Da li su radikali levicari ili desnicari?

a jeli
lol.gif
 
Radikali su desničari i ne prate istoriju što se lepo vidi iz sledćeg:

http://www.srs.org.yu/pdf/misc/Statut SRS.pdf

I. ОПШТЕ ОДРЕДБЕ
Члан 1. Српска радикална странка (у даљем тексту Странка) је политичка организација која делује у складу са својим Програмом и овим статутом на подручју Савезне Републике Југославије и у државама где живи српски народ, у складу са важeћим прописима.

...mišu batali politiku, čuvaj se:

picture.php
 
Za svaku politicku partiju na svetu se zna kuda naginju: desno ili levo..

Samo za nase radikale niko nije siguran kuda naginju.... (osim prema istoriji) :hahaha:

Sigurno nije smešno. Kad god su radikali bili na vlasti, Srbija je ratovala.

Oni su se uvek zalagali za bolji socijalni položaj siromašnih i slično, ali su uvek vodili lošu politiku.

Ipak, mislim da treba razlikovati Nikolića i Šešelja. Nikolić je dobar čovek.

Dalje, ni Srbija ne zna GDE NAGINJE, zar ne (istorijski gledano).
 
Radikalska ideologija je jedno veliko nista,niti su baba ,niti devojka,sve se svodi na blejanje Seselja i njegovih dupelizaca i to je to.:otkacio::otkacio::otkacio:

Danas sam u razgovoru sa jednim funkcionerom jedne parlamentarne stranke ,dobio potvrdu toga da Nikolic i Maja Gojkovic ozbiljno razmatraju mogucnost obnavljanja Narodne radikalne stranke ili formiranje nove ,sto me uzasno veseli ,jer to ce biti kraj ovakvog SRS-a i siguran dokaz da Vjeko Seselj nikad vise nece krojiti kapu Srbima i Srbiji.:ok::ok::ok:
 
Radikali su desnicari, bar ne obecavaju virtuelnu socijalnu pravdu kao SPS.
A to sto naginju ka Kostunici, dokaz je vise za desnicarstvo.

Naprotiv, u svim svojim nastupima radikali bi se, svojim vidjenjem socijalne politike, moguli svrstati u levicu.
Ali... čim progovore o drugim stvarima onda su stvari malo jasnije.

Naginjanje ka koštunici je naginjanje ka manje glasova.
 

Back
Top