Kompas u civilizaciji...

Neva

Poznat
Poruka
7.358
Drage gospodzice gospodze,

Kakve ste sa nasom Majkom Prirodom?
Kako se snalazite i da li volite da provodite vreme u istoj, ali pod drugacijim uslovima?
Konkretno> nema te svima neophodne stvarcice toaleta, nema kade sa penom i svecama iz filmskih scena, nema vode, nema sminke...
Umete li da se organizujete i opremite za sve, ali i opustite...? Predstavljaju li vam problem ovakve cari ?

A glavno je, koliko ste spremne da se odreknete makar na kratko " privilegija " koje uzivate u civilizaciji? :think:
 
ja bas jesam,al mm nije pa mi se ovo nikad nije postavljalo kao problem
bas volim improvizaciju i volela bih da provedemo noc pod zvezdama,tusiramo se pod vodopadom(mozda ja to vidim previse romanticno?) ali on ne moze da mrdne bez svojih cerealija,bez kafe,bez silikonskog duseka :roll: kaze da kampovanje znaci mravi,zmije,cvrcci
naravno ne bih mogla ovako dugo da zivim
 
Volim i mogu da se odreknem, u prirodi je uvek super zezanje i nije dosadno... Pod uslovom da smo u dobrom društvu, naravno. Muž (i ostali muškarci) je uvek zadužen za klopu; deca se igraju, žene uživaju :lol:
Ne smeta mi spavanje u šatoru i vrećama, kupanje u reci(jezeru)...
 
Kad sam bila mladja nisam bas mnogo volela. Secam se da sam isla sa izvidjacima na more, 10 dana smo spavali u satorima, bez vode. Treceg dana nisam imala vise para jer sam kupovala sprejeve protiv buba. Dosla sam kuci 2 dana ranije...:(

Vremenom, opustila sam se...Sad je obozavam. Volim kampovanja, volim pecanje, volim reku. I nekako, spretna sam u tome d astedim vodu ako znam da je nemamo, da sa malo vode doobro operem sudove, i sl.

Ali, delim sudbinu Hani, tako daaaa...:think:
 
Drage gospodzice gospodze,

Kakve ste sa nasom Majkom Prirodom?
Kako se snalazite i da li volite da provodite vreme u istoj, ali pod drugacijim uslovima?
Konkretno> nema te svima neophodne stvarcice toaleta, nema kade sa penom i svecama iz filmskih scena, nema vode, nema sminke...
Umete li da se organizujete i opremite za sve, ali i opustite...? Predstavljaju li vam problem ovakve cari ?

A glavno je, koliko ste spremne da se odreknete makar na kratko " privilegija " koje uzivate u civilizaciji? :think:

:):):)
Odrekla sam se, više puta, "privilegija" civilizacije i bila sam vrlo, vrlo dobro organizovana i opuštena.
Recimo, par godina uzastopce provela sam leto na jedrenjaku, u čarima skoro netaknute prirode. Život na jedrilici je pomalo spartanski ali je fantastičaaaaan.... :D Uf, kad se setim...
 
Hvala lepo..previse sam komformista da bi me bockala trava,ujedali komarci,zuljalo kamenje,grickale bubice ili ne daj boze .nesto sto gamize..ALI..za par dana sa mr.Pravim,u prirodi, osami kraj dva izvora..svega bih se odrekla..:rumenko::heart:
 
...još dve nedelje i minonka će se družiti sa hiljadama komaraca, žaba, zmija...
...brez struje, vode i udobnog kreveta...:D

a5.jpg
[/IMG]
 
Đordano Bruno je kao malo dete
od brabonjaka pravio planete.

Tesla je kao đače
gurao prst u rupe, maštajući
da ga iz prirode drmne nešto jače.

Šta će biti od ovog našeg Lava
Jedino što ga zanima, to je pi.čica
prirodna crna ili plava.
 
Drage gospodzice gospodze,

Kakve ste sa nasom Majkom Prirodom?
Kako se snalazite i da li volite da provodite vreme u istoj, ali pod drugacijim uslovima?
Konkretno> nema te svima neophodne stvarcice toaleta, nema kade sa penom i svecama iz filmskih scena, nema vode, nema sminke...
Umete li da se organizujete i opremite za sve, ali i opustite...? Predstavljaju li vam problem ovakve cari ?

A glavno je, koliko ste spremne da se odreknete makar na kratko " privilegija " koje uzivate u civilizaciji? :think:
Pa ja to i planiram na godinu dve... samo kad završim sa fakultetom.
 
ja sam onako.. odrasla u prirodama
ne gadim se crva gliste žabe miša balege ni bube
razlikujem gotovo sve vrste drveća koje rastu na našim prostorima (ok, za to je delom zaslužna moja prof. biologije iz srednje)
sa sigurnošću mogu da prepoznam 7 vrsta jestivih pečuraka. vrganje ne umem.
piškim de god treba
ne ostavljam flaše po prirodi
vatru gasim jako pažljivo i temeljno.
ne bih umrla od gladi gde god da me baciš,
orijentišem se ok.
ali
baš zato što sam toliko vremena provela po prirodama
razlikujem neudobnost od romantike
volim da izletujem, al volim i bojler.
 
je l neko vodio ljubav u divljini?(a da to nije kalis :lol: )
osecaj je wow :)

Eee Hani, zivim za dan kad cu da ga navatam za zmurke po shumici... i to ovoj na slici :D

@tema: ja obozavam, moj dragi hmmm, kaze da voli ali ja sam nesto sumnjicava po tom pitanju :think: Kad god spomenem neki izlet on me eskivira. Ali ne predajem se lako+imam kucu na planini (sa kompletnim ugodjajem, seoski kreveti, smederevac koji greje ko lud, poljski wc i okolo netaknuta priroda), navatacu ga kad tad a kad ga navucem nece vise moci da se skine :lol:
 

Back
Top