Bojkot proizvoda malih zemalja koje su priznale Kosovo!

M-japi

Obećava
Poruka
66
"Spoljnotrgovinski deficit Srbije u robnoj razmeni sa Hrvatskom u prvih pet meseci ove godine bio je manji nego u istom periodu lane za 46,2 odsto.
Ti podaci pokazuju, kako je rekao Đogović, da je očigledno došlo do rezervisanog stava srpskih potrošača prema proizvodima iz Hrvatske
Deficit u trgovini sa Hrvatskom smanjen je u tom periodu sa 72,1 na 38,8 miliona dolara, saopštio je Institut za tržišna istraživanja (IZIT).
Saradnik IZIT-a Saša Đogović kaže da je do došlo do osetnog pada uvoza proizvoda široke potrošnje iz Hrvatske od januara do aprila 2008. i pada tražnje srpskih kupaca za tim proizvodima, što je verovatno posledica bojkota tih roba zbog priznavanja nezavisnosti Kosova i Metohije.
Smanjenje spoljnotrgovinskog deficita Srbija je u prvih pet meseci 2008. godine, verovatno iz istih razloga, imala i u robnoj razmeni sa Slovenijom i Austrijom, rekao je on.
Sa Slovenijom je taj deficit smanjen sa 112 miliona dolara na 39,2 miliona dolara ili čak 65 odsto, a sa Austrijom sa 109,7 miliona dolara na 61,6 miliona dolara, odnosno za 43,9 odsto.
Kako je precizirao, analiza proizvoda koje su se iz Hrvatske uvozili u Srbiju u prva četiri meseca ove godine, pokazala je da je došlo do bojkota proizvoda i to robe široke potrošnje koji se kupuju u mega marketima i supermarketima. "





Ko kaže da ne možemo da im vratimo milo za drago?!?!? A svi oni su naj, naj, najosetljiviji na novac! Svestan sam da ne možemo velikima ništa bojkotom, te pozivam sve da nastavimo sa bojkotom proizvoda okolnih manjih zemalja, a posebno bivših republika SFRJ!!!
 
Bas smo im vratili i to milo za drago!
Ja nikada nisam ni kupovala nista od prehrambenih proizvoda iz tih zemalja. Nije valjda potrebno Kosovo pa da shvatimo da je vecina nasih proizvoda i ukusnija i jeftinija a verovatno mnogo i zdravija od njihovih.
A sto se tice osvete...Preziveli mi bombardovanje prezivece i oni bojkot robe od strane malog broja savesnih Srba iz Srbije i R. Srpske.
 
Bas smo im vratili i to milo za drago!
Ja nikada nisam ni kupovala nista od prehrambenih proizvoda iz tih zemalja. Nije valjda potrebno Kosovo pa da shvatimo da je vecina nasih proizvoda i ukusnija i jeftinija a verovatno mnogo i zdravija od njihovih.
A sto se tice osvete...Preziveli mi bombardovanje prezivece i oni bojkot robe od strane malog broja savesnih Srba iz Srbije i R. Srpske.

ni ja, oni su nam dovoljno dobrog ucinili da imamo ikakvog posla sa njima, a kamoli da kupujemo njihove stvari
 
Bas smo im vratili i to milo za drago!
Ja nikada nisam ni kupovala nista od prehrambenih proizvoda iz tih zemalja. Nije valjda potrebno Kosovo pa da shvatimo da je vecina nasih proizvoda i ukusnija i jeftinija a verovatno mnogo i zdravija od njihovih.
.

Ne zelim da budem cinik; molim te nabroj TRI nasa proizvoda!!??!

Koje to "nase proizvode" kupujes? Lubenicu i arpadzik?

Samo ne pominji frikom, deltu, soko stark, don i grand, c kafu,..... hrvatski su.

off: bilo je sjajno kada su nasi ministri delili kineske majice na kojima pise: kupujmo domace!
 
Ne zelim da budem cinik; molim te nabroj TRI nasa proizvoda!!??!

Koje to "nase proizvode" kupujes? Lubenicu i arpadzik?

Samo ne pominji frikom, deltu, soko stark, don i grand, c kafu,..... hrvatski su.

off: bilo je sjajno kada su nasi ministri delili kineske majice na kojima pise: kupujmo domace!

E pa evo da ti odgovorim...
Kupujem sve,ali bas sve iz Srbije osim soli , ribe u konzervi i naravno morske ribe i Niveinih proizvoda za negu lica, tela i kose.A ti reci sta mi to nemamo i sta je to tako lose da ga moram zameniti hrvatskim,slovenackim ili jos smesnije federacijskim proizvodima!
 
E pa evo da ti odgovorim...
Kupujem sve,ali bas sve iz Srbije osim soli , ribe u konzervi i naravno morske ribe i Niveinih proizvoda za negu lica, tela i kose.A ti reci sta mi to nemamo i sta je to tako lose da ga moram zameniti hrvatskim,slovenackim ili jos smesnije federacijskim proizvodima!

Nemamo frizidere, nemamo sporete, nemamo belu tehniku.
 
Znaci ko god ti plati 18% od ukupne vrednosti robe, zoves ga "brate".
Sjajan kriterijum.

I jos pozivas na bojkot?

A namerno preterujes,je li tako? Dobro znas da ni o kakvom bratstvu ne govorimo nego o "ekonomskom patriotizmu".
Sta bi trebalo da uradim pre nego kupim nesto? Raspitam se ko je vlasnik, da li je etnički Srbin, kakva je nacionalna struktura zaposlenih u njegovoj firmi?
Na zalost na pakovanju vidim gde je proizvedeno i gde se izvozi. Ako je proizvedeno u mojoj zemlji kupujem a i tad pod uslovom da nema "izvoznika za Kosovo" kao sto je imao cini mi se "Lav" pivo i "Šeri" bombonjera.
Ja vise od toga i ne znam i ne mogu a ako to nije dovoljno zao mi je.
 
I jos da dodam, sve one firme koje placaju porez mojoj zemlji za mene su srpske i blize su mi sigurno nego one firme od cijeg novca se naoruzavaju "prijateljske" susedne zemlje.

porez ne placaju firme, nego obicni gradjani. Gledaj ko je vlasnik, to je mnogo bitno. VEOMA bitno. Svasta oni stavljaju u hranu, truju nas u nasoj drzavi. Skoro sva nasa prehrambena industrija je privatizovana, nista vise nije domace.
 
Poslednja izmena:
Sta bi trebalo da uradim pre nego kupim nesto? Raspitam se ko je vlasnik, da li je etnički Srbin, kakva je nacionalna struktura zaposlenih u njegovoj firmi?

Dovoljno je da ne pozivas na bojkot dok ne pribavis podatke.

Na zalost na pakovanju vidim gde je proizvedeno i gde se izvozi. Ako je proizvedeno u mojoj zemlji kupujem a i tad pod uslovom da nema "izvoznika za Kosovo" kao sto je imao cini mi se "Lav" pivo i "Šeri" bombonjera.

Tvoja zemlja je sa kompletnom industrijom prodata. Jeftino, al nije tema. Kad bude prodata infrastruktura, hoces li pozivati na bojkot vode iz cesme?
Kad vec pominjes pivo, trebalo bi da znas da su i srpske pivare odavno prodate. Necu ti reci kome, neka to bude tvoj domaci zadatak.
"Šeri" bombonjera je, ako se ne varam, hrvatski proizvod (soko stark). Ne gledaj nacionalnu strukturu zaposlenih nego vlasnika, i shvatices da postajemo njihova kolonija.

Ja vise od toga i ne znam i ne mogu a ako to nije dovoljno zao mi je.

Pre nego sto pocnes recenicu sa "Ja", ili ponovo pozoves na bojkot jer je to u modi, procitaj vesti.
puno uspeha.
 
Sta bi trebalo da uradim pre nego kupim nesto? Raspitam se ko je vlasnik, da li je etnički Srbin, kakva je nacionalna struktura zaposlenih u njegovoj firmi?

Dovoljno je da ne pozivas na bojkot dok ne pribavis podatke.

Na zalost na pakovanju vidim gde je proizvedeno i gde se izvozi. Ako je proizvedeno u mojoj zemlji kupujem a i tad pod uslovom da nema "izvoznika za Kosovo" kao sto je imao cini mi se "Lav" pivo i "Šeri" bombonjera.

Tvoja zemlja je sa kompletnom industrijom prodata. Jeftino, al nije tema. Kad bude prodata infrastruktura, hoces li pozivati na bojkot vode iz cesme?
Kad vec pominjes pivo, trebalo bi da znas da su i srpske pivare odavno prodate. Necu ti reci kome, neka to bude tvoj domaci zadatak.
"Šeri" bombonjera je, ako se ne varam, hrvatski proizvod (soko stark). Ne gledaj nacionalnu strukturu zaposlenih nego vlasnika, i shvatices da postajemo njihova kolonija.

Ja vise od toga i ne znam i ne mogu a ako to nije dovoljno zao mi je.

Pre nego sto pocnes recenicu sa "Ja", ili ponovo pozoves na bojkot jer je to u modi, procitaj vesti.
puno uspeha.

Koji je tvoj problem? Ne ide ti posao sa uvoznom robom pa se istresas po forumima? Sta ako je rasprodato i ako su vlasnici oni koji tebi ne odgovaraju? Pa tako to funkcionise svuda u svetu, nije ovo 1959. godina i vladavina Josipa Broza. Te firme su u mojoj zemlji, zaposljavaju radnike iz moje zemlje, od njihovog poreza je placen nastavnik koji uci moje dete...Sta jos treba da me zanima?
Ohladi se malo,molim te i ne drami vise! Nikom nije lako, ne mozemo provesti zivot zavideci Draskovicima,Miskovicima a napadajuci bezazlene potrosace koji na svoj nacin vole svoje zemlju i daju neki svoj neprimetan i smesan doprinos da se njihova zemlja na bilo koji nacin podigne barem malo.
 
Moja kompanija (100% srpska) izvozi svoje proizvode na Kosova, i dosta love se sliva od albanskih kupaca na naše devizne račune.
Budući da je Srbija trenutno u komparativnoj prednosti na tržištu Kosova, ne treba se busati i prepustiti ovo rastuće tržište nekakvim Slovencima ili Hrvatima. Tako sami sebi skačemo u usta...

Pise li na ambalazi ko je zastupnik za drzavu Kosovo?
 
čujte, ja kao Zagrepčanin nemam problema ako ćete bojkotirati proizvode iz Hrvatske.

mene bi jedino zaboljelo kada bi Srbija zabranila prodaju svojih proizvoda u Hrvatsku, jer jako volim Eurokrem!

product_image_1659.jpg


ps. ako biste i zabranili prodaju u Hrvatsku, ja bih eurokrem kupio u susjednoj Bosni he he he
 
Razumem, ali samo prehrambeni proizvodi ne cine kompletan zivot.
Inace, sto bi neko kupovao strane proizvode, kada su nasi jeftiniji, a istog ili skoro istog kvaliteta.

Прехрамбени артикли су најбитнији.
Како можеш да кажеш да не чине комплетан живот.
За велику већину људи баш чине а то што су безобразно скупи не треба да наглашавам ваљда.

Имамо ми много квалитетних производа.
Прошло је време кад су Словенци и Хрвати могли да нам продају такозвани квалитет а сећам се добро тог времена.
 
Прехрамбени артикли су најбитнији.
Како можеш да кажеш да не чине комплетан живот.
За велику већину људи баш чине а то што су безобразно скупи не треба да наглашавам ваљда.

Lepo brate, rucak ne spremas na logorskoj vatri, kao sto salamu ne drzis na ledu koji si kupio na pijaci.

Имамо ми много квалитетних производа.
Прошло је време кад су Словенци и Хрвати могли да нам продају такозвани квалитет а сећам се добро тог времена.

Normalno, to niko ne spori.
Da smo pametni, mogli bi da aktiviramo EI Nis, i da ponovo pravimo audio uredjaje i da pokrijemo citav Balkan i istocnu Evropu, i po kvalitetu i po cenama.
 

Back
Top