Stitna zlezda i Cigota
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Stitna zlezda i Cigota

gosca
    Guest

Podrazumevano Stitna zlezda i Cigota

Pre nesto vise od godinu dana operisala sam stitnu zlezdu - zbog ciste skinut desni lobus i istmus.U poslednjih nekoliko meseci imam problema sa hormonima(vrlo nelogicni rezultati TSH prvi put 12,4 a drugi 2,3;T3 3,0 i 3,1 a T4 5,7 i 11,0!?)a pre operacije su uvek bili u granicama.Posto trenutno zivim u inostranstvu nemam bas poverenja u ovdasnje lekare koji su odmah predlozili udarnu dozu hormona pa ovim putem zelim da zatrazim savet od dr ili nekoga ko ima iskustva i znanja.Imam 32 godine,troje dece i ne osecam neke velike tegobe osim povremene aritmije i znojenja dlanova;izgubila sam oko 5kg sto mi i ne smeta.
    Moj suprug insistira da letos odem u Cigotu a mene interesuje zna li neko koja je cena(okvirno),koliko je potrebno boraviti tamo i kakav je program?
    P.S.Bila sam na njihovom sajtu ali nema nista konkretno.
    Unapred hvala

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Rezultati su vam krajnje neobicni i ne bi trebali olako da ih svatate..vasi simptomi ukazuju na povecanu funkciju zlezde ali sve se tako menja odjednom...
    U kom vremenskom periodu je nastala ta promena,ljudi nakon operacije stitne zlezde dobijaju supstituciju hormona(nadoknadu)zbog smanjene produkcije hormona a vi imate tipcni simptome povecane funkcije zlezde.
    Sve to zahteva i nova ispitivanja hormona,ultrazvuk..Sto se tice Cigote ja ne znam u kom stanju je ona sad ali ako me secanje sluzi ona je nesto bila pogodjena za vreme bombardovanja,da li su je obnovili to ne znam.U svakom slucaju ispitivanja moraju biti ozbiljna.

gosca
    Guest

Podrazumevano

Hvala Vam na tako brzom odgovoru.Sve je pocelo krajem oktobra prosle godine(operacija bila u martu)Moram da naglasim da posle operacije nisam nista pila jer mi niko nije rekao,ni hirurg ni endokrinolog(to je bilo kod nas)!?.Naglo sam izgubila apetit i za kratko vreme dosta oslabila pa sam tako i posumnjala da se nesto desava sa hormonima.Uradila sam nalaze tada i pocetkom februara.Bila sam i na ultrazvuku,postoji neka mala cista na levom lobusu i ako dobro prevodim(sa ruskog)struktura nije homogena.Secam se(to je bilo negde u decembru)da je doktor promrmljao nesto kao da mu se ne svidja.Mozda sam malo vise nervozna nego sto je normalno,ali mozda i umisljam jer znam da to ide sa stitnom a mozda se samo tesim i tako u krug.
    Hvala jos jednom,Vi ste zaista pravi humanista i Hipokratov sledbenik.

ljupka
    Guest

Podrazumevano

I mene interesuje dali neko nesto zna o smjestaju i programu u Cigoti.Molim vas za odgovor.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio ljupka
    I mene interesuje dali neko nesto zna o smjestaju i programu u Cigoti.Molim vas za odgovor.
    na institutu cigota sam bio prosle godine u septembru, ali ne radi lecenja stitne zlezde nego rekreativnog programa koji nude. institut nije bombardovan i funkcionise iznenadjujuce lepo, imajuci u vidu da je to jos uvek drzavna institucija. sto se tice cena mogu vam reci da se rekreativni sedmodnevni aranzman krece oko 200 eura, ali ne mogu vam reci nista o troskovima lecenja stitne zlezde.

Slične teme

1. Stitna zlezda
    Autor d u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2384
    Poslednja poruka: 03.12.2017., 20:11
  2. Stitna zlezda
    Autor dzeronimo u forumu Zdravlje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.04.2011., 23:15
  3. STITNA ZLEZDA
    Autor Byby u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2