Poredjenje Nediceve Srbije i NDH

tommy gun

Poznat
Poruka
9.136
Danas sam video u "NIN-u" naslov toga.Znam da sve strane i zapadne zemlje NDH porede sa Nedicevom Srbijom.Kao da su kod nas postojali logori gde smo mi klali nedzune jevreje i cigane.Zelim da vidimo koje je sve dobre stvari Nedic uradio za Srbe(ovo nije ironicno)?
 
Недић није ништа добро урадио за Србе, бар током тог рата. Био је обичан политикант, фотељаш, који је развијао стратегију како је осећао да може извући користи за себе, за шта је на крају рата тајно помагао колико толико Дражи у испоруци муниције и оружје.

Да је Краљ Петар дошао у Београд на крају рата уместо комунисти, Дража би Недића свакако послао на војни суд. Али ипак је био мање зло од Љотића који је био бесни германофилски фанатик.

Али до те мере да се Недићева Србија пореди са НДХ, то нема благе везе са истином. То је као упоредити индустријску кланицу са логором за ратне затворенике.
 
Danas sam video u "NIN-u" naslov toga.Znam da sve strane i zapadne zemlje NDH porede sa Nedicevom Srbijom.Kao da su kod nas postojali logori gde smo mi klali nedzune jevreje i cigane.Zelim da vidimo koje je sve dobre stvari Nedic uradio za Srbe(ovo nije ironicno)?



Kao da nisu.....


Okupirana Srbija sa vladom generala Milana Nedića bila je kvislinška tvorevina,
do te mjere dosljedna u sprovođenju Hitlerovog nauma o kočna rješenju židovskog pitanja,
da je od 14.000 Židova ubijeno 12.000, i slovima – dvanaest tisuća.

Za to je general Nedić dobio pohvalu od vođe rajha, piše u memoarima srpskog patrijarha Gavrila...
 

Back
Top