NAŠ KONKURS!!! ČAROBNJACI, IZVOLITE - JESEN U NAMA CARUJE - jesenji konkurs!!!

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Poštovani moji,

Evo na početku ove sedmice - svečano :) - a u prethodnom konsultovanju sa vama na ovoj temi http://forum.krstarica.com/threads/195241, otvaram prvi konkurs u organizaciji našeg podforuma...

Tema konkursa je ''Putuje Leto'', a odnosi se više na ciklus za vreme koga ćemo da stvaramo radove, dakle - više leto kao inspiracija a manje (ili možda uopšte ne) kao uska (i obavezna) tematika.
Pišimo o svemu onome što (ovo) leto budi u nama!

Radove slati na PP vašeg moderatora, tj. moje malenkosti. :mrgreen::cool:

Konkurs je otvoren do 23. septembra (ove godine, svakako :) ).
Nakon toga će radovi kao anonimne tvorevine od strane mene biti postavljene u vidu ankete i glasanje će trajati do 1. oktobra, kada ćemo proglasiti pobednika i otkriti njegov idenditet. :) :orkestar:

Pravo učešća na konkursu imaju svi njegovi članovi.

Posebno će se ocenjivati poetski i prozni tekstovi.

Ova tema, iz praktičnih razloga, postaje lepljiva, ali i zaključana, a komentari se mogu dati na temi datoj u linku gore.

Hvala svima!

Srećno!!! Da vas inspiracija posluži!!!

Ja već sada znam da ste svi divni... :)

Vaša Sokolica_M. :heart::zaljubljena:
 
LJUDIIIIIII,

Ovako stoje stvari: konkurs je, kao što znate, zatvoren i ja pokušavam da postavim pesme i namestim anketu...

Ali... koji se problem javio...

Konkurs jeste otvoren i za poeziju i za prozu, s tim što je moja prvobitna ideja (a pod uticajem nekih vaših sugestija i predloga) bila da te dve oblasti razdvojim, te da imamo dve ankete...

I to bi tako bilo... (jer, logično je da se poezija i proza ne mogu ocenjivati i doživljavati na isti, čak ne ni na sličan način)... ALI je meni stigao samo jedan prozni rad...

Jedna članica sa kojom sam uspela da se konsultujem kaže da je sa pravnog aspekta ta osoba pobednik konkursa, jer niko se drugi nije prijavio za tu oblast...

Šta vi mislite?
 
:think: .. Shta ti je chiniti? Moje mishljenje: Daj njoj lepo odmah pehar i medalju, pa da predjemo na glasanje za poeziju :mrgreen:
I naravno, objavi pobednichki rad u kategoriji proza :) I jedan predlog, kada sam vec tu: Daj neku intrigantiju temu, sledeci put :)

Napomenula sam, kokursi će biti vezani za cikluse... godišnja doba...

Što se intrigacije tiče, razmišljam o tome... :)

Hvala. :)
 
Ta proza ne treba vredeti nista vise od poezije...Stavi i njen/njegov rad na glasanje...Niko nije pobednik dok se ne dokaze suprotno ;)

Da, ali je drugačiji pristup u ocenjivanju proze ili poezije...

Najverovatnije je da će da taj rad bude proglašen za pobednički u kategoriji proze, dok je u izradi anketa za poeziju...

Bićete o svemu obaveštavani, ostanite uz Sokolicu_M, hvala. ;)
 
Hm... Ja se na neki način osećam kao krivac zbog novonastale zbrke, jer sam ja predložio da se poezija i proza ocenjuju zasebno... Mislio sam da će biti više proznih tekstova.

Da bi se neko takmičio mora postojati 'rival u takmičenju'. Nelogično mi je da neko pobedi zato što je samo on ili ona poslao jedan prozni tekst... Možda da se konkurs produži, uz uslov da još neko napiše neki prozni rad kako bi među učesnicima takmičenje bilo ravnopravno. Šta mislite o tome?
 
mislim da nije poenta da samo proglasimo pobednika, nego i da malo ćaskamo o delima... da pisci malo čuju svoje čitaoce, neke argumentovane komentare i sl, mislim da im je to važnije nego samo: bravo, baš si super

I to je vaznije nego samo da proglasimo pobednika a da pesmu nismo ni videli :eek: Nesto mi se mnogo oteglo...Ali cool babe :cool:
 
Hm... Ja se na neki način osećam kao krivac zbog novonastale zbrke, jer sam ja predložio da se poezija i proza ocenjuju zasebno... Mislio sam da će biti više proznih tekstova.

Da bi se neko takmičio mora postojati 'rival u takmičenju'. Nelogično mi je da neko pobedi zato što je samo on ili ona poslao jedan prozni tekst... Možda da se konkurs produži, uz uslov da još neko napiše neki prozni rad kako bi među učesnicima takmičenje bilo ravnopravno. Šta mislite o tome?

Tvoja sugestija za razdvajanje poezije i proze jedna je od meni pristiglih.
A i da je samo tvoja, opet nalazim da je na mestu to što kažeš...

Ja delim tvoje mišljenje. Videću sa članom koji je poslao.
Čini mi se korektnije da se konkurs za prozu produži, pa da se završi zaključno sa drugim konkursom za poeziju (kad bude otvoren). Kako bi postojalo to nazovi ''rivalstvo'', svakako zdravija atmosfera takmičenja...
 

Back
Top