Dobre i Lose strane naseg grada Kraljeva.

Kraljevo je na prvi pogled veoma privlacan grad, i na jedan kraci period svako me bi se svideo. Zato Tea_93 mislis da oni koji ne zive u nasem gradu bolje spoznaju njegove vrline nego mi sami. Stvar je u tome sto ti gosti u nasem gradu samo ili pretezno zapaze dobre osobine grada. Pritom one lose osobine ne vide jer su promenili sredinu u kojoj zive trenutno pa im sve odgovara pogotovo zato sto je Kraljevo mali, lep i prijatan grad. Ako bi se ti gosti zadrzali na neki duzi period verovatno bi i oni sami uvideli neke mane nasega grada.
 
Ако бих морао да бирам чиме бих се највише дичио (везано за КВ) онда би то била пословична лепота наших суграђанки,али пошто је ово тема о добрим и лошим странама КВ.... :) не могу да критикујем а не могу ни да хвалим.Овима са стране је то лакше
 
dobra strana je definitivno kraljevacki duh koji vlada medju "nama, starim kraljevcanima", ali bojim se da je to definitvno u padu u zadnjih par godina
...
lose -
mesta za igru za decu, posto se u kraljevu sve vise grade, cak ni trotoare nemamo, a o dvoristima da ne govorimo
zbog priliva stanovnistva potrebno je jos parkova i sportskih terena
...
 
Neshto sam loshe volje danas pa je bolje da ne dajem komentar na mane nashega grada, a shto se lepih stvari tice.... Sve je na dohvat ruke... 10 minuta peshke i stigao si gde si krenuo a ako se zagubish, samo dva puta skreni levo ili dva puta desno i mora da dodjesh do centra grada.... Znaci nije losh grad za zivot... samo da se ubaci josh po koja inovacija da bude malo i turista....
 
A što ti, Aco, ne bi lepo skokn'o do Zavoda? Mislim na Nacionalnu službu za zapošljavanje.

Loše strane... Nadr.kane šalteruše, raskopane ulice, naročito moja, previše došljaka, nedovoljno ili čak nijedan javni wc, kao klonirane fenserke, naročito srednjoškolke, nedovoljno mesta u državnim vrtićima, neuređena dečija igrališta, previše narkomana... Setiću se još sigurno.

Dobre strane: sve je blizu, svi putevi vode do Milutina... :eek: Ebote, ne mogu više da se setim! :sad2:
 
A što ti, Aco, ne bi lepo skokn'o do Zavoda? Mislim na Nacionalnu službu za zapošljavanje.

Loše strane... Nadr.kane šalteruše, raskopane ulice, naročito moja, previše došljaka, nedovoljno ili čak nijedan javni wc, kao klonirane fenserke, naročito srednjoškolke, nedovoljno mesta u državnim vrtićima, neuređena dečija igrališta, previše narkomana... Setiću se još sigurno.

Dobre strane: sve je blizu, svi putevi vode do Milutina... :eek: Ebote, ne mogu više da se setim! :sad2:

Hehe mom, mislim da je ono boldovano odgovor zašto se nekome ne mili ići do Zavoda :P
Svaki dan si u Kraljevu, zato ti je i dojadilo.. Kad god odem negde, meni nedostaje naše selo.. Nedostaju mi ulice koje znam i žmureći, nedostaje mi da srećem ljude na ulici, nedostaju mi naša gradska šetališta koja su ogavno popločana i siva, ali ipak velika i zanimljiva.. Ulice su naše tako savršeno projektovane, uvek ću biti zahvalan što imasmo Jovana Sarića.. Nedostaju mi Stolovi, Goč, planinski putevi i staze na kojima vozim i koje znam kao svoj džep.
Kraljevo ima fenomenalan splav.. Kada nekome sa strane kažem da idem na piće na splav, oni u glavi odmah imaju te beogradske splavove, Seku, Acu itd.. Zato je naš splav zlata vredan :)

eto mom, ti nabrajaj negativne strane a ja ću pozitivne, pa se nađemo negde na sredini :D
 
Nije ga briga.. On istu platu prima pomogao on tebi ili jok. A kad bi ti stvarno pomogao, morao bi da popunjava papire i još što šta, a to mu je bespotrebno deranžiranje..
Kad bi na čelna mesta firmi postavljali ljude kojima je posao za koji rade i zemlja kojoj pomažu na prvom mestu, onda bi i radnici pod njim imali slične poglede (ili bi se trudili da solidnim učinkom zadrže svoja mesta, ako im patriotizam i well being grada i zemlje nije dovoljan motiv).
Ma.. juri, traži, kumi, moli, podmićuj.. ili čekaj 10-15 godina na zavodu da ti oni nešto "pomognu".
 

Back
Top