ne i ne i ne

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Banovani

Aktivan član
Poruka
1.559
Mislim da cu da poludim ja od mog oca vecito celog zivota slusam rec NE. I onda se pita sto ja imam bolju komunikaciju sa drugim ljudima nego sa njim. Sto ja sve pitam druge a ne njega. Sta ima da ga pitam kad znam odgovor.
 
pitaj ga jer zna druge reci sem ne?

Ne zna.
Zena docent na fakultetu koja radi kod nas ko konsultant me mrtva ladna pusti da uzmem otiske i nauci me kako se uzimaju, on mi ne da da uzmem otiske kucnoj prijateljici sa cijom sam decom bukvalno odrastao. Sve sto sam naucio 99% stvari iz stomatologije naucili su me drugi. Pitam da me nauce da dajem anesteziju nauce me. I onda "zasto je imam bolju komunikaciju sa svima njima", pa zato sto kad pitam nauce me, niko mi ne kaze NE!!!! Nego mi pokazu pa mi daju da probam. A on je vecito u nekoj frci. I to ne samo ko toga nego oko 99% stvari u zivotu.
 
samo je control freak.
ima takvih ljudi.
pokushajte da prichate o nechemu drugom shto nije stomatologija.

ono ako se tvoja komunikacija svodi samo na "nauchi me" (shto je lepo i ja volim kada ljudi uche), a to je mozzda jedino shto on ne mozze da ti pruzzi (voli chovek sam da odradi i da zna da je to dobro odradjeno...), onda i ti imash podjednak problem kao i on.
 
samo je control freak.
ima takvih ljudi.
pokushajte da prichate o nechemu drugom shto nije stomatologija.

ono ako se tvoja komunikacija svodi samo na "nauchi me" (shto je lepo i ja volim kada ljudi uche), a to je mozzda jedino shto on ne mozze da ti pruzzi (voli chovek sam da odradi i da zna da je to dobro odradjeno...), onda i ti imash podjednak problem kao i on.

Ne to je za sve u zivotu. Za veliku vecinu stvari.
Otisak vidis da li je ili nije dobar. Pa i da ga ponovim i najboljim stomatolozima se desi da treba da ponove otisak, to nije smak sveta niti je neka sramota. Vec sam radio i sve je bilo sjajno doduse ne sa njim naravno. Pogresis ponovis.
 
Pitaj ga zasto je njegov odgovor stalno ne i zasto nema vremena za tebe, ali mu daj i argumenete, jer ce on poceti da se brani naravno i kad ga to pitas pitaj mirno, bez dreke i nervoze
 
Mislim ja znam kako idu zakoni i etika. Ali zasto sutra da neko ko je imao priliku da radi za vreme studija (a takvih je mnogo, cak rade i u ordinacijama kucnih prijatelja) budu bolji od mene i mog brata kad zavrsi. Sto da on zna a ja da ne znam. Po cemu je on zasluzio sansu da nauci vise i bude bolji od nas.
 
A zasto je tebi uopste bitno da ti za bilo sta kaze DA?
Nekako mi se cini kao da celo tvoje bivstvovanje zavisi od njegovog odgovora.
Hocu da kazem, probaj da se otrgnes, cini mi se da imas snage.
Pa neka vice ne do kraj zivota .
Moj cale je najpametniji na svetu al vise me ne pogadja taj njegov stav, tj otrgla sam se , drugim recima, ma nek misli sta hoce o necemu ako ja znam da je za mene najbolje nesto sasvim drugo.
A i filtriram pricu sa njim, i da znas, nema stresa vise.
 
Mislim da cu da poludim ja od mog oca vecito celog zivota slusam rec NE. I onda se pita sto ja imam bolju komunikaciju sa drugim ljudima nego sa njim. Sto ja sve pitam druge a ne njega. Sta ima da ga pitam kad znam odgovor.
Devojka koja je otišla na studije u Beograd dođe kući i saopšti majci da je u drugom stanju.
Majka joj kaže:
- Pa dobro ćero, zar te nisam učila da uvek kažeš NE?
- Pa jesi mama.
- Pa što i sada nisi rekla NE?
- Rekla sam NE, mama.
- Kako se onda to desilo?
- Pa lepo... Pitao me je: "Imaš li šta protiv da...."....

Neki put nije stvar u odgovoru, već u načinu kako se postavi pitanje...
 
ma daj, vidish da ga ovaj ignorishe, zashto da mu on pruzi shansu i samo se josh vishe povredi, bolje da mu vrati dvostruko!:worth:

Pa pomislila sam neka proba jos jednom, ali bez optuzbi, svadje, i dreke, pa ako ne uspe neka pocne da ga ignoris ei pomiri s esa tim da mu je otac takav kakav je i neka vise i ne pokusava da s eoslanja na njega. Mada to i nije toliko strasno, pa toliki ljudi su odrasli bez oceva i nissu imali pomoc i pored toga sto su ti ocevi mogli da im pomognu.
 
Pa pomislila sam neka proba jos jednom, ali bez optuzbi, svadje, i dreke, pa ako ne uspe neka pocne da ga ignoris ei pomiri s esa tim da mu je otac takav kakav je i neka vise i ne pokusava da s eoslanja na njega. Mada to i nije toliko strasno, pa toliki ljudi su odrasli bez oceva i nissu imali pomoc i pored toga sto su ti ocevi mogli da im pomognu.

ccc kakva si ti svecka!!! ne da meni neko tako odgovara mi bi zavrshili odavno, a ja bi u meduvremenu nashao nacine da mu maximalno zagorcam zivot, u tome sam expert.:worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top