Knjiga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa citanje je malo presirok pojam ako ne znas STA voli da cita :neutral:

evo meni ce skoro rodjendan,mislim da cu diskretno savetovati da mi se kupi neka knjiga o istoriji umetnosti :mrgreen:
 
pa citanje je malo presirok pojam ako ne znas STA voli da cita :neutral:

evo meni ce skoro rodjendan,mislim da cu diskretno savetovati da mi se kupi neka knjiga o istoriji umetnosti :mrgreen:

Znam da je sirok pojam :)
Ja sam u ovom slucaju samo posrednik.
Zamoljena sam da se "setim" neke prigodne knjige.

Valjda postoji neki roman koji se svideo muskoj populaciji...
 
Zavisi kakav je tip čoveka (mentalni sklop, obrazovanje, ukus...)
Takođe, zavisi i od jedne vrlo banalne "sitnice" - budžeta kojim raspolažeš.
Umberto Eko i Orhan Pamuk su, po meni, odličan izbor - pod uslovom da je reč o muškarcu koji je pravi čitalac.
 
Zavisi kakav je tip čoveka (mentalni sklop, obrazovanje, ukus...)
Takođe, zavisi i od jedne vrlo banalne "sitnice" - budžeta kojim raspolažeš.
Umberto Eko i Orhan Pamuk su, po meni, odličan izbor - pod uslovom da je reč o muškarcu koji je pravi čitalac.

Budzet nije problem.
Pala mi ja na pamet Ispovest maske - Jukio Misima.
Meni se bas, bas svidela...
Ima li nekog muskog ko je procitao?
Problem je sto ja u sustini ne poznajem licno coveka.
Vidjam ga svakodnevno, ali nemam pojma nista o njemu.
 
Meni se svidela "Komo" Srdjana Valjarevica... sam pisac je glavni junak, radnja se odvija na jezeru Komo u Svajcarskoj, savremena je prica, nije smor a nije ni samo za razbibrigu, negde izmedju. Tesko je dati savet ako ne znas covekov knjizevni ukus, a tek ako ne znas nista o njemu uf! Mozda uopste ne cita knjige nego se drzi stripova :)... Raspitaj se prvo malo.
 
Meni se svidela "Komo" Srdjana Valjarevica... sam pisac je glavni junak, radnja se odvija na jezeru Komo u Svajcarskoj, savremena je prica, nije smor a nije ni samo za razbibrigu, negde izmedju. Tesko je dati savet ako ne znas covekov knjizevni ukus, a tek ako ne znas nista o njemu uf! Mozda uopste ne cita knjige nego se drzi stripova :)... Raspitaj se prvo malo.

Rekli su mi - voli da cita, seti se neke knjige.
Eto!
Nisam u situaciji da se raspitam, a opet, rado bih pomogla.
Ma, bas me briga.
A, ovde vidim, sve same zene :)
Izgleda se savremeni jos nisu probudili...
 
a sto nikako knjigu?

ja vec godinama vicem da mi se kupuju knjige za rodjendan a ljudi uvek usepeju da mi kupe neku glupost koja mi ne treba ili da mi totalno omase ukus :neutral:

knjiga je zakon.
 
To je najteže kupiti nekom - eto, zato.
Moraš jako dobro da ga poznaješ.
Ili ako već hoćeš, bolje je da pitaš čoveka ,,Mislili smo da ti kupimo neku dobru knjigu pa nam reci šta bi voleo da imaš" nego da to bude iznenađenje : )))
 
ako budžet nije problem onda mu možete kupiti i neku od onih dobro ilustrovanih knjiga o brodovima, vojsci, naoružanju, georafskim kartama . . . ja sam jednom prilikom za poklon kupila takvu knjigu o jedrenjacima i bio je pun pogodak, doduše nisam kupovala na slepo. samo, te knjige su uglavnom na engleskom.

od knjiga na srpskom bih preporučila monografiju ljubice ćorović ulice i trgove beograda, teško da se nekome neće svideti. opremljena je i starim slikama delova grada o kojima priča. autorka inače radi na odeljenju stare i retke knjige o beogradu biblioteke grada i izuzetan je poznavalac prošlosti beograda. njene knjige stvarno upoznaju sa "vremenskom" dimenzijom beograda. desilo se da smo šetali neke strance po gradu i dobijem ja inspiraciju da prepričavam pričice iz ulica i trgova, ovi moji beograđani su bili zbunjeni jer nisu imali priliku to ranije da čuju. jedino ne znam ima li je sada po knjižarama ili ćeš morati u biblioteku grada pošto su oni izdavač, ja sam je dobila (:mrgreen:).

odlične su i knjige marka popovića o beogradskoj trvđavi ali tek je njih teško naći ja sam nabasala u antikvarnici nekaddavno, on je sjajan pripovedač. trebalo bi da izađe nešto novo njegovo ali mislim da nije još uvek.

pitanje je i da taj kome kupujete možda već nema tu knjigu. ja kada kupujem prijateljima nemam taj problem pošto im svima poznajem kućni fond knjiga, to je prvo što pronjuškam, a ako ne mogu da se setim nađem razlog da svratim i proverim ali ti namaš tu mogučnost.
 
Poslednja izmena:
da, sad vidim da je devojka iz novog sada, mada nije bilo vez sa lokalpatriotizmom već sam pokušala da se setim dobroisprilane priče u lepom pakovanju koja bi bila široko primenjiva kao pokoln.

ukoliko čovek voli da čita i ima sklonost ka ekovom pisanju male su šanse da nije već pročitao fukoovo klatno ako ga nije još pročitao a voli da čita verovatno ipak to nije njegov ukus.

razmišljam iz ugla osobe koja voli da poklanja knjige a jošviše voli da ih dobija. uostalom meni je poklanjanje eka suviše lično ako osobu uopšte ne znaš. ipak sam za uopšteniji pristup i kjižice sa sličicama.
 
ako budžet nije problem onda mu možete kupiti i neku od onih dobro ilustrovanih knjiga o brodovima, vojsci, naoružanju, georafskim kartama . . . ja sam jednom prilikom za poklon kupila takvu knjigu o jedrenjacima i bio je pun pogodak, doduše nisam kupovala na slepo. samo, te knjige su uglavnom na engleskom.

od knjiga na srpskom bih preporučila monografiju ljubice ćorović ulice i trgove beograda, teško da se nekome neće svideti. opremljena je i starim slikama delova grada o kojima priča. autorka inače radi na odeljenju stare i retke knjige o beogradu biblioteke grada i izuzetan je poznavalac prošlosti beograda. njene knjige stvarno upoznaju sa "vremenskom" dimenzijom beograda. desilo se da smo šetali neke strance po gradu i dobijem ja inspiraciju da prepričavam pričice iz ulica i trgova, ovi moji beograđani su bili zbunjeni jer nisu imali priliku to ranije da čuju. jedino ne znam ima li je sada po knjižarama ili ćeš morati u biblioteku grada pošto su oni izdavač, ja sam je dobila (:mrgreen:).

odlične su i knjige marka popovića o beogradskoj trvđavi ali tek je njih teško naći ja sam nabasala u antikvarnici nekaddavno, on je sjajan pripovedač. trebalo bi da izađe nešto novo njegovo ali mislim da nije još uvek.

pitanje je i da taj kome kupujete možda već nema tu knjigu. ja kada kupujem prijateljima nemam taj problem pošto im svima poznajem kućni fond knjiga, to je prvo što pronjuškam, a ako ne mogu da se setim nađem razlog da svratim i proverim ali ti namaš tu mogučnost.


Hvala, bas si se potrudila.
Izbor poklona nije zavisio od mene, ja sam trebala da se setim neke knjige, ali se na kraju od knjige odustalo.
Kosulja...
 
Hvala, bas si se potrudila.
Izbor poklona nije zavisio od mene, ja sam trebala da se setim neke knjige, ali se na kraju od knjige odustalo.
Kosulja...

ipak je to bezbedniji pristup. :ok:


nego, kad smo već na muškom pdfu, zašto muškarci svojim devojkama/ženama reko kupuju knjige na poklon?
 
Poslednja izmena:
Hvala, bas si se potrudila.
Izbor poklona nije zavisio od mene, ja sam trebala da se setim neke knjige, ali se na kraju od knjige odustalo.
Kosulja...
Kupi mu prezervativ... ne, ja ću da mu kupim qrtončinu sa mirisom jagode i vanile, kad mu ga dudlaš, da ti bude ukusniji.

Ako pak ne voliš kurtone, možeš da ga podudlaš i meni. :heart:
 
... ukoliko čovek voli da čita i ima sklonost ka ekovom pisanju male su šanse da nije već pročitao fukovo klatno ako ga nije još pročitao a voli da čita verovatno ipak to nije njegov ukus.

razmišljam iz ugla osobe koja voli da poklanja knjige a jošviše voli da ih dobija. uostalom meni je poklanjanje eka suviše lično ako osobu uopšte ne znaš. ipak sam za uopšteniji pristup i kjižice sa sličicama.
U pravu si, Fukovo klatno je čovek možda već pročitao, ali zato sam njoj toplo preporučio
Kojotovo klatno, iz dva razloga: male su šanse da ga je već pročitala, a drugi i kompleksniji - edukacija na klatnu. Može da ga čita, istovremeno da se klati do mile volje, a može i košulju da osuši na njemu.
 
Kojot je veoma pažljiv i nežan prema svom svom Klatnu.

Kojotovo klatno, kao i većina bestselera je vanvremensko štivo.

Kojotovo klatno je istovremeno i vanprostorno, tako da na njemu ima mesta za sve zainteresovane, sve sa košuljama.
 
"Voli da cita" je tako siroko da je tesko sta bilo reci.

Neko voli da cita i procitao je sve kaubojske romane u izdanju "Dnevnika" iz Novog Sada, one u zutim mekim koricama. Neko voli da cita romanticne pesnike, neko prirucnike o povrtlarstvu ili drzanju akvarijuma, neko iskljucivo naucnu fantastiku, neko Agatu Kristi, neko Mopasana, neko, o uzasa, i Dena Brauna ili Klajva Kustlera. Kupiti nekome ko voli Karla Maja knjigu homoseksualnog japanskog samuraja... ne bi bio neki uspeh.

Ako ti je stalo da kupis odgovarajucu knjigu, malo se raspitaj kakav je covek, sta voli, sta radi... pa ces mnogo lakse i odluciti. Ako ti nije mnogo stalo, kupi mu najnoviju Pavicevu knjigu koju ionako nece procitati i resen rebus.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top