KREČITE LI ?

Jovanca Micic

Aktivan član
Poruka
1.018
Upravo krečimo po kući. Šta u ovakvoj situaciji Vama više treba: majstor za krečenje ili kućna pomoćnica da posle sve očisti?
Baš ne volim kada ovi poslovi dođu na red ali su neizbežni.
 
Ja verovatno ne bih stigla do kompa da postavim temu, ali svako je superman na svoj nacin...

Elem, obicno smo samo krecili, posto nismo izvodili kerefeke po zidovima...bitna je dobra organizacija posla, ko kad sta i ko za kim brise i onda nema muke...Ali, idealno bi bilo da se uzmu majstori, posle zena...:mrgreen:
 
vrlo bitna stavka...nalijepiti na ivice zidova samolepljivu papirnu traku,a podove prekriti nekim najlonom ili kartonom...jeste da uzima vremena,ali posle nema muke oko brisanja,ili bar ne velike...jer čišćenje posle svega dođe gore od krečenja...;)
 
pa kod nas majstori kreče pošto baš ima mnooooooooooooogo,ali posle čistimo sami...kako majstror završi jednu prostoriju mi već udri počnemo da čistimo,i do uveče sve je na mestu...stvar je samo dobro se organizovati...svako odrađuje svoj deo,i ako svako revnosto i odradi svoj deo,onda je za čas posla sve i završeno...nikad ne bih uzela pomoć da mi posle sređuje,jer kada krečimo onda ja i selektujem neke stvari,a ipak to ja znam najbolje šta želim da bacim,šta ne,ako želim neke stvari da premestim iz jedne fioke u drugu itd.
 
Krecenje stana - o, mrskog li posla.... uzmemo majstore, ali pomeriti sve sitnice, pa posle vratiti... brrr.:roll:
To ne moze da uradi neko drugi... fotografije i sitnice koje stoje na komodama - to ja volim da poredjam posle, pa samo knjige koje izvadim pa posle vratim (jer se i ormani pomeraju)....

Prosle godine smo krecili - ima da se kupi onaj ogromni najlon, nije skup, a kada u to uvijes fotelju, dvosed, trosed, pa i na pod stavis - posle je znatno lakse.:cool:

Ove nedelje smo zavrsili farbanje drvenarije - to mi nije tako strasno i to radimo mi sami jer majstori to mnogo oduglovace.

Kada krecim, ja kao i @Neva, nema sanse da bih mogla dopreti do kompa jer je sve u haosu... ti si ocito dobro tu organizovana.
poz:)
 
Upravo krečimo po kući. Šta u ovakvoj situaciji Vama više treba: majstor za krečenje ili kućna pomoćnica da posle sve očisti?
Baš ne volim kada ovi poslovi dođu na red ali su neizbežni.

Ja sam krečila sama, i nije mi to nikada bio problem, ali spremanje posle krečenja....horor! Sve bih radila samo da to ne radim!
 
Sa bojama se ne usuđujemo da radimo, lepljive trake jesu spas. Stavljate li mirise u poludisperziju? Ima li više vrsta ili samo onih od oko 100 din. koji traju dva dana?

Ne stavljamo mirise, ali sam videla neku reklamu za neke ekološke boje, pa te, kao, mirišu. Nisam upamtila kako se zovu. Mislim da ti mirisi ne mogu biti trajni, a i ja volim da menjam, pa mi više "leže" etarska ulja ili mirišljave sveće.
 
Upravo krečimo po kući. Šta u ovakvoj situaciji Vama više treba: majstor za krečenje ili kućna pomoćnica da posle sve očisti?
Baš ne volim kada ovi poslovi dođu na red ali su neizbežni.

Ja volim krečenje... ozbiljno. Posle tog posla mi je sve mirisno i čisto i sjajno...
A i volim da farbam i da se igram s bojama : )))

Lenina soba je kivi zelena+roze s princezama i ribicama... i mnoogo je dobra, sad ću hodnik da sredim - planiram da kupim onu dečiju boju koja se nanese na zid pa zid ,,postane" tabla za crtanje : )))
 
Ja volim krečenje... ozbiljno. Posle tog posla mi je sve mirisno i čisto i sjajno...
A i volim da farbam i da se igram s bojama : )))

Lenina soba je kivi zelena+roze s princezama i ribicama... i mnoogo je dobra, sad ću hodnik da sredim - planiram da kupim onu dečiju boju koja se nanese na zid pa zid ,,postane" tabla za crtanje : )))

Javi mi naziv i proizvođača te boje koja postaje ''tabla za crtanje''. Moja ćera je to prerasla, ali je druga beba na putu pa će koristiti...
 
Joj kad mi neko pomene molere dodje mi da vristim:otkacio:
Onaj sto nam je krecio ceo stan pre nego sto se Nikola rodio napravio je veliku stetu u kuci.
Prvo nas je odrao,a da ne pricam o haosu koji je ostavio za sobom.Da nisam bila trudna odrala bih ga od batina majke mi.
Razvalio nam je kuhinjski sto,slomio kristalnu vazu koja je u nasoj porodici preko 30 godina,a da ne pricamo koliko je vredna,polomio mi je deo lustera,bravu na ulaznim vratima,petrolejku lampu koja je takodje bila antikvitet,na sve strane vasar,podovi prljavi od kreca koji smo jedva spaklom skinuli - a muz mu je kupio velike najlone da prekrije sve sta treba.Da ne pricam o zidovima kako je isfusario na nekim mestima.
Imao je srece sto mu je to jutro muz platio,a ja nisam bila tu jer nebi dobio ni kinte, i morao bi on meni da plati svu stetu.Kad bi ga videla na ulici odrobijala bih ga majke mi:otkacio:
 
Ma nisam ga ja nasla nego mi ga preporucise u radnji gde sam kupila boje za krecenje.Da sam znala sta ce da mi uradi zavrnula bih mu siju pre vremena.Nego,nama se zurilo, tj Nidzi se zurilo,pa sve navrat-nanos.Sad bi ja znala kako bih,a je kasno
 
Naravno!
Moj otac je bio moler pa pošto znam kakvi su postala sam alergična na majstore i mi krečimo sami. Lepo smo kupili sav alat i svake godine nešto dodamo, posle sve operemo, osušimo pa spakujemo u veliku kantu sa poklopcem. Šta je preveliko, napr. teleskopska drška za valjak - to ide u plastični džak i dobro se zaveže pa u podrum do daljnjeg. Naučili smo kako da pokrpimo male i velike rupe na zidovima, da pažljivo zaštitimo stolariju, neravnine prvo ošmirglamo, čim kapne boja odmah obrišemo itd. Ceo posao traje kraće nego čišćenje za majstorima, nema uništenig nameštaja i stolarije a detalji su pažljivo odrađeni čak i ako nisu na udarnom mestu.
O ceni da i ne govorim, za nekih 2.000 mi okrečimo ceo sprat.:bye:
 
U pravo perem zidove i spremam ih za novu farbu.S obzirom da imamo i decaka od dve god. to sve dugo traje jer je jako nemiran i nemam kome da ga ostavim ni sat vremena. Kad bih mogla uzela bih i majstora i pomocnicu
 
U pravo perem zidove i spremam ih za novu farbu.S obzirom da imamo i decaka od dve god. to sve dugo traje jer je jako nemiran i nemam kome da ga ostavim ni sat vremena. Kad bih mogla uzela bih i majstora i pomocnicu

Mi završismo juče. Jedna od prednosti zajednice sa roditeljima je to što je pranje zidova, brisanje nameštaja i sl. obavila moja mama. Sa detetom od 5 godina i drugim na putu ko zna kada bi sve to završili. Naravno muž je krečio i pomerao nameštaj. Ostale su još sitnice.
 
Da li je neko od vas koristio valjak za krečenje ? meni ovo deluje baš zanimljivo :) da li znate gde mogu da se valjci sa lepim šarama ?
vrBD8.jpg
 
Krece majstori...i to treba znati valjano uraditi...e posle najmanje tri dana brishem i sredjujem kucu...a najgori je nameshtaj koji moj muz dogura do sredine sobe,a posle ga zajedno vracamo na mesto jer se on smori od majstora i samo misli shta ce jesti za to vreme dok je kuca u neredovnom stanju :zblesav:
 

Back
Top