Beograd - država u državi...da ili ne???

Da li je Beograd drzava u drzavi?


  • Ukupno glasova
    40
  • Anketa je zatvorena .

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
Koliko je daleko Beograd u odnosu na druge gradove u Srbiji...to nikako ne moze da valja...da bi se Srbija ekonomski i kulturno razvijala, ne moze se samo ulagati u glavni grad. Sve mi se chini da ne bude francuska revolucija, ostatak Srbije protiv Bg aristokratije...mislim da ovakva podela nije fer, iako zivim u Bg-u...
 
Koliko je daleko Beograd u odnosu na druge gradove u Srbiji...to nikako ne moze da valja...da bi se Srbija ekonomski i kulturno razvijala, ne moze se samo ulagati u glavni grad. Sve mi se chini da ne bude francuska revolucija, ostatak Srbije protiv Bg aristokratije...mislim da ovakva podela nije fer, iako zivim u Bg-u...

Pa normalno da nije fer a i to steti i beogradjanima ako se malo bolje pogleda.
Da se ulaze u ostatak Srbije manje bi ljudi dolazili u BG samim tim bilo bi vise posla u BG za beogradjane plus naravno manje guzve i sl. samim tim zivot u BG bi i licio na nesto.
Ovako ovo kako se stvari odvijaju ne ide u korist ni Beogradu ni Srbiji.
 
pa svaki ce ti beogradjanin reci da treba i ostali gradovi da se razvijaju, evo i ja navijam za to, idem cesto u zrenjanin i vidim da napreduje, gledam indjija takodje, smederevo takodje za ostale ne znam,ali te promene iskreno me navode na razmisljenje da ako budem hteo da otvorim neki posao u buducnosti, otvorio bi ga u time gradovima koji su poceli lepo da se razvijaju, bolje nego u beogradu koji ima jak konkurencijim, verujem da ce tako razmisljati i drugi pa ce sve to samo od sebe doci na svoje mesto, samo je potrebna stabina situacija u drzavi i normalna ne supermegasposobna gradska vlast.

a da idu promene na bolje pokazuje i ova tema, jer ljudi su poceli da razmisljaju vise lokalno nego globalno, jos samo da dodje i do regionlizacije... i da se fokusiraju na mesto u kome zive, da poboljsaju svoju okolinu i naprave je primamljivu za investitore,turizam, i za zivot...vreme je da se gradovi i naselja pocnu pozitivno takmiciti ko ce bolje vise i sposobnije, evo jos uvek zavidim sto su red hot chili peppersi svirali u indjiji :D ali eto to je poboljsanje samo da se tako nastavi
 
Ta prevelika centralizacija je zaostavshtina Komunizma. Svugde u Evropi je bilo tako.
Medjutim, mi imadosmo i ratove i sankcije i svashta, i shodno tome se ostale drzhave bivsheg Istochnog bloka dosta popravishe po tom pitanju, a mi ostadosmo verovatno najgori po tome u Evropi...
Recimo, Hrvati su se dosta popravili, ali i kod njih se ljudi veoma zhale na "Zagrebizaciju"...

Interesantno je uporediti po tom pitanju SAD i Rusiju... U SAD je Vashington glavni grad, ali u sushtini, i Njujork i Chikago, i Detroit, i Los Andjeles, i Boston, i Filadelfija, i gomila gradova... Svi su barem jednaki, ako ne i razvijeniji od Vashingtona...
Sa druge strane, Rusija je i dalje ipak uglavnom samo Moskva i Sankt Petersburg...
Mis'im, svaka chast Putinu, svakako on radi na tome, i dosta je uradio, da se cela Rusija razvije do nivoa da uopshte nece biti razlike izmedju Moskve i Novosibirska ili Tomska... Medjutim, to je jedan ogroman posao, na kome Jeljcin, bukvalno, nije ni radio...
Bice potrebno josh mnogo vremena da bi Rusija dostigla SAD po pitanju razvijenosti gradova...

E i nama je potrebno neshto slichno... Nije chak toliki problem u tome shto ljudi sa sela bezhe u Beograd, nego shto to isto rade Novosadjani, Nishlije, Kragujevchani, itd...
 
Nije fer. Trebalo bi da izrade plan i odaberu jos par gradova u koje ce se vise ulagati, pa onda kada njih malo razmrdaju jos neke i tako u krug ... pre svega bi trebalo vise ulagati u juznu Srbiju, ono dole je stvarno jad i beda. Nekako je nepravedno da samo zato sto je Beograd prestonica neki ljudi nemaju ni asfaltirane puteve a kamoli nesto vise.
 
Koliko je daleko Beograd u odnosu na druge gradove u Srbiji...to nikako ne moze da valja...da bi se Srbija ekonomski i kulturno razvijala, ne moze se samo ulagati u glavni grad. Sve mi se chini da ne bude francuska revolucija, ostatak Srbije protiv Bg aristokratije...mislim da ovakva podela nije fer, iako zivim u Bg-u...

Beograd je decenijam gušio gradove u Srbiji, to je najveći problem
Uzimao sav novac, neki gradovi nisu imali na običnu kanalizaciju..:thumbdown:
sada se menja, :ok: dolaze bolja vremena, samo gradovi u unutrašnjosti još ne mogu da se razviju bez jake ekonomije, industrije, koja će natereti ljude da ostanu u svojim mestima, a ne da dolaze u BG zbog posla.
To je, što je najgore du proces, ali se popravlja, skoro sam obišao nekoliko manjih gradova u Srbiji i dosta se popravilo, izgradilo u poslednjih dve do tri god.
Ali kako je nešto decenijama ugnjetavano, treba vremena da se oporavi.
 

Back
Top