Dokle vise....

dejadejka

Primećen član
Poruka
688
Sta biste uradile kada bi znale da vas jedna osoba ne vadi iz usta ( jedan dug vremenski period) a pri tom ne zelite da se suocite sa njom jer bi to moglo imati trajne posledice (to je "slucajno" sestra vaseg decka-muza)!?
Nalazite se u pat poziciji! Ako saspete u lice, izbice skandal-vas decko je mnogo vezan za svoju sestru- ispascete najgore! A ako cutite i nagomilavate u sebi.... Nije zdravo za vase psihicko zdravlje.... Muci vas to.... A ona vas tretira kao skota....:!::!::dash:
Dokle cutati?:!:
 
Pa zashto to sve fino i argtumentovano ne objasnite toj devojci. Ako napravi skandal vi prvi recite momku sta je bilo i sipricajte o cemu se radi. Ako stane na njenu stranu i vreda vas, osamarite ga onako teatralno i idite jer vas ne voli onda ako staje na drugu stranu i ne slusha vas cak ni kada ste u pravu.
 
Pa zashto to sve fino i argtumentovano ne objasnite toj devojci. Ako napravi skandal vi prvi recite momku sta je bilo i sipricajte o cemu se radi. Ako stane na njenu stranu i vreda vas, osamarite ga onako teatralno i idite jer vas ne voli onda ako staje na drugu stranu i ne slusha vas cak ni kada ste u pravu.
Pokusala sam, na samom pocetku, da joj objasnim... TO JE BIO SMAK SVETA... I dan danas se duri zbog toga... On je u fazonu:"Sta ti imas protiv nje?!" Sa vremena na vreme se desi da mu pomenem da je opet *****la, ne vredi...
A najgore od svega.... Ja se izjadam drugarici, onako socno, sa puno detalja, u kaficu joj objasnim koliko mi ta devojka ide po zivcima i cuje neka likusha za susednim stolom i prenese joj.... Ona je, zaboga uvredjena jer ja imam takvo misljenje o njoj... A pljuje me kad god stigne, gde god stigne....
 
Ona se verovatno tako ponasala prema svakoj devojci svoga brata. Sta, boji se da ne izgubi brata, ljubomorna je, ne zeli da joj brat bude srecan? Devojka-zena je najblaze receno patoloski slucaj, i kao takva bila bi interesantna nekom psihijatru. A to nije tvoj posao.

Ponasaj se normalno, kao da se nista ne dogadja, koliko je moguce, budi ljubazna i fina sa njom, smeskaj se (ponekad joj nesto "spusti" na finjaka, onako naivno, naravno, kada pretera), veruj mi, to ce je jos vise iznervirati (to sto si ti tako fina, mila i draga, a onda nece vise imati svoju "hranu" - tvoj bes, nemoc, nerviranje), te ce mozda u nekom afektu, pred bratom pokazati svoje pravo lice i on ce uvideti kakva je zaista i kako se ponasa prema tebi.

Ako njemu ni to ne bude dovoljno, odn. ako on toliko voli svoju sestru da ce joj dopustiti da te maltretira i omalovazava, ogovara, sta vec... hm... opet, patologija.. sta ce ti takav decko?

Izvini na iskrenosti. Pitala si sta bi neko od nas uradio... ja bih, verovatno, to uradila. Jedna od osnovnih stvari u vezi je postovanje, podrska osobe sa kojom smo (narocito ako smo u pravu..). Ako toga nema.....

Naravno, odluka je tvoja. Zelim ti svu srecu. Iskreno. Nije lako kada se drugi mesaju u vezu :thumbdown:
 
Мислим, а где те пљује, коме те пљује?
И шта то уопште подразумева? Измишља неке неистините догађаје, или само даје своје коментаре неких твојих особина?
 
:)

ona ce da se naljuti na ovo, verovatno...(ali, kriva sam...)

dosadno mi je pa istrazujem kako je moguce da uvek dolaze dobri ljudi koje su neki drugi zli nategli...pa me interesuje koji filter koristi Krsta, pa ta trachare, lazovi, sitne dushe, foliranti, prevaranti , lopovi, ostaju izvan ovog neba...mozda je ova cura stvarno dobra, pa ce nam dokazati shta je ona uchinila za svog dragog i njegovu sestru koju , vidljivo toliko voli pa ne moze ni da se suochi s njom...bila bi tuzna da ju je zavolela kao osobu, aova joj je uzvratila ovako zlim radnjama, jer je ,,sluchajno''samo njegova sestra...zla sestra...
mozda jeste zla, a mozda je i ova malo zla...videcemo kroz temu...ovo su specifichni odnosi...
 
pa verovacemo joj na rec..takvi smo mi..covekoljupci..puni ljubavi i razumevanja:)


Bas tako :lol:
Kao neko ima problem i obrati se "javnosti", i mi kao pokusavamo da kazemo svoja misljenja, nacine kako bi smo resili odredjene probleme i slicno. Ne savetovati, nikako... :nono:

Ili, sta "Everybody lies", sto bi rekao Dr. Gregory House, ali i
House: "I never lie." (this is definitely a lie)

Kakva zbrka! :eek:
 
Poslednja izmena:
Sta biste uradile kada bi znale da vas jedna osoba ne vadi iz usta ( jedan dug vremenski period) a pri tom ne zelite da se suocite sa njom jer bi to moglo imati trajne posledice (to je "slucajno" sestra vaseg decka-muza)!?
Nalazite se u pat poziciji! Ako saspete u lice, izbice skandal-vas decko je mnogo vezan za svoju sestru- ispascete najgore! A ako cutite i nagomilavate u sebi.... Nije zdravo za vase psihicko zdravlje.... Muci vas to.... A ona vas tretira kao skota....:!::!::dash:
Dokle cutati?:!:

paaa...ne treba takve...zahvate vrsiti...impulsivno...
poradi na...tajmingu...
tko zna, mozda neces morati ama bas nista da mu pricas...
tj. ne "nalazite se u pat poziciji" ;)

i naravno, sve se placa...sad, druga je stvar da li si spremna izdvojiti toliko...(vremena, strpljenja...zivaca...)

kako god bilo; ako je istina barem priblizna tome sto si napisala - sukob je neminovan...
 
O, pa takve situacije su bas ceste!
Obicno zaova ne voli snaju.

Ni moja mene nije nesto gotivila, sto je nezgodno cak i ako muz nije nesto vezan za sestru, ali je sve leglo na svoje mesto posle nekog vremena.

Nemoj mu nista ruzno govoriti o njoj, ali ni lepo. Naprosto je ne pominji!

Posto nju neces moci da promenis, najbolje je da promenis svoj stav prema svemu tome. Ne tangiraj se uopste, naprosto je ignorisi!
To nije lako, ali ako uspes, zaista se isplati.

Jer i ona ce morati imati svoj zivot, svoga decka, svoje prijateljice.... tako da brat krene svojim,a sestra svojim putem, hteli to ili ne tako na kraju bude....
 
Mene je olajavala sestra od strica moga dragog, a prevršila je meru kada je izmislila moj abortus a to je pričala i poznatima i nepoznatima - kome je stigla! Sreća pa je moj dragi stao 100% na moju stranu pa nisam morala ja da se bakćem sa malograđanštinom.... Sad kad je vidim samo gledam kako ću je isprozivati u društvu, baš sam zla! :)
 
Mene je olajavala sestra od strica moga dragog, a prevršila je meru kada je izmislila moj abortus a to je pričala i poznatima i nepoznatima - kome je stigla! Sreća pa je moj dragi stao 100% na moju stranu pa nisam morala ja da se bakćem sa malograđanštinom.... Sad kad je vidim samo gledam kako ću je isprozivati u društvu, baš sam zla! :)

bravo, i treba da budesh zla....usput veliki minus sto je nisi osamarila kada je to rekla.
 
E ljudi jedna osoba je izmislila da sam ***** i da reba da bude moj advokat. Pa je onda isla okolo i kao ona objasnjava ljudima kako treba da me razumeju, pro krece ta prica pa tak onda posle im kaze zbog cega.

Ja sam puko od smeha kad su mi rekli. :hahaha::hahaha:

Najbolje da se samo nasmejete, takvi bolidi nisu vredni vase snage.
 
bravo, i treba da budesh zla....usput veliki minus sto je nisi osamarila kada je to rekla.

Kad sam čula da je priča stigla do drugog kraja grada i nekih potpuno nebitnih ljudi došlo mi je da je .... ne znam.... unakazim! Onda sam planirala da plasiram neku kontra priču u vezi nje, da smislim neku gadost itd. Onda sam shvatila da to nisam ja i niti umem da smišljam gadosti, niti imam ljude oko sebe koje zanimaju tuđe priče... Sad se samo slatko nasmejem kad se setim toga - zašto li me je to uopšte doticalo??? :)
 
Sta biste uradile kada bi znale da vas jedna osoba ne vadi iz usta ( jedan dug vremenski period) a pri tom ne zelite da se suocite sa njom jer bi to moglo imati trajne posledice (to je "slucajno" sestra vaseg decka-muza)!?
Nalazite se u pat poziciji! Ako saspete u lice, izbice skandal-vas decko je mnogo vezan za svoju sestru- ispascete najgore! A ako cutite i nagomilavate u sebi.... Nije zdravo za vase psihicko zdravlje.... Muci vas to.... A ona vas tretira kao skota....:!::!::dash:
Dokle cutati?:!:

sto se mene tice svakom svoja porodica. sto znaci da je on tu glavni u regulisanju odnosa njegova familija-ja i obratno moja familija je regulisana od strane moje malenkosti:mrgreen: naravno nije sve bas crno-belo, ali ne ispravljam ja njihove krive drine i to licno i neposredno. nema sanse.

tako da ako bi imala problem sa bilo kojim clanom njegove porodice ocekivala bih da to on regulise, jer je tako bezbolnije. ako ne bi sredio stvar :mrgreen: umem lepo i sama da se snadjem, pa kako mu drago. :mrgreen::mrgreen::mrgreen: sto ne znaci da ono sto me dotice ne komentarisem. ali posto to retko radim kada kazem ima poprilicno efekta. nekada i cutanje dovoljno govori.

ako je problem neko verbalno kacenje i drndanje na finjaka nemam problem da otvoreno upitam osobu kakav problem ima sa mnom i da objasnim da mi takvo ponasanje smeta. ili ako nista ne ide, samo da uklonim doticnu osobu sa spiska za "druzenje". u svakom slucaju necu biti na gubitku...
 

Back
Top