lepo iznenadjenje

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Bila sam u poseti Bgd prosle nedelje i sastala se sa prijateljicama...jedna od njih mi se nekako mnogo "ubucila" pa sam dobila na radoznalo pitanje lep odgovor...ceka bebu i kaze presrecna je...meni je naravno drago sto se na to odlucila iako od zajednice sa ocem deteta nema nista...da li je doslo vreme da su se zene toliko emancipovale da im je rodjenje deteta van bracne zajednice sasvim odgovarajuce...bas smo se promenile sa setom sam zakljucila secjuci se dana devojastva kad smo mastale kakav ce nam biti buduci...
 
A neeeeeeeee... mislim, može... može i tako al ja nisam za tu priču
pojam porodice drugačije doživljavam...

Volim svoje dete, naravno - al oca tog deteta obožavam - i prelepo mi je kad vidim kako mu ona sedi u krilu a on joj pokazuje slikovnicu i imitira životinje, npr : )))
Ili kad se uvali kod nas pa ni sama ne zna koga će da čupne, štipne i kome će da se iskezi i...

Može, nije da ne može - al ne treba težiti ka tome
 
Bila sam u poseti Bgd prosle nedelje i sastala se sa prijateljicama...jedna od njih mi se nekako mnogo "ubucila" pa sam dobila na radoznalo pitanje lep odgovor...ceka bebu i kaze presrecna je...meni je naravno drago sto se na to odlucila iako od zajednice sa ocem deteta nema nista...da li je doslo vreme da su se zene toliko emancipovale da im je rodjenje deteta van bracne zajednice sasvim odgovarajuce...bas smo se promenile sa setom sam zakljucila secjuci se dana devojastva kad smo mastale kakav ce nam biti buduci...

Ja imam obrnutu situaciju - nijedna od mojih drugarica, dok smo bile mlade, nije mastala o "buducem". Sve su bile buntovnice i pankerke... a sad su sve sve smirile, odgajaju decu, trepcu muzicu i prave se da ne znaju sta je alkoholisanje, povracanje od istog i promiskuitet... nisu sve sve prodale, na srecu :)
 
pa sad,ne mislim da im je odgovarajuce da odgajaju dete bez oca istog,ali ako je tako-tako je,ja bih se uvredila da se zbog toga otvori tema,da sam na mestu te devojke.lakse je i lepse imati dete s partnerom,ali sta sad,ima situacija kad je to nemoguce.a ne valja kad zene nece da radjaju a ne valja ni kad radjaju bez tate(sto ga ne napusite sad za belu kugu :mrgreen:)
i da,ni ja nisam mastala o buducem muzu(nego sam terala inat mojoj pokojnoj babi "e nikad necu da se udam!")
 
Pa ja se bas radujem da budem baka...nekako to mu dodje normalno...i bolje je nego biti neodredjenog pola kao ti...reklo bi se po niku...zao mi je...
Raduješ se nečemu "jer mu to dođe normalno" :think:

A ovo za nick je tek dobro :lol:
Znači mi koje smo met'le polno neorijentisan nick smo polno neorijentisane live? :rotf:

Tema:
Verujem da ću jednog dana, kad mi dođe iz doopeta u glavu, poželeti da imam dete po svaku cenu (ako uopšte budem mogla), a ako otac bude tu i ako ga budem dovoljno volela da ga trpim svaki dan u svojoj kući, super :D ako ne, onda yebi ga..... imaće bar mene.


Ne verujem da je tvoja drugarica odlučila "da ima dete koje će sama da odgaja" nego je odlučila da ima dete, a očigledno nije našla odgovarajućeg čoveka da se za njega uda.

Možda nije imala sreće, a možda je namćor pa ne može ni sa kim, to je opet humana odluka. Zajednica ne zavisi ni samo od nje, niti samo od njega, a neki ljudi jednostavno nisu stvoreni za život sa drugim bićem, ili im treba nešto što se jako teško nalazi.
 
Bila sam u poseti Bgd prosle nedelje i sastala se sa prijateljicama...jedna od njih mi se nekako mnogo "ubucila" pa sam dobila na radoznalo pitanje lep odgovor...ceka bebu i kaze presrecna je...meni je naravno drago sto se na to odlucila iako od zajednice sa ocem deteta nema nista...da li je doslo vreme da su se zene toliko emancipovale da im je rodjenje deteta van bracne zajednice sasvim odgovarajuce...bas smo se promenile sa setom sam zakljucila secjuci se dana devojastva kad smo mastale kakav ce nam biti buduci...

Jadna ona koja veruje u tu pricu o emancipaciji kao da ce biti i otac i majka detetu
 
Pa očigledno će biti i otac i majka detetu htela to sada ili ne, a kada ti i tebi slični naučite šta znači "emancipacija" onda ćete možda i sami postati sposobni da brinete o novom životu, jer ćete zapravo imati šta da ga naučite, ovako bolje sačekajte da se emancipujete + da nešto naučite da ne bude: "Tata, a šta je elektromotor?" "Pogledaj u rečniku, sine, nema tata vremena sve da ti objašnjava" :lol:
 
Jadna ona koja veruje u tu pricu o emancipaciji kao da ce biti i otac i majka detetu

Ukoliko zena ne moze da nadje nekoga sa kim bi podelila svoj zivot, ne vidim zbog cega bi se odrekla i deteta. Imam drugaricu koja je u 36-toj godini zatrudnela i rodila dete, a nije se udala, jer otac nije zeleo to dete. Sta je sa takvim situacijama???
 
Inače, ni ja nikada nisam tripovala o tome kako će da izgleda "onaj za koga ću, ah, da se udam", obično bih sačekala da se pojavi neko interesantan da počnem da maštam, a i tada se sve svodilo na poljubac, ne na brak ili venčanicu ili 48 sati svadba.

Mislim da je plitko razmišljati da je svako ko se nije odlučio na brak, ili ko je smatrao sa 20 da se neće udati/oženiti pa promenio mišljenje sa 30, dakle, mislim da je plitko odmah celu situaciju objasniti sa - odrastao je..... (OČAJ je mnogo realnije objašnjenje gde osoba u ovom i ovakvom svetu u jednom momentu ostaje usamljena, jer su se svi oko nje/ga udali/oženili, pa joj/mu nije ostalo mnogo izbora i u tome vidi spas za sebe...) Što navodi na pomisao - sve koje su se udale sa 15 su rano sazrelile :lol: (ima ljudi koji ovo najozbiljnije furaju kao tačno), svi koji su se oženili su "zreliji" naspram onih koji se nisu oženili..... gde svakako ima slučajeva "nisam spreman na obaveze" što se ni pod razno ne može reći za devojku koja je spremna da sama brine o detetu.

Ove fore obično proturaju žene (ženski rod) koje se jesu udale i održale svoj brak pa od toga prave karijeru. A brak nije karijera, ne moraš da ga pravdaš na svakom koraku, nismo svi isti.

Isto sam razmišljala sa 10 godina, isto razmišljam i sada. Možda sam ipak nezrela..... :(
 
Poslednja izmena:
A što se ova tema zove "lepo iznenađenje", kad je autorka očigledno bila neprijatno iznenađena, ali nije baš spremna to priznati da ne bi ispala zatucana?

Mislim, naslov me buni, ne postavka, suviše je licemerja.
 

Back
Top