Bojkot proizvoda malih zemalja koje su priznale Kosovo!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Bojkot proizvoda malih zemalja koje su priznale Kosovo!

Početnik
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Bojkot proizvoda malih zemalja koje su priznale Kosovo!

"Spoljnotrgovinski deficit Srbije u robnoj razmeni sa Hrvatskom u prvih pet meseci ove godine bio je manji nego u istom periodu lane za 46,2 odsto.
    Ti podaci pokazuju, kako je rekao Đogović, da je očigledno došlo do rezervisanog stava srpskih potrošača prema proizvodima iz Hrvatske
    Deficit u trgovini sa Hrvatskom smanjen je u tom periodu sa 72,1 na 38,8 miliona dolara, saopštio je Institut za tržišna istraživanja (IZIT).
    Saradnik IZIT-a Saša Đogović kaže da je do došlo do osetnog pada uvoza proizvoda široke potrošnje iz Hrvatske od januara do aprila 2008. i pada tražnje srpskih kupaca za tim proizvodima, što je verovatno posledica bojkota tih roba zbog priznavanja nezavisnosti Kosova i Metohije.
    Smanjenje spoljnotrgovinskog deficita Srbija je u prvih pet meseci 2008. godine, verovatno iz istih razloga, imala i u robnoj razmeni sa Slovenijom i Austrijom, rekao je on.
    Sa Slovenijom je taj deficit smanjen sa 112 miliona dolara na 39,2 miliona dolara ili čak 65 odsto, a sa Austrijom sa 109,7 miliona dolara na 61,6 miliona dolara, odnosno za 43,9 odsto.
    Kako je precizirao, analiza proizvoda koje su se iz Hrvatske uvozili u Srbiju u prva četiri meseca ove godine, pokazala je da je došlo do bojkota proizvoda i to robe široke potrošnje koji se kupuju u mega marketima i supermarketima. "

Ko kaže da ne možemo da im vratimo milo za drago?!?!? A svi oni su naj, naj, najosetljiviji na novac! Svestan sam da ne možemo velikima ništa bojkotom, te pozivam sve da nastavimo sa bojkotom proizvoda okolnih manjih zemalja, a posebno bivših republika SFRJ!!!

Ističe se nexxx011 (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Bojkot proizvoda malih zemalja koje su priznale Kosovo!

Stara vest........................

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Али ту вест ТРЕБА СТАЛНО ДРЖАТИ НА ВРХУ СТРАНИЦЕ и потсећати људе да не забораве Б О Ј К О Т !!!!!!!!!!
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

M87 Orkan II nije na forumu
    антинациста,антициониста,а нтикомуниста
    Ističe se M87 Orkan II (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Ako su Srbi ne treba da odustju od bojkota. Ja sam licno poceo da bojkotujem!!!!!!!!!!!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

e jajare balkanske pa nisu vam ustase i janezi uzeli Kosovo vec SAD,Nemacka ,Britanija i jos neke malo ozbiljnije zemlje pa ako ste ste vec prave srpske patriote onda bacite u dunav starog golfa,opela ili hondu , obavezno izlomite intelovu maticnu plocu i viewsonic monitore,bosh busilice takodje, sony televizore i muzicke uredjaje na lomacu odmah...a ne da ko poslednje sise dokazujete svoj patriotizam time sto necete kupiti zivotinjsko carstvo ili podrvarka supe,jaka stvar ako tako branite Kosovo mozete odmah slobodno i da beogradski pasaluk poklonite ako ima zainteresovnih.
    Poslednji put ažurirao/la al bundy : 17.07.2008. u 10:30

Domaćin master_of_errors (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Hehe...mogu da zamislim bolesnike koji idu po prodavnicama sa spiskom zemalja kako proveravaju svaki proizvod...umobolno.

Ističe se nexxx011 (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Али ту вест ТРЕБА СТАЛНО ДРЖАТИ НА ВРХУ СТРАНИЦЕ и потсећати људе да не забораве Б О Ј К О Т !!!!!!!!!!
    Mito šta si nervozan?Smiri se malo..........................

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio M-japi Pogledaj poruku
    Ko kaže da ne možemo da im vratimo milo za drago?!?!? A svi oni su naj, naj, najosetljiviji na novac! Svestan sam da ne možemo velikima ništa bojkotom, te pozivam sve da nastavimo sa bojkotom proizvoda okolnih manjih zemalja, a posebno bivših republika SFRJ!!!
    uh... sad ce sve zemlje okruzenja da propadnu zbog toga....

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Nekima propala sezona jer zabranili uvoz paradajzeza i turista koje nosi sa sobom.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Ja redovno bojkotujem proizvode poreklom iz Hr i Slo
    dok god nema istog odnosa prema nama i našim proizvodima, vala ja ništa ne kupujem od njih i to ne zbog priznanja Kosova, nego zbog principa

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio filatelista, pa šta? Pogledaj poruku
    dok god nema istog odnosa prema nama i našim proizvodima, vala ja ništa ne kupujem od njih i to ne zbog priznanja Kosova, nego zbog principa
    priznaj da je makar malo zbog Kosova da ne kvarimo slavlje

inace i ja bojkotujem HR i SLO proizvode iz prostog razlog sto kod nas ni nema nekih njihovih proizvoda koji bi bili vredni paznje i koji su bolji od domacih ,jedino sto na Mercator od 25 iljada mesecno kako god okrenes

Iskusan IDI_DADA_AMIN (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio M-japi Pogledaj poruku
    "Spoljnotrgovinski deficit Srbije u robnoj razmeni sa Hrvatskom u prvih pet meseci ove godine bio je manji nego u istom periodu lane za 46,2 odsto.
    Ti podaci pokazuju, kako je rekao Đogović, da je očigledno došlo do rezervisanog stava srpskih potrošača prema proizvodima iz Hrvatske
    Deficit u trgovini sa Hrvatskom smanjen je u tom periodu sa 72,1 na 38,8 miliona dolara, saopštio je Institut za tržišna istraživanja (IZIT).
    Saradnik IZIT-a Saša Đogović kaže da je do došlo do osetnog pada uvoza proizvoda široke potrošnje iz Hrvatske od januara do aprila 2008. i pada tražnje srpskih kupaca za tim proizvodima, što je verovatno posledica bojkota tih roba zbog priznavanja nezavisnosti Kosova i Metohije.
    Smanjenje spoljnotrgovinskog deficita Srbija je u prvih pet meseci 2008. godine, verovatno iz istih razloga, imala i u robnoj razmeni sa Slovenijom i Austrijom, rekao je on.
    Sa Slovenijom je taj deficit smanjen sa 112 miliona dolara na 39,2 miliona dolara ili čak 65 odsto, a sa Austrijom sa 109,7 miliona dolara na 61,6 miliona dolara, odnosno za 43,9 odsto.
    Kako je precizirao, analiza proizvoda koje su se iz Hrvatske uvozili u Srbiju u prva četiri meseca ove godine, pokazala je da je došlo do bojkota proizvoda i to robe široke potrošnje koji se kupuju u mega marketima i supermarketima. "

Klasicano ponasanje srBskih patriJota..........poznat obrazac, koji podrazumeva kurchenje na "slabijima od sebe" i bezaniju brzinom munje , kada se jaci kaze malo glasnije "BU"........ili "EU"

Sto rece neko, nije vam Slovenija otela kosovo , nego nemacka i japan, ako tako plitko , a drugacije i ne znate, gledate na stvari.......opet , sa druge strane, ekonomista - amater, koji je predlozio ovu idiotsku meru , koja ce sigurno vratiti kosovo u srbiju samo zato sto cemo prestati da jedemo "kras " bajadere.........zaboravlja da su te male , susedne zemlje, najveci uvoznici nase robe.........zato , pre novog qurchenja, pogledajte sa kim imamo suficit i koliko izvozimo u crnu goru , ili bosnu ili makedoniju, pa molite boga da oni ne zakucaju bojkot srbiji, jer cete izvoziti samo patriJot majmune u Zimbabve ......takvi su tamo ovih dana na ceni..........

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    priznaj da je makar malo zbog Kosova da ne kvarimo slavlje

inace i ja bojkotujem HR i SLO proizvode iz prostog razlog sto kod nas ni nema nekih njihovih proizvoda koji bi bili vredni paznje i koji su bolji od domacih ,jedino sto na Mercator od 25 iljada mesecno kako god okrenes
    pa ja baš pazim šta i od koga kupujem, opšte mi nije na pameti Kosovo kad ulazim u prodavnicu jer kome je to u mislima, on je za intenzivnu terapiju, već samo odnos prema našim proizvodima, znači, kad Janezi puste buvu da u onom mančmelou pronađena "iširihija", pa se odmah povedu i Hrvati i to prođe eto tako, onda ja sebi kažem, mora da te bakterije ima i u bajaderi-koja uzgred budi rečeno je meni teško njasre od slatkiša
    tako da ne pamtim kad sam poslednji put kupio nešto Hr. ili Slo.
    Inače, u Pivari Čelarevo se puni u limenkama njihovo Pan pivo, kad su to saznali nastala je opšta histerija...
    sad ja treba da idem i kupujem hrvatsko

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Vis to nisam znao za to Pan pivo ,pio sam ga kad sam bio u Hrvatskoj i znam da je tesko njesra al zato je Karlovacko do jaja , mozda ce im se poboljsati kvalitet kad ga prave u Celarevu

Domaćin
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

BOJKOT

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Vis to nisam znao za to Pan pivo ,pio sam ga kad sam bio u Hrvatskoj i znam da je tesko njesra al zato je Karlovacko do jaja , mozda ce im se poboljsati kvalitet kad ga prave u Celarevu
    sad nisam siguran da je cela paleta iz Čelareva, ali mislim da pune samo ovo u konzervi i da je to recept od Lava
    sad se poziva masa da bojkotuju to u konzervi

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

sad nisam siguran da je cela paleta iz Čelareva, ali mislim da pune samo ovo u konzervi i da je to recept od Lava
    sad se poziva masa da bojkotuju to u konzervi
    meni je jos bolje bilo kada je neka kompanija za pakovanje konzerviranih sardela stara 100 godina sa nekog jadranskok otoka preselila svoju celokupnu proizvodnju u Nis , kako su samo pizdelči i kukali zbog toga cak je i neki poslanik HSP-a u saboru dramio o tome

Primećen član AkoPoludim (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio IDI_DADA_AMIN Pogledaj poruku
    [/B]

Klasicano ponasanje srBskih patriJota..........poznat obrazac, koji podrazumeva kurchenje na "slabijima od sebe" i bezaniju brzinom munje , kada se jaci kaze malo glasnije "BU"........ili "EU"

Sto rece neko, nije vam Slovenija otela kosovo , nego nemacka i japan, ako tako plitko , a drugacije i ne znate, gledate na stvari.......opet , sa druge strane, ekonomista - amater, koji je predlozio ovu idiotsku meru , koja ce sigurno vratiti kosovo u srbiju samo zato sto cemo prestati da jedemo "kras " bajadere.........zaboravlja da su te male , susedne zemlje, najveci uvoznici nase robe.........zato , pre novog qurchenja, pogledajte sa kim imamo suficit i koliko izvozimo u crnu goru , ili bosnu ili makedoniju, pa molite boga da oni ne zakucaju bojkot srbiji, jer cete izvoziti samo patriJot majmune u Zimbabve ......takvi su tamo ovih dana na ceni..........
    ...i buldoge,autohtone endemske

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    ali kao sto rece postavljac, samo malih zemalja koje ionako ne posluju sa srbijom

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

e jajare balkanske pa nisu vam ustase i janezi uzeli Kosovo vec SAD,Nemacka ,Britanija i jos neke malo ozbiljnije zemlje pa ako ste ste vec prave srpske patriote onda bacite u dunav starog golfa,opela ili hondu , obavezno izlomite intelovu maticnu plocu i viewsonic monitore,bosh busilice takodje, sony televizore i muzicke uredjaje na lomacu odmah...a ne da ko poslednje sise dokazujete svoj patriotizam time sto necete kupiti zivotinjsko carstvo ili podrvarka supe,jaka stvar ako tako branite Kosovo mozete odmah slobodno i da beogradski pasaluk poklonite ako ima zainteresovnih.
    Pa nisi baš u pravu.
    Seti se kako su neke male države priznale KiM. Mnogi njihovi predstavnici su rekli da su trpeli veliki pritisak od SAD-a i da su morali to da učine.
    Da je izbor između: Zameriti se Srbiji i Zameriti se SAD, pao na ovo prvo tj. da je lakše zameriti se slabijem.
    Takve poruke su nam stizale iz većine malih evropskih zemalja koje nisu imale nikakve koristi niti bilo čega od priznavanja nezavisnog Kosova.

Dakle, i mi onda možemo da igramo istu igru. Kažemo jasno i glasno. Ne možemo da se kačimo sa velikima kao što su SAD, Nemačka, Italija, Francuska, Britanija i ne možemo da bojkotujemo njihovu robu iz mnogih (već poznatih razloga), ali zato ćemo da bojkotujemo robu iz Slovenije, Hrvatske, Litvanije, Estonije i ostalih mini-državica, u te države nećemo vratiti ambasadore, čak ćemo ukinuti ambasade jer ionako nema nikakve koristi po nas od toga (izuzetak je Hrvatska zbog srpskog stanovništva koje tamo živi) itd. itd. itd.

Jednostavno, stavimo tim malim državama do znanja da igramo istu igru. Ne možemo da se zamerimo velikima, ali njima (malima) možemo i tačka.

Ako uspešno odolevaju američkim pritiscima kako velike zemlje (Kina, Rusija, Indija, Brazil), tako i veliki broj malih zemalja po svetu, zašto to nisu mogle i ove mini državice koje su priznale nezavisno Kosovo, a u isto vreme nam pričaju bajke o prijateljstvu i uvaljuju nam svoju robu jer smo ipak dobro tržište za njih (najbolji primer je Slovenija).
    Duhovit, zanimljiv, iskren, avanturistickog duha...

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

I ja takodje ne kupujem HR i SLO robu, ali zbog Kosova.
    A i dosli su mi preko glave,samo reklama, a kvalitet...

Iskusan
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    360

U Hrvatsku je u prvih pet meseci iz Srbije izvezeno robe u vrednosti of 181,3 miliona dolara ili za 48,4 odsto više nego u istom periodu prošle godine, dok je istovremeno uvezena roba za 220,1 miliona dolara ili 13,3 odsto više, kazao je Đogović.
    __________________________________________________ ______________________________________--

i to sve bez kosova..................

uspEo vam bojkot

nastavite

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio master_of_errors Pogledaj poruku
    Hehe...mogu da zamislim bolesnike koji idu po prodavnicama sa spiskom zemalja kako proveravaju svaki proizvod...umobolno.
    ma sredicemo mi te drzavice sa taj bojkot.secate se kako je slovenija na.yebala kad je radmila andjelkovic pozvala na bojkot slovenacke robe.sve se zavrsilo 18 godina kasnije pobedom beogradskog pasaluka.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

bokoot

bubobubo nije na forumu
    anarhista. ali kako mu to dodje nesto kao don kihot, onda se predstavljam kao liberal.
    Ističe se bubobubo (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    66

bojkot!

Slične teme

1. Zemlje koje su priznale Kosovo
    Autor kaai79 u forumu Politika
    Odgovora: 830
    Poslednja poruka: 19.10.2010., 23:59
  2. Bojkot proizvoda malih zemalja koje su priznale Kosovo!
    Autor M-japi u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 05.08.2008., 10:59
  3. Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 15.03.2008., 22:34
  4. Zemlje koje nisu priznale Kosovo ?
    Autor Kroasan u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.03.2008., 02:41
  5. POZIVAM NA BOJKOT MAKEDONSKIH PROIZVODA
    Autor sklopotnica u forumu Politika
    Odgovora: 26