Azurna obala

Gost
Iskreno receno, nikad se nigde nisam lepse provela!!! Azurna obala je prelepa, NIca, Kan, MOnte Carlo, sve blizu...ma raj na zemlji. A nocni zivot je nesto najlepse, nekad sam se osecala kao da sam pala s marsa. Vredi posetiti!!!
 
Pa, mesec dana u stanu koji se nalazi skoro u centru, u sklopu ima i bazen, izasao nas je 3600 eur. Moze da boravi petoro ljudi, opusteno. S obzirom da je to St. Tropez ovo je jeftino.
 
e ja sam bila ove godine u st tropezu i nisam ni jednu jedinu fotku napravila.tj bila sam 20 km dalje ali smo dolazili.bila i u cannes i nijedna fotka.
cene...cela fr rivijera mi izgleda skupo.mada moze da se nadje i pizza za 7-8€(margerita) sto nije mnogo skuplje od kontnentalnih resto.kafa ne znam koliko kosta,ne pijem je se ujutro kod kuce.sladoled kao i obicno.
e nije da sam nesto puna para ali stvarno ne obracam paznju na cene.ili mogu da si priustim ili ne.
znam da smo platili apartman(za 5 osoba) 800€ dve nedelje,s tim sto je prva bila van sezone a druga u sezoni.kuvali smo uglavnom,ali i islu po restoranima.
ma italija je zakon
 
Van sezone je sve dosta jeftinije. Ja sam bila u maju i tad nas je taj isti stan (koji je u julu 3600eur) izasao 500eur, ali 20 dana. Po meni je za dzep bolje otici van sezone, ali je provod dosta bolji u sezoni. Nocni zivot je fenomenalan.
 
Planiramo par dana provesti na azurnoj obali,ali ne u razgledanju nego bas na odmor u pravom smislu te reci :lol: Prvo sam planirala negde u Nici ili Cannes,sta mislite gde je bolje? Ili pak na nekom mirnom mestu,daleko od guzve i buke,pa koje preporucujete???

Bila bi zahvalna na svakoj informaciji,i sto pre odgovor jer nam je ostalo jos 2 nedelje do puta...
PS.idemo u sopstvenoj reziji,sopstvenim prevozom.
Hvala :bye:
 
Planiramo par dana provesti na azurnoj obali,ali ne u razgledanju nego bas na odmor u pravom smislu te reci :lol: Prvo sam planirala negde u Nici ili Cannes,sta mislite gde je bolje? Ili pak na nekom mirnom mestu,daleko od guzve i buke,pa koje preporucujete???

Bila bi zahvalna na svakoj informaciji,i sto pre odgovor jer nam je ostalo jos 2 nedelje do puta...
PS.idemo u sopstvenoj reziji,sopstvenim prevozom.
Hvala :bye:


Nica ...ok...ogromna...
Cannes...meni još lepši...manji od Nice...
od manjih mesta...za letovanje...Menton ( na samoj granici Fr / It )...
St. Maxime...Sur la Mer...obavezno videti St. Tropez...
 
Rezervisala sam hotel u Cagnes sur Mar (pored Nice).Jel ti je poznato to mesto?Tj.jesi bila? Kakvo je?

pisaću ti u muškom rodu...jer sam od te vrste...:)

nije mi poznato...iskren da budem...to mesto...
...na potezu od Monte Carla do Nice, samo sam prošao kolima kroz sva mesta...nisam se ni zaustavio...a od Nice do Cannes-a, jedino sam bio u Antibes-u i Juan-u...klasičan turizam (mislim na ova 2 poslednja navedena mesta)...ne znam, ja volim onaj deo od Frejus-a ( St. Raphael-a)...do Marseille-a...

...ako si već rezervisala...obavezno poseti sve u krugu od San Remo-a...do St. Tropez-a...
 
Da li je neko u skorije vreme bio na Azurnoj obali? Nasla sam povoljan apartman u Kanu, pa me zanimaju cene. Znam da je skupo, ali koliko je to skupo? Posto je apartman (ima kompletnu kuhinju), iskoristila bih barem za dorucak ili veceru, pa me zanimaju cene po prodavnicama, ali i cene po restoranima....Neki kazu da nema espreso kafe ispod 40 eur, a neki da ima za 3,50 eur - kome da verujem:think: Zanimaju me cene u prodavnicama (supermarketu) i cene obroka po osobi u restoranu...
 
Da li je neko u skorije vreme bio na Azurnoj obali? Nasla sam povoljan apartman u Kanu, pa me zanimaju cene. Znam da je skupo, ali koliko je to skupo? Posto je apartman (ima kompletnu kuhinju), iskoristila bih barem za dorucak ili veceru, pa me zanimaju cene po prodavnicama, ali i cene po restoranima....Neki kazu da nema espreso kafe ispod 40 eur, a neki da ima za 3,50 eur - kome da verujem:think: Zanimaju me cene u prodavnicama (supermarketu) i cene obroka po osobi u restoranu...

Espresso 40e :D pa da je soljica od zlata i da je nosis kuci ne bi te toliko izaslo. Pa u Veneciji na trgu Svetog Marka espresso nije skuplji od 10e, tako da sumnjam da je na Azurnoj obali 40e. Mislim da je cena od 3.5e realna, iako nisam pio espresso tamo tako da ne znam.

Sto se tice cena, u Kanu u hotelu sam uzimao picu, mislim da je bila 8e, obicna. U Nici sam bio u prodavnici, i cene su mogu reci normalne, uzimao sam sok i neke grickalice, jos neki iz ekipe su uzimali i pivo i cene su uobicajene. Hamburger je bio 3.5e onako na standu, a bio sam i u nekom kineskom restoranu, doduse nije bas restoran da sednes i uzmes jelovnik i narucis, nego sva jela su izlozena i ti izaberes sta oces i onda mozes da poneses da jedes usput ili da sednes tu i jedes. Isto nije bilo skupo, nemam pojma oko 3-4 evra lep obrok.

Da napomenem, to je stanje od prosle godine, kad sam bio prvi i jedini put, ali Nica mi se bas dopala da sam rekao sebi da moram ponovo otici :)
 
Da li je neko u skorije vreme bio na Azurnoj obali? Nasla sam povoljan apartman u Kanu, pa me zanimaju cene. Znam da je skupo, ali koliko je to skupo? Posto je apartman (ima kompletnu kuhinju), iskoristila bih barem za dorucak ili veceru, pa me zanimaju cene po prodavnicama, ali i cene po restoranima....Neki kazu da nema espreso kafe ispod 40 eur, a neki da ima za 3,50 eur - kome da verujem:think: Zanimaju me cene u prodavnicama (supermarketu) i cene obroka po osobi u restoranu...

...nasha posla...

...u najsrcastijem delu St. Tropez-a espreso ti je 2,5 Eur-a ( i to kakav )...u Monte Karlu takodje...npr. ako pratish formulu, a ovog vikenda je u Monte Karlu, na start / finish line, u mnogim picerijama picu ccesh pojesti izmedju 6,5 i 14 Eur...

...Kan...prelep mali gradicc...paralelna ulica sa kanskom kroazetom je shopping ulica...videccesh i wooow cene, ali i cene firmiranih stvari ( imena koja ccesh i u nashim shopping mall-ovima sresti ) koje su za 30 - 50 % nizhe nego kod nas...cene po radnjama / supermarketima su slichne kao nashe ( neski proizvodi su i jeftiniji nego kod nas ( da ne poverujesh a neki neznatno skuplji ) ...imash nekoliko lepih uzanih ulichica u Kanu sa malim restoranchiccima...cene su im kao u Bg i Ns...mozhesh ti da naruchish vecheru od 700 Eur ako imash...:lol:
 
Hvala drugari na informacijama :) Sad mi je mnogo lakse ;) Jos se jedino dvoumim izmedju apartmana u Kanu i Sen Trope-a. Iz Kana mi je lakse ici u druga mesta i obici sve sto treba da se vidi, a Sen Trope mi nekako deluje skroz opusteno, nekako mi je i vise za letovanje nego Kan, ali je malo dalje od onoga sto treba videti :think: Nisam tip koji voli da se ceo dan przi na plazi, nego malo plaza, malo svrckanje u ostale gradove i mesta. Sta mislite Kan ili Sen Trope (kao baza)?
 
Hvala drugari na informacijama :) Sad mi je mnogo lakse ;) Jos se jedino dvoumim izmedju apartmana u Kanu i Sen Trope-a. Iz Kana mi je lakse ici u druga mesta i obici sve sto treba da se vidi, a Sen Trope mi nekako deluje skroz opusteno, nekako mi je i vise za letovanje nego Kan, ali je malo dalje od onoga sto treba videti :think: Nisam tip koji voli da se ceo dan przi na plazi, nego malo plaza, malo svrckanje u ostale gradove i mesta. Sta mislite Kan ili Sen Trope (kao baza)?

...Provansa je predivna..Ako hoccesh da posetish Nicu, Monte Karlo i letovalishta izmedju ( navedena 2 grada ) onda je Kan to mesto...
...ako hoccesh da odesh do Aix en Provense, Salon de Provence ( mesto gde je zhiveo Nostradamus ), Avignon, Marseille, Saintes Maries de la Mer...onda ti je St. Tropez pravi izbor...
 

Back
Top