SUP- Novi Sad

raindog

Domaćin
Poruka
3.811
citiracu choveka sa jednog bloga koji je rekao :

ako želite baš da bacite kletvu na nekoga koga ne volite, možete mu slobodno reći: "dabogda išo u Kralja Petra u Novom Sadu u SUP da vadiš dokumenta!"

procedura je sledeca
SUP je dnevno u stanju da primi 20 zahteva za novi pasosh,
da bi chovek postigao da se nadje u tih 20 odabranih , treba da se upishe na spisak (spisak chekanja naravno)
prvi krug chekanja sastoji se od toga da dolazite danima i da vas shalju na razno razne strane, upucuju da dodjete sutra itd, to je faza kad ste manje vishe josh pri sebi, imate zhelju da ubijete nekog ali...zhelja je josh uvek mala.
Dakle famozni spisak, ako ste npr odluchili u ponedeljak da predate dokumenta, preporuchljivo je da dodjete u petak popodne pa da sedite do ponedeljka ispred gore pomenute ustanove, ne bi li bili sigurni da ce bash spisak sa Vama na njemu , stici u ruke organa u plavom.
Naravno shalterusha u plavom ce Vam najnormalnije preporuchiti da dodjete u neko nedoba dana ili noci, pa da se utefterite i eto malo sachekate kojih 16 sati do otvaranja SUP-a.
Uglavnom prostom rachunicom kad se uzme u obzir da na taj SUP , poshto on jedini izdaje dokumenta u gradu dolazi svih 400.000 hiljada ljudi (Novi Sad sa okolnim mestima) dobijesh sledecu zanimljivu chinjenicu:
20 zahteva dnevno - 400.000 ljudi = 20.000 dana
podelish to sa brojem radnih dana u godini, ajd da ne rachunam praznik svaki drugi dan
20.000/261=76,62 godine bi chovek trebao da cheka da preda dokumenta za pasosh u Novom Sadu to u sluchaju da ne zhelish da se bijesh svaki dan sa potpuno izbezumljenih 1000 ljudi koji chekaju ispred ustanove

dakle red mora da se zna, kamp oprema, 3 kashikare, pushkomitraljez ili bar neko hladno oruzhje, ali RED MORA DA ZNA ! Nema ti sad tu neshto na 40C da ulazish u bermudama, ima odma te izbace. WC nisam primetila, valjda je normalno da im se is*****sh ipspred shaltera kad polse 3 meseca nazjad stignesh na red...

i tako...
pa eto ako nekom treba neki dokument... uchlanite se u klub ljubitelja svega shto ima veze sas zemlju Srbiju...(zhelja da pobijete sve redom u vama ce rasti iz sata u sat, svakog dana chekanja...)
 
update:
spisak vishe ne postoji
sad mozhesh da dosdjesh kad ocesh i da chekash chitavu noc i da se zakujesh za vrata, al ce chika policajac da te udalji s pozicije, a 3000 besnih ljudi se te laktaju dok se ne domognu spiska koji chika pravi ujutro.
Medjutim i kad se nadjash na ovom spisku koji se pravi u 8 ujutro recimo 4. po redu ce chekati bar do 14:00 ha 10. na spisku ce vec jako da se brine dal ce uopshte proci taj dan .
Nasmejani i jako prijatan policajac ce na Vashe pitanje kako to za svaku osobu treba 3 sata da se uzme otisak prsta, napravi fotografija i digitalno potpishe, objasniti kako nije njegov posao da daje informacije , nego samo da NAS chuva od NAS samih da se ne pobijemo (ljudi uredno sede, i chekaju da se prozove njihov jednocifren broj), isto tako ce objasniti da tih 1500 ljudi shto je promaklo pored vas u pravcu odaja za prijem dokumentacije, su eto tako tu... nemaju veze, ali je razlog ogromne guzhve u tome shto "pada sistem"
i tako taj sistem na 6 ljudi ispred tebe "pada" chitavih 8,5 sati....
dakleN... ne da nemam rechi nego...
Ja zaista ochekujem da ce neko doci i pocheti da baca molotovljeve koktele na njih, al bez preterivanja
toliko besnih ljudi na jednom mestu zaista davno nisam videla...
 
e da, i dzaba se nameshtate i shminkate za fotke za nova dokumenta (koje vam btw ni ne trebaju), jer ce te posle 16 sati cekanja u onom infernu svi na fotografiji koja se pravi na licu mesta izgledati kao da ste osudjeni na 44 dozhivotne robije...
 
Mi, u domu i porodici, smo taj problem sa ličnom kartom jednostavno i efikasno rešili !!!
Naime, JEDNOKRATNIM podmićivanjem službenog lica, koje je navratilo u gostinsku sobu, samo da preda penziju I sitnice sa pijace generalu Mladiću, mi smo dobili tzv. UNIVERZALNU ličnu kartu i sada smo doveka mirni !!!
Princip je jednostavan : iznašli smo fotku NEČEG tako, ni riba ni devojka, ni zver ni čovek, neodređenih godina i pola, na priliku, k'o Pera Ždera, pa još maskiran i obavijen plaštom ZORO - a, to stavili u ličnjak, putem 50 evara i flaše diskontnog viskija datih nadležnom organu, zatim smo vešto izradili generalnu punomoć za sve aktivnosti lica sa validnog dokumenta ( od pecaroške dozvole, čekovnih knjižica Intese i Rajfhausena, ovlašćenja za poricanje svih kazni za pogrešno parkiranje i vožnju u excesivno pijanom stanju ( tipa : " majke mi, NISAAAAAM " ! ), podizanje dečijih dodataka, penzija, uplata po raznim osnovama ( nikako i isplata, to se duboko kosi sa porodičnim tradicijama i kućnim moralom ! ), članske karte Kluba književnika, svih povlastica za povlastice ( tu se računa i povlastica za plačanje struje, obično posle treće tuče pred strujomerom ( poznatije kao " Obračun kod OK brojila " ! ), pa onda svi, malaksali, sa izderanim delovima radnih uniformi izvođača i vršioca s'ječenja struje, u rukama i zubima, neko iz kuće, posle kraćeg porodičnog većanja ( koje je, približno, vizualizovano slikom " Kozaci biraju atamana " ! ), ponavljam : NEKO, ode i uplati ( uz višečasovni pokušaj cenjkanja sa blagajnicom ! ), zatim BITEF, BELEF, BEMUS, Burek i LAV mlak, VIP pozivnice za Guču, članske karte DS, Lige kao i pristupnice Nacionalnom stroju, ... ma, jednom rečju, sve što se u zemlji Srbiji sprovodi uz neophodnu službenu ispravu, sa izvodom iz matične knjige MLAĐIM od 6 meseci, izdatu od nadležnog lica ( o ovome bih još mogao, ali ne, ma, pust ... pusti ... MA, ODBI, OVO JE MOJ KOMP, idi gledaj gole žene na tečinom !!!! ) !!!
Dakle, Kišna Kuco, de ti vidiš problem ?!? :eek:
 
Ja ga isto ne vidim ...
" Naime, JEDNOKRATNIM podmićivanjem službenog lica " iz prethodnog teksta je dovoljna radnja da se i ovaj problem reši ...
Pa, nisam baš siguran !!!
Ako si se, pri jednokratnom ispomaganju službenog lica ( navodno : za dečije školske knjige, babinu protezu, švalerkinu šminku, ujnin veštački kuk, itd. ! ), pokazao previše galantan, možeš očekivati naglu popularnost kod pozamašnog broja radnika lokalnih Policijskih Uprava ( neretko i prigradskih ! ), koji počinju pristizati, čak i sindikalno organizovani, u autobusima, da POZAJME na neodređeno ( dakle, bez izlišne mimikrije !!! ), a ako si baš, baš preterao sa cifrom, nemoj se iznenaditi prisustva i samog g. ministra policijskog Ivice Dačića, koji se, spontano, vrzma po špajzu ili mokrom čvoru sa legendarnim KUFEROM !!! :D
 
Nemojte ici u Petra,idite u Pezos,ili na detelinaru...Za Rumenacku nisam sigurna,ali u Pezosu prave spisak za dva dana,tj. za naredna dva dana i nema preterane guzve.Jedino sto,kad vas obrade,morate malo da pricekate(valjda par nedelja) i onaK odete u Petra po gotovu lk ili pasos.
 
Pa, nisam baš siguran !!!
Ako si se, pri jednokratnom ispomaganju službenog lica ( navodno : za dečije školske knjige, babinu protezu, švalerkinu šminku, ujnin veštački kuk, itd. ! ), pokazao previše galantan, možeš očekivati naglu popularnost kod pozamašnog broja radnika lokalnih Policijskih Uprava ( neretko i prigradskih ! ), koji počinju pristizati, čak i sindikalno organizovani, u autobusima, da POZAJME na neodređeno ( dakle, bez izlišne mimikrije !!! ), a ako si baš, baš preterao sa cifrom, nemoj se iznenaditi prisustva i samog g. ministra policijskog Ivice Dačića, koji se, spontano, vrzma po špajzu ili mokrom čvoru sa legendarnim KUFEROM !!! :D


Ako ti kažem da sam TU ULICI davnih dana posećivao, odma' ćeš zanti koji sam ... :rtfm:
 
kad sam vadila novu licnu
isla da je pokupim u satarom gradu (novi beograd sam morala da zaobidjem :lol: )
prva u redu za pasos,prvi dan izdavanja pasosa (!) se nacrtala neka brkata baba za koju sam sigurna da ima preko 80 leta i koja sa tim pasosem nece moci ni da vadi vizu za sengen jer je previse stara.a sve nesto sumnjam da se u opste pomera iz beograda,a posebno da joj je bas TADA bio potreban pasos.al dosla ona zbog adrenalina,reda,seca se mladosti i veselih devedesetih kad je morala da se gura za lebac i ulje :neutral: pa cisto da sebi nekako ispuni dan....:confused: pa jos krenula da panici kako mora da zavrsi do dvanaest jer mora da ide kod doktora :neutral:
 
Uh skoro sam prosao ovo iskustvo i sva sreca bez velikih posledica. Vadio sam stari pasos jer novi mi nije padalo na pamet da cekam. Dosao sam oko 6 ujutru i video da ovi ispred prave neki spisak za stari pasos i reko ajde da se upisem i bio 14. Medjutim kad su ovi u 7 otvorili masa je nagrnula i tako niko nije postovao taj spisak, pa sam sa ja uglavio i zavrsio vec na neko7-8 mestu :). Svakako sam cekao do nekih pola 9 dok nisam stigao na red jer se na istom salteru predaje dokumentacija i podizu gotovi pasosi koje ona ista sa saltera trazi po 10 minuta i na kraju zavrsi u onoj sobi iza jos 10 minuta, jer verovatno tad i rade pasos :S. Drugi put sam dosao i opet sam zauzeo finu poziciju i cekam, cekam da otvore, kad oni promenili radno vreme od 8 aaaaaaaaa, dobro pa sam opet bio mefju prvih 10 i zavrsio za sat vremena, al svakako sam uzasnut. Ne zna se gde je red, gde ko stoji, ko ceka za koji salter uzas samo se ubacuju. Treba one trake ubaciti kao u posti. Da pomenem samo i to sto nigde za novi pasos nije naznaceno da se ne ceka u redu na salteru nego se ide na prvi sprat u neku kancelariju, tako da je gomila ljudi cekala bespotrebno u redu.
 

Back
Top