Dačić čini ono što Koštunica nije smeo ni hteo

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
Dačić: Optuženi, predajte se! Nedelja, 13. jul 2008. 23:41



Predsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić pozvao je haške optuženike da, u interesu države, razmišljaju o dobrovoljnoj predaji.

"Pozivam haške optuženike da, u interesu države, razmišljaju o dobrovoljnoj predaji ali da država pred Tribunalom ne bude na strani Tribunala već da se potrudi da kaže da nije bio ratni zločin u pitanju", rekao je Dačić, prenose beogradski mediji.

Istakao je da se on lično protivi izručenju optuženika već da je za princip dobrovoljne predaje.

Prema njegovim rečima, neki postupci Haškog tribunala, kao što su presude Ramušu Haradinaju i Naseru Oriću, kao i smrti i ubistva u pritvoru, pokazali su da taj sud nije pravičan ali je saradnja sa njim ipak neophodna.

"Saradnja nije prioritet ali je međunarodna obaveza države i obaveza mene kao ministra jer postoje zakoni", istakao je on i dodao da uloga MUP-a nije da otkrije gde se nalaze begunci, već da po nalogu tužilaštva njih uhapsi.

"Policija mora da ispuni ono što traži tužilaštvo. Ja lično nisam za to, ali ja nisam iznad zakona, to je obaveza ove države", istakao je predsednik SPS-a i novi minstar policije.

Takođe je izjavio da će narediti hapšenje svakoga ko je učestvovao u bilo kom ubistvu "makar taj neko bio najviši funkcioner SPS-a ili DS-a".

Komentarišući potpisivanje Deklaracije o političkom pomirenju sa Demokratskom strankom, Dačić je naveo da je to bio jedan od uslova SPS-a u pregovorima o formiranju vlade i da je ideja da se potpisivanje te deklaracije odvoji od konstituisanja bilo koje vlasti na bilo kom nivou.

"Moj uslov je bio dvostruki - da imamo dogovor da SPS nije neko ko će poslužiti kao anestetik da ovaj drugi vrši vlast. To je deo političkog interesa SPS-a. Drugi predlog bio je da se dođe do dogovora o našem medjusobnom pomirenju", istakao je on.

Prema njegovim rečima, u toku je pisanje teksta te deklaracije koja predviđa da nema rehabilitacije i glorifikacije prošlosti, niti okrivljavanja i obeskrivljavanja pojedinaca na osnovu političke pripadnosti.

"Kad sve ovo prođe, to će biti potpisano", istakao je on i dodao da deo političkog pomirenja treba da budu sve stranke u Srbiji.

http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=103189
 
Dačić: Optuženi, predajte se! Nedelja, 13. jul 2008. 23:41

"Pozivam haške optuženike da, u interesu države, razmišljaju o dobrovoljnoj predaji ali da država pred Tribunalom ne bude na strani Tribunala već da se potrudi da kaže da nije bio ratni zločin u pitanju", rekao je Dačić, prenose beogradski mediji.

Istakao je da se on lično protivi izručenju optuženika već da je za princip dobrovoljne predaje.

"Saradnja nije prioritet ali je međunarodna obaveza države i obaveza mene kao ministra jer postoje zakoni", istakao je on i dodao da uloga MUP-a nije da otkrije gde se nalaze begunci, već da po nalogu tužilaštva njih uhapsi.

"Policija mora da ispuni ono što traži tužilaštvo. Ja lično nisam za to, ali ja nisam iznad zakona, to je obaveza ove države", istakao je predsednik SPS-a i novi minstar policije.

Što se saradnje sa Tribunalom tiče, prosto 'isijava odlučnošću' i 'bitno se razlikuje' od Koštunice :roll:
 
Nece ga poslushati, samo ce se probuditi sa dzakom na glavi...:)

Сумњам ...

Ово је изјавио у емисији код Оље Бећковић..ако се не варам ,буквално му је она извукла ту реченицу и уста ...
Гледао сам ...до те емисије сам Дачића сматрао једним од паметнијих политичара
 
Сумњам ...

Ово је изјавио у емисији код Оље Бећковић..ако се не варам ,буквално му је она извукла ту реченицу и уста ...
Гледао сам ...до те емисије сам Дачића сматрао једним од паметнијих политичара

Meni je isto malo digao zivac juce ali u sustini se ok snasao.
 
Ta koalicija najavljena je jos pred izbore. A Vi sto ne citate novine ko vam je kriv?
Receno je da su SAD najavile materijalnu pomoc, koju ce dobiti ako SPS formira vladu sa DS. Ako SPS ode sa DS ili SRS - nema ni pare!


Za 7 dana vlade ochekujesh neshto senzacionalno...mali nagoveshtaj, prichali socijalisti da nikako nece sa ds-om, ako ne moraju...kad cete shvatiti da je Dachic odlichan glumac?
 

Back
Top