenje kroz skolu uz pomoc roditelja i ostalo! ma dajte molim vas! :thumbdown::thumbdown::thumbdown:
Mene je keva provukla kad sam morao da polazem tako sto mi je davala pare da idem na privatne casove i jedino tako, ali ja bih voleo kad bi mi ona mogla sredjivati ocene u skoli kao sto sredjuju nekim mojim drugovima roditelji, ali ona jednostavno ne moze i nece! eto rekao sam sta sam imao...za sad....;)
 
Bre mnogo lažete,svi skupa...Svi ste kao cvećke koje bi rmbačili da bi ste bili pošteni...Ma kako da ne...

Pa do sad sam tako radila.

Nikad nisam trazila od roditelja da urade nesto za mene,u smislu dobijanja povlastica,olaksica, i sl.

Kako vaspitas svoje dete,takvo ono bude..;)

Moji ni domaci nisu hteli da mi pomognu a gomili dece roditelji ih urade,pa posle normalno da se naviknu i ne budu samostalni.
 

Back
Top