zasto se tako odredjuje horoskopski znak

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Poznajem malo astrologiju u odnosu na one koji se bave njome...interesuje me nesto sasvim jednostavno nadam se...zasto se horoskopski znak odredjuje od trenutka kad se dete rodi...Zar nije logicno da se odredi od trenutka kad ozivi u majcinoj utrobi? Kakve veze ima to da je neko recimo lav a majka mu imala prevremeni porodjaj u 7. mesecu i trebao je da bude vaga....Mozda zvuci nebulozno ali me eto zanima gde je tu logika...Ispade da kad se dete rodi dobije odmah karakterne osobine tog recimo znaka...zna li neko to da mi objasni...
 
I ja bih ovo pitao, jer je dete zivo bice odmah nakon zaceca. I formira si memoriju, sto se kasnije moze setiti,
ako nije blokirana memorija. To je tako.

Mozda zbog uisanja vazduha u pluca... :) se racuna od rodjenja... ??

Materijalizacija je odmah prilikom zaceca, ulazak duse u telo.
 
Zato sto se dete i majka racunaju kao jedno dok je u utrobi ... preko majke dobija sve, vazduh, hranu, vodu i izbacuje nezeljeno ... tako da nema kome da se radi karta jer su spojeni, a kad beba izadje i prodise i odsece se pupcana vrpca i postane samo za sebe onda se to racuna kao postanak nove osobe za koju se radi natalna karta ...

8) :-o :o
 
Pazite, jedva da se tacno upise i vreme rodjenja, a kako da se odredi momenat zaceca, kada spermatozoid udje u jajnu celiju on miruje ne mogu da se setim da li bese 48 sati, a deoba celije je na osnovu RNK majke. E posle toga se spajaja polovina hromozoma majke i oca i otpocinje deoba na osnovu DNK, tj. deoba morule.
A za dusu i dalje mislim da uskoci poslednja, jer u trenutku smrti ona odmah iskoci, mada dete prima spoljne utiske:confused:
 
Kazem figurativno da dusa uskace i iskace, ja to zamisljam kao magacin dusa, gde se svakoj dodeljuje telo u momentu kad se telo-ljustura napravi i kad dodje trenutak, dusa udje u telo. A kad se telo razori u takvom stepenu da vise ne obavlja funkcije koje bi ga cinile zivim dusa izadje i vrati se u magacin i ceka sledece telo u skladu sa svojim zaslugama iz prethodnog zivota.
 
Lepo receno. :) Al mislim da ima vise tih magacina, razlicitih nivoa, jer ne idu svi na isti nivo posle zemaljskog
zivota. Obicno, idu posle smrti na 4 ili 5 denzitet. A duhovno napredni ljudi, predpostavljam na 6 ili 7.
I svaki od tih nivoa, ima svoje pod-nivoe... :)

*7 denzitet > God-mind/universal intelligence

*6 denzitet > Angelic hierarchy

*5 denzitet > smrt /stanje mirovanja, cekaonica za sljedecu inkarnaciju

*4 denzitet > Extraterrestrial

*3 denzitet > Human/Alien

*2 denzitet > Animal/Insect, Plant

*1 denzitet > Mineral, subatomic particles
 
Zato što u periodu trudnoće dete zavisi od majke. Ako majka nešto doživi - to doživljava i beba. Tada je beba podložna horoskopu majke. Osim toga, Trutina Hermetis lepo objašnjava povezanost vremena začeća i rođenja. Ukratko i uprošćeno, tamo gde je u trenutku začeća bio Mesec, tamo će se naći natalni Asc; tamo gde je u trenutku začeća bio Asc, tamo će se naći natalni Mesec. Pošto su horoskopi začeća i rođenja povezani - ispravni su i jedan i drugi, samo ako znate kako da ih tumačite. Jedina velika razlika je što je u horoskopima začeća najpresudniji upliv Meseca.

Od rođenja dete počinje da živi samo za sebe. Tek od rođenja može da razvija svest (Sunce), do rođenja i u ranom periodu života vodi se instinktima (Mesec).
 
Ovo je zanimljivo..i u Đjotišu ima više struja... jedna uzima za moment početka toka karme kada beba prvi put udahne vazduh (vrisne) a druga momenat presecanja pupčane vrpce...

Ima smisla da horoskop "važi" od tada, s obzirom da je ipak u majčinom stomaku neraskidivo delilo karmu sa majkom, tj majčina karma je bila "na snazi".

Nego, ja se bavim sad nekim sličnim razmišljanjima...
Sada je dosta prisutno da trudnicama daju indukciju kako bi se porodile u određenom terminu, dok još doktor ima smenu. Tj. momenat rođenja se štima. Pitala sam se, s obzirom da je i tu umešan ljudski faktor, da li se onda takvo "naštimovano" rođenje smatra validnim?
Dobila sam odgovor daleko iskusnijeg ezoterika da se i to smatra validnim, tj. čak ni to "namešteno" rođenje se nije slučajno zbilo baš tad.
 

Back
Top