Kada je rođen Isus Hrist?
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 156

Tema: Kada je rođen Isus Hrist?

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Question Kada je rođen Isus Hrist?

Nije mi jasno odakle podatak hrišćanskim crkvama da se Isus rodio u noći 25. decembra između 751. i 753. godine od osnivanja Rima (2. god. p.n.e i 1. god. n.e.)? Taj je dan u starom Rimu bio najveći verski praznik, takozvane Saturnalije, i pouzdano znam da je rana crkva, da bi napravila kompromis sa paganima, usvojila taj dan kao Isusov rođendan, a zadržala sve običaje (kićenje božićnog drveta na primer). Biblija, Novi zavet, odnosno svih 35 jevanđelja, od kojih hrišćani priznaju samo 4 koja kriju Hristov 17-godišnji boravak u Indiji (od njegove 12 do 29 godine, period njegovog života koji nedostaje), brak sa Marijom Magdalenom i njihovo potomstvo (jevanđelje po Tomi, Filipu itd), nigde ne pominje određeni datum, a naročito ne najveći paganski praznik u starom Rimu. Govori se jedino o tome da je te večeri bilo nekakvih nebeskih prikaza i da su se ovce nalazile na ispašama. Pošto znamo da u brdsko-planinskim predelima Judeje u kasno-jesenjem, odnosno zimskom periodu zna da bude dosta hladno, a neretko da padne i sneg, ovce su mogle da budu otvorene u periodu april-oktobar, nikako u decembru. Zašto ne bi i iluminati mogli da izmisle taj datum, pa da kažu da se rodio na Valpurgijsku noć, na prelazu između 30. aprila i 1. maja? Šta je najkonkretniji dokaz. Zna se da je preko Judeje jedne noći oktobra 751. godine od osnivanja Rima preleteo meteor, što bi značilo da je Isus najverovatnije mogao biti rođen između polovine i kraja oktobra te 751. odnosno 2. godine pre naše ere. Sam Isus nije pridavao nikakav značaj svom niti bilo čijem rođendanu, dok Biblija govori negativno o rođendanskim proslavama uopšte. Iz svega ovoga dakle sledi da se Isus Hrist sigurno nije rodio na najveći paganski (luciferski) praznik Sunca, takozvane Saturnalije, 25. decembra 751. godine od osnivanja Rima.

Aktivan član islandjanin (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Kada je rođen Isus Hrist?

Шта је уствари поента овог текста? Да ли конкретно утврђивање датума или несшто друго? Ја лично и мислим да тачан датум рођења Исуса Христа сам по себи уопште није битан. Битно је нешто друго, нешто много веће и важније, а то је шта смо животом и још више васкрсењем Исуса Христа добили.
    А што се датума тиче, па сотона кроз целу историју покушава на све могуће и немогуће, мање или више смешне начине да оповргне постојање и жртву Сина Божијег.
    Ономе који искрено тражи Бога то вероватно никада неће бити много битно!

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Nemoguće da nisi ukapirao poentu. Konkretno utvrđivanje datuma. Mada ima 90 % šanse da se dokaže da Isus nikada nije ni postojao. A te krstaške pričice o uskrsenju i ostale nebuloze nisu za istoriju no za mitologiju. Baš mi je drago što su ukinuli pdf Religija i to što više ne možete da maltretirate ljude nebulozama koje su oborene u XVI veku.

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio WEISHAUPT Pogledaj poruku
    Baš mi je drago što su ukinuli pdf Religija i to što više ne možete da maltretirate ljude nebulozama koje su oborene u XVI veku.
    Šta je to oboreno u XVI veku??
    Hajdemo u planine...

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Rođen sam 15. 09. 1975.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rdeki Pogledaj poruku
    Šta je to oboreno u XVI veku??
    Da svemir postoji zbog planete Zemlje, da je Zemlja centar sveta, da je Zemlja stvorena (nastala) pre Sunca i ostalih zvezda, te najzad da je Isus bio božji sin, uskrsao itd.

Citat Original postavio Isus33 Pogledaj poruku
    Rođen sam 15. 09. 1975.
    Ovo je odlično!

Poznat vujadin (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    145

Nije mi jasno odakle podatak hrišćanskim crkvama da se Isus rodio u noći 25. decembra između 751. i 753. godine od osnivanja Rima (2. god. p.n.e i 1. god. n.e.)? Taj je dan u starom Rimu bio najveći verski praznik, takozvane Saturnalije, i pouzdano znam da je rana crkva, da bi napravila kompromis sa paganima, usvojila taj dan kao Isusov rođendan, a zadržala sve običaje (kićenje božićnog drveta na primer). Biblija, Novi zavet, odnosno svih 35 jevanđelja, od kojih hrišćani priznaju samo 4 koja kriju Hristov 17-godišnji boravak u Indiji (od njegove 12 do 29 godine, period njegovog života koji nedostaje), brak sa Marijom Magdalenom i njihovo potomstvo (jevanđelje po Tomi, Filipu itd), nigde ne pominje određeni datum, a naročito ne najveći paganski praznik u starom Rimu. Govori se jedino o tome da je te večeri bilo nekakvih nebeskih prikaza i da su se ovce nalazile na ispašama. Pošto znamo da u brdsko-planinskim predelima Judeje u kasno-jesenjem, odnosno zimskom periodu zna da bude dosta hladno, a neretko da padne i sneg, ovce su mogle da budu otvorene u periodu april-oktobar, nikako u decembru. Zašto ne bi i iluminati mogli da izmisle taj datum, pa da kažu da se rodio na Valpurgijsku noć, na prelazu između 30. aprila i 1. maja? Šta je najkonkretniji dokaz. Zna se da je preko Judeje jedne noći oktobra 751. godine od osnivanja Rima preleteo meteor, što bi značilo da je Isus najverovatnije mogao biti rođen između polovine i kraja oktobra te 751. odnosno 2. godine pre naše ere. Sam Isus nije pridavao nikakav značaj svom niti bilo čijem rođendanu, dok Biblija govori negativno o rođendanskim proslavama uopšte. Iz svega ovoga dakle sledi da se Isus Hrist sigurno nije rodio na najveći paganski (luciferski) praznik Sunca, takozvane Saturnalije, 25. decembra 751. godine od osnivanja Rima.
    По историјским изворима Исус је рођен 743 г. од оснивања Рима. Ево доказа. Нерод је наредио 5-те године пре нове ере да се побију сва деца од две године, да би на тај начин сигурно убио и Исуса. Годину дана после те наредбе Нерод је умро. Година Неродове смрти је забележена у историји као 4-та пре нове ере, плус нулта година која се у то време рачунала од астронома чини 8 година пре наше ере. То су историјски извори, који се слажу и са звездом репатицом која је тада крстарила преко неба.

Ističe se ljuba miljkovic (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio vujadin Pogledaj poruku
    По историјским изворима Исус је рођен 743 г. од оснивања Рима. Ево доказа. Нерод је наредио 5-те године пре нове ере да се побију сва деца од две године, да би на тај начин сигурно убио и Исуса. Годину дана после те наредбе Нерод је умро. Година Неродове смрти је забележена у историји као 4-та пре нове ере, плус нулта година која се у то време рачунала од астронома чини 8 година пре наше ере. То су историјски извори, који се слажу и са звездом репатицом која је тада крстарила преко неба.
    Vujadine, ne zameri...

Pišeš, ćirilicom "Нерод", pa se razume kao "Nerod"... a znam da si mislio na Iroda, tj. Heroda...

Inače, slažem se sa kolegom koji je napisao...

tsk...lamin..... pusti ljude da vjeruju kad im treba..... zar bi isao okolo i oduzimao ljudima shtake?
    ... jer, te "štake" mnogima nisu teret... naprotiv...

Zainteresovan član Regulus Black (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Naravno da ne pominju najveci paganski praznik, kad se Bozic u pocetku nije ni slavio. Kada je vec poceo da se slavi slavio se 6. januara i to u secanje na Hristovo rodjenje kao i na jos neke dogadjaje iz njegovog zivota. .Rimske Saturnalije, skandinavski praznik Jul (Yule) i rimski praznik Natalis Solis Invicti su se odrzavali 25. decembra. Isti slucaj kao sa nasim svecima, tj. starim slovenskim bogovima. Potpuno isti princip.

Sto se tice godina slazem se sa vujadinom, ali ono sto jeste nepoznanica to je datum, a ne godina. I nemato nikakve veze sa iluminatima.

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio ljuba miljkovic Pogledaj poruku
    ... jer, te "štake" mnogima nisu teret... naprotiv...
    a kako da budu na teret invalidu?

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Isus ili Isa(pravilno) je bio sin Aleksandra Velikog koga je dobio sa sestrom Kleopatrom.
    Ali jevreji ne bi bili jevreji kada sve ne bi okrenuli u svoju korist.

Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Unsaie Pogledaj poruku
    a kako da budu na teret invalidu?
    Naravno, naravno... ko zna kako bi se mi uopšte i razumeli da nije bilo jedne naprave koja nije ni štaka ni proteza...

"Sa štulom ne mogoh više misliti ni na konje ni na rat, moradoh se navikavati, kako mogoh, na sjedenje kod kuće. Da mi nije bilo ove moje štule, ja bih odavno već poginuo bio od Turaka, kao što su sila drugijeh mojih vršnjaka, a ovako me štula moja natjerala da sjedim s mirom i na miru bilježim na hartiji što su mi uši slušale i oči vidjele."

... a, vidiš šta veli ocko jezika kojim govorimo i pišemo.

Mada, znam, ti misliš na intelektualne štake i invalide, samo nećeš to da napišeš... E, vidiš, to nije stvar ni nauke, ni biblijske istine. Reč je o čovekovim uverenjima i odnosu prema životu... A tu se slabo šta može i sa jedne i sa druge strane...

Primećen član
    Učlanjen
    10.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni je interesantnije pitanje zasto Isusa svuda prikazuju kao belca kad on nikako nije mogao biti belac?

Poznat tommy gun (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio Celicni mis Pogledaj poruku
    Meni je interesantnije pitanje zasto Isusa svuda prikazuju kao belca kad on nikako nije mogao biti belac?
    Malo smo gledali "Dogma".
    Isus je bio crnja,a Rimljani Ku Klux Klan.E to je prava istina.Isus je razapet zbog svoje tamne koze... koji sam idiot...
    Pare, suze, smeh, alkohol i droga

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Celicni mis Pogledaj poruku
    Najpoznatiji Isusov lik je zapravo Zevs, jer su Grci prvi naslikali Isusa dajući mu upravo Zevsov lik.

Aktivan član islandjanin (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Nemoguće da nisi ukapirao poentu. Konkretno utvrđivanje datuma. Mada ima 90 % šanse da se dokaže da Isus nikada nije ni postojao. A te krstaške pričice o uskrsenju i ostale nebuloze nisu za istoriju no za mitologiju. Baš mi je drago što su ukinuli pdf Religija i to što više ne možete da maltretirate ljude nebulozama koje su oborene u XVI veku.

Питања која сам поставио и не захтевају одговор... Може се бавити тиме када је тачно Исус рођен, али ја сматрам да је то нешто од веома малог значаја за искреног хришћанина, а тих 90% шансе да се докаже... дај немој да будеш смешан....

Како ли онда назвати једно 99.1% твојих тема....????

Aktivan član -GoRsKi- (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio anarog Pogledaj poruku
    Isus ili Isa(pravilno) je bio sin Aleksandra Velikog koga je dobio sa sestrom Kleopatrom.
    Ali jevreji ne bi bili jevreji kada sve ne bi okrenuli u svoju korist.
    Konkretno???

Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Unsaie Pogledaj poruku
    nope.... ubili su ga jer je bio travestiti i *****
    koristio je brak sa magdalenom kao pokrice za nocne sjedeljke/lezeljke sa dragim petrom
    Devojčice, ovde si, izgleda, prevazišla i sopstvena ubedjenja...

... i, naravno, alavost za ljagavljenjem ti je činjenično poremetila nameru, pa si promašila dragog... po Den Braunu...

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Da svemir postoji zbog planete Zemlje, da je Zemlja centar sveta, da je Zemlja stvorena (nastala) pre Sunca i ostalih zvezda, te najzad da je Isus bio božji sin, uskrsao itd.
    Ovo bi zaista bilo zrelo za teološku raspravu.
    Vernici (i pravoslavni i katolici i protestanti...) će ti reći da nigde u Bibliji ne stoji da svemir postoji zbog Zemlje, da je Zemlja centar sveta.
    A što se tiče Isusa i njegovog vaskrsenja, to ne da nije naučno opovrgnuto u XVI veku, nego nije opovrgnuto ni dan danas.
    No, ovo zaista nije pdf Religija.
    Hajdemo u planine...

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio -TiFA- Pogledaj poruku
    Konkretno???
    Konkretno,"danasnji Isus" je "modifikovan" za potrebe "establishmenta".

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio islandjanin Pogledaj poruku
    Питања која сам поставио и не захтевају одговор... Може се бавити тиме када је тачно Исус рођен, али ја сматрам да је то нешто од веома малог значаја за искреног хришћанина, а тих 90% шансе да се докаже... дај немој да будеш смешан....

Како ли онда назвати једно 99.1% твојих тема....????
    Zahtevaju. Ne zanimaju me "iskreni" i "neiskreni" hrišćani, nisam postavio temu da bi je pljuvali ovakvi ili onakvi hrišćani, nego da bismo zaključili da se Isus Hrist ni pod razno nije mogao roditi na Luciferski Praznik Sunca. Naravno da nisam smešan.

Ako hoćeš da provociraš, nauči kako se to radi.
    Poslednji put ažurirao/la Prisoner : 20.09.2008. u 21:27 Razlog: ubačeni linkovi nevezani za temu

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rdeki Pogledaj poruku
    Ovo bi zaista bilo zrelo za teološku raspravu.
    Vernici (i pravoslavni i katolici i protestanti...) će ti reći da nigde u Bibliji ne stoji da svemir postoji zbog Zemlje, da je Zemlja centar sveta.
    A što se tiče Isusa i njegovog vaskrsenja, to ne da nije naučno opovrgnuto u XVI veku, nego nije opovrgnuto ni dan danas.
    No, ovo zaista nije pdf Religija.
    Biblija, za razliku od indijske Bhagavad-gite, uopšte i ne govori o svemiru, jer njeni pisci (zatucani ljudi onoga doba koji su je pisali za zatucane ljude onoga doba) nisu ništa ni znali o svemiru. Tvrdnja s početka Biblije da u "početku bog stvori nebo i Zemlju", a zatim opisi kako posle toga "stvara" zvezde je danas smešna i to je upravo ono što si i ti rekao.

Evo ti jedan isečak iz Bhagavad-gite:

ā-brahma-bhuvānal lokāh
    punar āvartino ’rjuna
    mām upetya tu kaunteya
    punar yanma na vidyate

“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”

Bhagavad-gita 8.16.

Ovo je "doktorat" za Bibliju.

Što se tiče uskrsnuća, odnosno dizanja iz mrtvih, odnosno povampirenja i ostalih mitova i legendi - to sa naukom i zdravim razumom nema ama baš nikakve veze. Naravno da nauka neće ni pokušati da opovrgne mitove, legende i ostale nebuloze. U naše vreme ovo se ne može pričati ni deci pred spavanje.

Citat Original postavio anarog Pogledaj poruku
    Konkretno,"danasnji Isus" je "modifikovan" za potrebe "establishmenta".
    Ovo je potpuno tačno.

Domaćin ArnoldLayne (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

ne razumeš ti to Weis.
    treba uključiti 'organ za veru', što bi rekao Tarkovski.
    ismevanjem samo lečiš komplekse površnosti i tešiš se da ispadaš baja u ekipici na forumu,
    više nego bedno.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Razumem mnogo više od toga.
    Vera i biti vernik isto je što i biti lakoveran.
    Gore iznete tvrdnje nisi pobio, jer nemaš argumenata.
    Ne mogu da se tešim, jer tešenje i uteha su hrišćanske "vrline", a ja nisam hrišćanin.
    Tako da je bedan samo tvoj komentar.

Poznat tommy gun (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    135

Pa sta si,ako nisi hriscanin?
    Pare, suze, smeh, alkohol i droga

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Božić i Isus Hrist
    Autor Walburga u forumu Religija
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 04.02.2012., 14:13
  2. ISUS HRIST i VASKRSENJE
    Autor gost 4554 u forumu Religija
    Odgovora: 176