POMOC, ZVUCNICI KRCE KO LUDI !!!!

N0b0dy

Početnik
Poruka
38
Imam SoundMAX zvucnu karticu i zvucnike 5.1. Pre nekih sedam dana zvucnici su poceli da krce (pucketaju, kvrckaju - kako god) ko ludi. cim se pojavi neki zvuk, oni krche li krche, jedva cujes zvuk. (ovo nije za hardver jer kad se zvuk snimi (preko wave out i mono out) na grafikonu se lepo vidi da to dolazi "iz kompjutera" a ne iz zvucnika) Cak i kada utisam zvuk (na kompu), ako pustis neku pesmu ili sl ono krci. U pocetku je to bilo malo pucketanje, a sad krci kao npr. televizor kad nema signala. (znate onaj zvuk). Jako me izludjuje. SoundMAX websajt vise ne postoji, a na windows troubleshooter nema pomoci. Pokusavao sam i sa podesavanjem hardware akceleracije i kvaliteta zvuka i AC3 i PCM filtera - nista. POMOZITE MOLIM VAS !!!
:worth:
 
Ja sam imao sličan problem, ali nisu mi krčali zvučnici uvek, nego samo pri određenim pesmama. Kada sam otvorio te pesme preko Sound Forge-a, na spektografu sam video da te pesme imaju dosta "audio clip"-a (to je zapravo engleski izraz, ne znam kako se prevodi na naš jezik - u suštini označava pojavu primanja mnogo jačeg zvučnog signala nego što je dozvoljeno, postoji uvek određena granica i ako se ona pređe dolazi do ove pojave - pogledaj na Wikipediji, traži pod "audio clipping"). Stvar sam rešio tako što sam te pesme preuredio da budu bez tih clipping-a.
 
Ako su ti zvučnici aktivni tj.imaju posebno pojačalo i napajanje probaj da
potenciometre mrdanjem da razradiš i ako u nekom trenutku izgubiš to krčanje znači da je grafitni sloj potencimetara otišao.
U tom slučaju pomaže kontakt sprej ubrizgan u potencimetar ili što je mnogo teže rasklapanje potencimetara , čišćenje alkoholom i ponovo nanošenje grafitne ( provodljive )
masti na iste..
A ima i varijanta novi..:mrgreen:
 
Ako su ti zvučnici aktivni tj.imaju posebno pojačalo i napajanje probaj da
potenciometre mrdanjem da razradiš i ako u nekom trenutku izgubiš to krčanje znači da je grafitni sloj potencimetara otišao.
U tom slučaju pomaže kontakt sprej ubrizgan u potencimetar ili što je mnogo teže rasklapanje potencimetara , čišćenje alkoholom i ponovo nanošenje grafitne ( provodljive )
masti na iste..
A ima i varijanta novi..:mrgreen:

ja sam imao isti problem, krčali ko ludi, ali stari mi reko da je on na fakultetu pravio zvučnike i kaže on meni otvori ih i nađi potencimetre, očisti ih... ja na kraju sve uništio i iskoristio varijantu novi!:lol:
 
Pored toga : Da li si pojacavao zvucnike do kraja..Vecina jeftinih kineza sa oznakama : 300W,1000W,1200W P.M.P.O ustvari imaju oko 4 pa do 12 W RMS a njihov kvalitet varira...Plus ako si ih dugo koristio na maximum-u (najglasnija setovanja na zvucnicima) krckanje je normalno jer si ih upropastio...
 

Back
Top