Da li je pdf Istorija marketinški pano... lepljiv...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljuba miljkovic

Ističe se
Poruka
2.221
Ispratio sam emisiju na TV FOX o heraldici. Slušao sam i zanimljivo izlaganje djakona Nenada M. Jovanovića, odnosno kolege Steme.

Iako smo ovde, u nekim temama, kolega Stema i ja razmenili par puta neprijatne poruke, poradovao sam se... jer lepi poslovni rezultati svakog vrednog čoveka, pogotovo kada su oslonjeni na našu istoriju i tradiciju, bude u meni isključivo pozitivne emocije...

Iznenadio sam se u trenutku kada sam čuo nekakvu cifru koju treba da plati onaj ko poželi lični ili porodični grb... Učinilo mi se da nisam lepo čuo, ali to me je pobudilo da razmislim zašto se u temi Хералдика и њени принципи vrlo retko raspravlja o heraldici i njenim principima, već se skoro po pravilu postavljaju rešenja novih grbova... i linkovi...

Obratio sam pažnju na ovaj post...
Још нешто фришкије...

(...)

http://www.czipm.org/24sata.html
I evo cenovnika...

porodicnigrbovi200400eyh6.jpg


A, evo i porudžbine...

(...)

Него, на пример, када бих ја правио свој грб, и све то, која је процедура за пријављивање и те књиговодствене глупости?

(...)

Kako je ova tema postala neka vrsta reklamnog panoa G. Nenada M. Jankovića, koji pod korisničkim imenom Stema praktično, kao u nekakvom izlogu, izlaže svoje proizvode...

a, Pravilnik Foruma Krstarice je jasan...

Šta je zabranjeno?
– postavljanje ilustracija koje nemaju veze sa temom diskusije

i...

Pravilnik za postavljanje sadržaja korisnika
– Strogo je zabranjen svaki vid promocije, uključujući posredno ili neposredno reklamiranje firmi, sajtova, štampanih izdanja, pojedinaca, proizvoda, usluga i sl.

... predlažem moderatoru da, u skladu sa Pravilnikom Foruma Krstarice, temu Хералдика и њени принципи zaključa.
 
Gospodine Miljkoviću heraldika kao nauka, umjetnost i praksa korišćenja i upotrijebe grbova, u svim krajevima bivše Jugoslavije je žalosno zakržljala.
Tema "Heraldika i njeni principi" na ovom forumu je meni i mnogim ljubiteljima heraldike bila rijetko utočište za razmjenu ideja i diskusije. Na žalost neukost a naročito zlonamjernost nekih učesnika foruma je natjeralo nekoliko nas da formiramo pisebni forum ljubitelja heraldike. Taj novonastali forum je jedan od najboljih heraldičkih foruma uopšte a na prostorima bivše Jugoslavije neprikosnoven po kvalitetu, ozbiljnosti i broju učesnika kojih ima pored Crne Gore, Srbije, Makedonije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske još i iz Rusije, Ukrajine, Švedske, i drugih zemalja. I pored svoje zauzetosti na tom forumu Gospodin jovanović uvijek, u cilju propagiranja heraldike, nađe dovoljno vremena da postavi linkove koji upućuju na rezultate njegovog vrijednog rada. Nije u pitanju nikakva lična promocija nego samo želja za podizanjem popularnosti heraldike. Pozdrav :)
 
Ispratio sam emisiju na TV FOX o heraldici. Slušao sam i zanimljivo izlaganje djakona Nenada M. Jovanovića, odnosno kolege Steme.

Iako smo ovde, u nekim temama, kolega Stema i ja razmenili par puta neprijatne poruke, poradovao sam se... jer lepi poslovni rezultati svakog vrednog čoveka, pogotovo kada su oslonjeni na našu istoriju i tradiciju, bude u meni isključivo pozitivne emocije...

Iznenadio sam se u trenutku kada sam čuo nekakvu cifru koju treba da plati onaj ko poželi lični ili porodični grb... Učinilo mi se da nisam lepo čuo, ali to me je pobudilo da razmislim zašto se u temi Хералдика и њени принципи vrlo retko raspravlja o heraldici i njenim principima, već se skoro po pravilu postavljaju rešenja novih grbova... i linkovi...

Obratio sam pažnju na ovaj post...

I evo cenovnika...

porodicnigrbovi200400eyh6.jpg


A, evo i porudžbine...



Kako je ova tema postala neka vrsta reklamnog panoa G. Nenada M. Jankovića, koji pod korisničkim imenom Stema praktično, kao u nekakvom izlogu, izlaže svoje proizvode...

a, Pravilnik Foruma Krstarice je jasan...

Šta je zabranjeno?
– postavljanje ilustracija koje nemaju veze sa temom diskusije

i...

Pravilnik za postavljanje sadržaja korisnika
– Strogo je zabranjen svaki vid promocije, uključujući posredno ili neposredno reklamiranje firmi, sajtova, štampanih izdanja, pojedinaca, proizvoda, usluga i sl.

... predlažem moderatoru da, u skladu sa Pravilnikom Foruma Krstarice, temu Хералдика и њени принципи zaključa.

Зашто? Поред онога што си навео. Није од брода постао чамац него барка, али нико не тражи закључавање истог и ако нема везе са историјом, него промоцијом разних пића и прехрамбрених производа, као и разних других непристојних ствари. Живи и пусти друге да живе, и ако се социјализам враћа можда неће отићи погрешном страном, а ако оде благо вама.
 
I


Kako je ova tema postala neka vrsta reklamnog panoa G. Nenada M. Jankovića, koji pod korisničkim imenom Stema praktično, kao u nekakvom izlogu, izlaže svoje proizvode...


Pravilnik za postavljanje sadržaja korisnika
– Strogo je zabranjen svaki vid promocije, uključujući posredno ili neposredno reklamiranje firmi, sajtova, štampanih izdanja, pojedinaca, proizvoda, usluga i sl.

... predlažem moderatoru da, u skladu sa Pravilnikom Foruma Krstarice, temu Хералдика и њени принципи zaključa.

Auuu, pa ja ne zalazim tamo i nemam pojma šta se sve radi......Upropasti Akhenatonu lepu temu i pretvori je čovek u biznis.....cccc...
Predložićemo našem moderatoru da sve te linkove i cenovnike obriše, u svakom slučaju.
 
Eee moj Ljupče…

Ako se neko seća glasanja za najbolju temu pdf Istorija - pobedila je ta tema...Nije mi se baš dopalo, što sam rekao odmah, jer temu nisam tako zamislio, već isključivo kao pomoćnu istorijsku nauku u čemu su mogli da pomognu oni koji daleko, daleko više znaju. (poznat je mnogima moj stav: Ebeš heraldiku ako svaka šuša mož’ da ima grb danas). Tema se na skoro pa samom početku razvila u jednom drugom pravcu, pa šta da se radi, zaživela je i u tom obliku, okupila neke ljude...OK, bilo mi je drago... Kad ono....cvrc....lepo si ti ovo primetio Ljupče...Neka je nekima na čast....ebeš katanac...to ne menja stvari...
 
Poslednja izmena:
Auuu, pa ja ne zalazim tamo i nemam pojma šta se sve radi......Upropasti Akhenatonu lepu temu i pretvori je čovek u biznis.....cccc...
Predložićemo našem moderatoru da sve te linkove i cenovnike obriše, u svakom slučaju.

Ово је једина тема која може да унапреди мало оно што највише недостаје Крстарици, пристојан однос у комуникацији између форумаша, и ако то смета онда нека се брише.
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7023573&postcount=6


Od čega zavisi da li ćeš pisati smislene postove ili ćeš pod plaštom diklofena retard od 100 mg ovakvim postovima zezati narod,da ne kažem neku goru reč?

Oćutala sam ti "moj kočijaški rečnik" zbog kojeg si mogao dobiti ban-vredjanje korisnika, i zbog toga te molim, nastavi sa svojim "pristojnim odnosom u komunikaciji" sa ostalim forumašima, mene - ne citiraj ! Ne padam na tvoje nebuloze, pa još i nepovezane, sa sve tvojim tablicama...;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Зашто? Поред онога што си навео. Није од брода постао чамац него барка, али нико не тражи закључавање истог и ако нема везе са историјом, него промоцијом разних пића и прехрамбрених производа, као и разних других непристојних ствари. Живи и пусти друге да живе, и ако се социјализам враћа можда неће отићи погрешном страном, а ако оде благо вама.

:rotf::rotf::rotf::rotf:

stvor bio, stvor ost'o!

:rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Ово је једина тема која може да унапреди мало оно што највише недостаје Крстарици, пристојан однос у комуникацији између форумаша, и ако то смета онда нека се брише.
Ama, slažem se sa ovim što si napisao...

Ja i ne pišem o ne/pristojnosti u komunikaciji... već o grubom kršenju Pravilnika Foruma Krstarica...

I sve što tvrdim, hoću i da argumentujem.

Evo, ovako... Kada se klikne na dugme Pretraga, i ode se na Napredno pretraživanje, pa se ukuca kao ključna reč/fraza link koleginog sajta, i ako se potraži po njegovom korisničkom imenu...

... izlista se 7 strana po 20 postova, od toga na temi koju predlažem da se zaključa jer je privatizovana, preko 95 %.

Dakle, skoro 140 puta, ne računajući postove u kojima je link rečenog sajta dat dva i tri puta...

Od toga, ispod reči НОВО (lat. NOVO), sa uskličnikom, dve tačke ili bez toga – 32 puta! Posle te reči, naravno, šta bi drugo usledilo osim artikla...

A krenuo je sasvim smireno i smerno:

23.09.2006., 12:14

Понешто о хералдици можете да нађете и овде...

...

(ne bih i ja da stavljam link)

O tome je reč, Vujadine... i ja verujem da je ovde reč o činjenicama a ne o bilo kakvoj ne/pristojnosti...
 
Ama, slažem se sa ovim što si napisao...

Ja i ne pišem o ne/pristojnosti u komunikaciji... već o grubom kršenju Pravilnika Foruma Krstarica...

I sve što tvrdim, hoću i da argumentujem.

Evo, ovako... Kada se klikne na dugme Pretraga, i ode se na Napredno pretraživanje, pa se ukuca kao ključna reč/fraza link koleginog sajta, i ako se potraži po njegovom korisničkom imenu...

... izlista se 7 strana po 20 postova, od toga na temi koju predlažem da se zaključa jer je privatizovana, preko 95 %.

Dakle, skoro 140 puta, ne računajući postove u kojima je link rečenog sajta dat dva i tri puta...

Od toga, ispod reči НОВО (lat. NOVO), sa uskličnikom, dve tačke ili bez toga – 32 puta! Posle te reči, naravno, šta bi drugo usledilo osim artikla...

A krenuo je sasvim smireno i smerno:

23.09.2006., 12:14

Понешто о хералдици можете да нађете и овде...

...

(ne bih i ja da stavljam link)

O tome je reč, Vujadine... i ja verujem da je ovde reč o činjenicama a ne o bilo kakvoj ne/pristojnosti...

Знам и слажем се. Али да је реч о било којој другој теми не бих се противио, само хералдика ми је нешто посебно, и волим пратити сваки покушај да се неко унапреди у тој грани историје. Имам и једну књигу која гласи Историја и грбови и грбови и историја. Само тај разлог имам и ништа друго. Било ми је непријатно да си се баш ти јавио са таквим предлогом и зато сам покушао да ти одговорим, али нисам нашао прави начин .
 
Г. Миљковићу,

Ево сасвим случајно отворих ову тему (будући да готово никада не читам Ваша писанија, сматрајући их, веровали или не - рекламерством) и бејах поприлично изненађен.

Наиме, није тајна какав је Ваш став према мени (вероватно са заслугом), али такав напад ad hominem нисам очекивао, чак ни од Вас.

Каква грешка!

Без намере да се браним (и уједно најављујући да је ово мој последњи одговор по овоме питању), рећи ћу Вам само пар ствари:

1. Износ наведен у томе новинскоме чланку и телевизијскоме извештају је (из мени непознатих разлога) дуплиран од стране новинара.

2. Наш Одбор није дошао ни до једнога јединога новога Грбоносца посредством Крстарице.

3. Ја, грешан, сам прилично заузет човек и немам увек времена да новости из домена хералдике (укључујући и оне које стижу из ЦИПМ-ОХГС) јављам многоглагољиво и рекламирајући сопствени ''интелект'', те их стога јављам из пригодну илустрацију и линк.

4. Намера је превасходно да тиме покренем дискусију о новим хералдичким решењима, а не да Љуби Миљковићу ''продам'' грб.

Уосталом, сматрате ли да сам дужан да Вама реферишем и колико сам (и да ли сам уопште!) наплатио грб из чланка на који се позивате? Сматрате ли да ми се односни Грбоносац јавио читавши тему на форуму Крстарице?

Мени је то помало смешно, опростите!

Тема, коју Ви ''закључавате'' (можда зато што није крцата гордим и самољубивим простачким бунцањима?) јесте слика и прилика једнога растућега интересовања за дивну науку и уметност звану хералдика, али Вама је слободно да је доживљавате и другачије.

Као и мене, уосталом...

Нека Вам је просто, ја се Вама нећу бавити...
 
Знам и слажем се. Али да је реч о било којој другој теми не бих се противио, само хералдика ми је нешто посебно, и волим пратити сваки покушај да се неко унапреди у тој грани историје. Имам и једну књигу која гласи Историја и грбови и грбови и историја. Само тај разлог имам и ништа друго. Било ми је непријатно да си се баш ти јавио са таквим предлогом и зато сам покушао да ти одговорим, али нисам нашао прави начин .
Ja ne bih želeo da se ova rasprava pretvori u dijalog izmedju mene i tebe.

Zabeležio sam činjenice koje, verujem, opravdavaju naslov ove teme.

Ajde, proveri i sam... idi na 76 stranu, tamo gde si pomenuo cvek – nitnu... Tu su započeti postovi napisani ove, 2008. godine...

Gde su tu sadržaji o haraldici, osim postova #1946, #1948... koje rečeni kolega čak i ignoriše... već nastavlja sa NOVO, hvala... do cenovnika...

Priča o heraldici je prestala od polemike u septembru 2006. godine, kada je rečeni kolega napao kolegu koji je postavio temu. Autor teme držao se do tada sadržaja koji odgovara naslovu teme... znači stalo se sa heraldikom kod šaputanja gluvom i namigivanja ćoravom...

Stalo se sa tom pričom kod najgrublje diskvalifikacije učesnika u raspravi koju sam pročitao na bilo kojem forumu:

Што се љутиш, дечкоња, почео си ауторитативнио да преписујеш туђу књигу на форуму, а кад се покаже да о теми немаш појма - Ти се љутиш на мене? Зар ниси и сам, уосталом, рекао да те хералдика мање-више и не занима?

Ja sam često navraćao na stranice ove teme, da bih saznao nešto novo, ali o heraldici, a ne o artiklima i o "zdravstvenim" savetima:

Удахни дубоко три пута. Не срди се толико. Скочиће Ти притисак!

На Твоју жалост, недостатак аргумената не можеш да надокнадиш дреком и простаклуком.

Pri čemu, iz velikog "T", zveči vrhunski cinizam...
 
(...)
Нека Вам је просто, ја се Вама нећу бавити...
Ako si primetio, a siguran sam da jesi, ja se ne bavim tobom, već jednom žalosnom pojavom koju ti, ipak, proglašavaš da je...

"слика и прилика једнога растућега интересовања за дивну науку и уметност звану хералдика"...

Jedno si u pravu: i ja ovim završavam svoje prisustvo u ovoj temi...

Smatram da je dovoljno ovo što sam napisao do sada.
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7023573&postcount=6


Od čega zavisi da li ćeš pisati smislene postove ili ćeš pod plaštom diklofena retard od 100 mg ovakvim postovima zezati narod,da ne kažem neku goru reč?

Oćutala sam ti "moj kočijaški rečnik" zbog kojeg si mogao dobiti ban-vredjanje korisnika, i zbog toga te molim, nastavi sa svojim "pristojnim odnosom u komunikaciji" sa ostalim forumašima, mene - ne citiraj ! Ne padam na tvoje nebuloze, pa još i nepovezane, sa sve tvojim tablicama...;)

Жао ми је.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top