Žuto svetlo za napad na Iran

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ubedljivo najgora vest koju sam procitao u zadnje vreme. a iskreno se nadam da nece doci do toga. nisam na nicijoj strani, ali mislim da je ionako dosta njasra na tim prostorima

Mediji: Buš dao Izraelu žuto svetlo za napad na Iran
Tanjug - Pre 38 minuta

TEL AVIV - Američki predsednik Džordž Buš dao je Izraelu "žuto svetlo" da se priprema za vojni napad na iranska nuklearna postrojenja, ukoliko propadnu diplomatski napori da budu sprečene nuklearne ambicije Teherana, prenose danas izraelski mediji pisanje londonskog "Sandej tajmsa".

"Žuto znači, počnite s vašim pripremama, budite spremni za momentalan napad i recite nam kada ste spremni," rekao je jedan visoki zvaničnik Pentagona, na koga se poziva nedeljno izdanje konzervativnog "Tajmsa".

Taj predstavnik je, međutim, dodao kako je Jerusalimu rečeno da ne može računati na vojnu pomoć Vašingtona i da izraelskim vazduhoplovnim snagama neće biti dozvoljeno da poleću iz američkih baza u Iraku, niti da će dobiti logističku podršku.

Izraelski mediji prenose da je, po ocenama tog zvaničnika, jevrejskoj državi dato da pokrene napad ukoliko sankcije prema Iranu propadnu, uprkos protivljenju američkih generala i bez obzira na moguće ekonomske i političke posledice takvog napada.

"Sve zapravo zavisi od Izraela. Ova administracija neće napasti Iran. To je već odlučeno. No, predsednik ja zaista preokupiran nuklearnom pretnjom protiv Izraela i znam da ne veruje da će ga išta osim sile zaplašiti," rekao je pomenuti zvaničnik dodavšsi da Izrael tek treba da prezentira Bušu vojni predlog.

"Ukoliko nema čvrstog plana žuto nikada neće postati zeleno," rekao je isti izvor, precizirajući da su za to potrebni i nepobitni dokazi o iranskim smrtonosnim naprijateljskim namerama.

Prošlonedeljno testiranje iranskih balističkih raketa primljeno je u Vasingotnu kao provakativno, ali su i Pentagon i Centralna obaveštajna služba (CIA) zaključili da ne predstavlja neposrednu pretnju od napada protiv izraelskih i američkih meta, dodaje se u izvestaju "Tajmsa".

Zvaničnik Pentagona je obelodanio da postoji otpor oficira koji se plaše osvete Irana.

"Ljudi u unformi protive se planu napada, uglavnom zato što misle da će dovesti u opasnost naše vojnike u Iraku i Avganistanu," rekao je zvaničnik.

Izraelski mediji podsećaju da je pomoćnik iranskog ajatolaha Alija Hamneija pretio u subotu da će njegova zemlja uništiti Izrael i 32 američke vojne baze u regionu, u znak odmazde za svaki napad na Islamsku republiku.

Izrael i SAD veruju da je cilj razvoja iranskog nuklearnog programa izgradnja atomske bombe, što Teheran poriče, tvrdeći da će obogaćivanje uranijuma služiti u mirnodopske svrhe za proizvodnju energije.

Izrael u to ne veruje i smatra Iran najvećom pretnjom po svoju egzistenciju jer je predsednik Mahmud Ahmadinežad pozvao na brisanje jevrejske države sa mape sveta.
 
ubedljivo najgora vest koju sam procitao u zadnje vreme. a iskreno se nadam da nece doci do toga. nisam na nicijoj strani, ali mislim da je ionako dosta njasra na tim prostorima

pa jes stvarno strasno bas su dosadni:sad2::sad2:
ali,veruj mi naravno da ce doci do rata,jer kada tako nesto pocne da se zakuvava tesko se smiruju strasti,barem dok svi ne provale da su se syebali,a to po obicaju dodje posle sodome i gomore......
kao i u sfrj kada je opaljen prvi metak nema nazad......samo se nadam da ce ih balije malo unazaditi jer ih pobediti ne mogu
 
Chek bre... Izrael da ratuje sa Iranom...? :confused:

Hm... To bi bilo... Poprilichno... Zajebano... :confused:

Kokali bi se projektilima dok im ne ponestane, pobili bi gomilu civila, i eto kraja rata... :confused:

Iran će uništiti Izrael i američke baze ako bude napadnut
Tanjug - Pre 20 sati

TEHERAN - Iran će uništiti Izrael i 32 američke vojne baze na Bliskom istoku ukoliko Islamska Republika bude napadnuta zbog svog nuklearnog programa, izjavio je danas visoki iranski zvaničnik Modžtaba Zolnur.

"SAD znaju veoma dobro da na najmanji potez usmeren protiv Irana, Izrael i 32 američke vojne baze u regionu neće biti izvan dometa naših raketa i biće uništene", rekao je Zolnur, zamenik predstavnika vrhovnog vođe Ajatolaha Alija Hamneija u iranskoj Revolucionarnoj gardi.

"Sposobnost Islamske republike Iran je takva da ukoliko SAD ispale raketu, Iran će biti u stanju da uništi Izrael i američke baze u regionu svojim raketama, pre nego što se prašina od američke rakete slegne", rekao je Zolnur, a prenela iranska novinska agencija Fars.

Zolnurova izjava je usledila nekoliko dana posle serije iranskih raketnih proba u Zalivu, među kojima jedne, za koju Islamska republika tvrdi da može da dosegne Izrael i američke baze u regionu, naveo je Rojters.

Izraelske vazduhoplovne snage izvele su prošlog meseca vojnu vežbu, posle koje su usledile spekulacije o mogućem napadu na iranska nuklearna postrojenja.

SAD i njihovi saveznici, među kojima Izrael, optužuju Iran da pokušava da, pod plaštom civilnog nuklearnog programa, razvije nuklearno oružje, što Teheran demantuje, tvrdeći da je program namenjen isključivo za proizvodnju struje.
 
Iranci 10 godina i vise u zalivskom ratu nisu mogli da izadju na kraj sa Irakom, uprkos tome sto su tada imali daleko bolje opremljenu armiju (Reza Pahlavi je Ajatolahu ostavio CETVRTU PO OPREMLJENOSTI ARMIJU NA SVETU!).

E sad, kada znate za koliko dana je kapitulirao Irak, mozete da izvucete logican zakljucak za koliko ce kapitulirati Iran....

Sem ako Amerima ne bude u inetersu da prave strasno i da od administracije izvuku vise para za naoruzanje...
 

Back
Top