Rusi nikad nisu podrzavali srpski nacionalizam

Pa ovaj, nije da se pravim pametan (to svako zna?), ali tada su na vlasti u Rusiji bili komunisti, a Tito je bio komunista i josh nije rekao istorijsko NE Staljinu ;)
Mada, Rusi kao i svak velika sila, gledaju svoj interes, nema ljubavi u politici :)
Da ne izmishljamo toplu vodu.... Rusi su nam dosta pomagali u XIX veku za vreme Ruske carevine, shtitili su slovenstvo i pravoslavlje, ali i to je bilo povezano sa njihovim interesima.... i chemu ova tema :roll:
 
Pa ovaj, nije da se pravim pametan (to svako zna?), ali tada su na vlasti u Rusiji bili komunisti, a Tito je bio komunista i josh nije rekao istorijsko NE Staljinu ;)
Mada, Rusi kao i svak velika sila, gledaju svoj interes, nema ljubavi u politici :)
Da ne izmishljamo toplu vodu.... Rusi su nam dosta pomagali u XIX veku za vreme Ruske carevine, shtitili su slovenstvo i pravoslavlje, ali i to je bilo povezano sa njihovim interesima.... i chemu ova tema :roll:

U tome je sustina.
 
A da li je neko od prisutnih bilmeza cuo nekad za informaciju da je radio Moskva u 2. s. r. cesce izvestavao o kretanju Ravnogorskog pokreta nego NOB-a ???
DA, ne zezam se, upravo Staljinov crveni radio SSSR-a, isti glas - "Vnimanie gavarit Maskva..."

Gde sam to prvi put cuo ? U dokumentarcu koji su Rusi pravili o Titu....
Kasnije su mi jos neki ljudi to potvrdili.

Sta vi mislite kako je to moguce ?
 
Da jesu, ne bi dozvolili Titu da strelja Drazu..

Bila im je uvek vaznija ideologija od nacije.

Ili se varam?

"Brate austro-ugarski care, rodjo, pajtašu, ortače, siso od čoveka, dobro znaš da ja ovo tursko carstvo kuliram maksimalno ali brate ne me zanima ni jaka Srbija yeboteee. Kad ćeš da praviš žuraju da plevimo nešto? Cimni me kad stigneš ja kuliram po šumi! E, batice znaš šta ima? Skino sam se sa alkohola, doneli Turci neke travkaste zamotuljke. Donosim na žuraju!

ljublju vas
Aleksandar II
"
 
Poslednja izmena:
Pa nema tu sushtine, to je topla voda.... :)

Poenta topika je u tome da srpski nacionalisti VEC JEDNOM SHVATE da Rusima nije prevashodan motiv pravoslavlje, vec normalno, njihov POLITICKI INTERES.

SRS se jos uvek nada da ce Rusi uciniti nesto na Kosovu...

Hoce, ali samo ako za to ONI imaju interesa...Zbog "srpske kolevke" nece ni usima mrdnuti...

To srpski nacionalisti JOS NE SHVATAJU.
 

Back
Top