DONATORSKA KONFERENCIJA ZA ŠIPTARE DOŽIVELA FIJASKO

nesko101

Elita
Poruka
18.037
KOSOVSKA MITROVICA, - Jedan od predstavnika kosovskih Srba Oliver Ivanovich izjavio je danas da je Vlada Kosova propustila juce u Briselu na donatorskoj konferenciji da obezbedi vise sredstava, sto bi u krajnjem slucaju moglo da ima efekat i na srpsku zajednicu u pokrajini. Ivanovich je ocenio da cinjenica da je EU morala da "ubaci" 358 milona evra po programu za predprijemnu pomoc, pokazuje da je "konferencija dozivela fijasko, a samim tim i kosovska nezavisnost". On je rekao da postaje ocigledno da ni evropske zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova nisu zainteresovane da u "rupu bez dna" salju novac. "Nekada je ova sredina dobijala ogromna sredstva iz srpskog i jugoslovenskog budzdeta. Sada je EU pokusala da to nadomesti. Mislim da svi treba da se zamisle. ocito je da je imidz nove kosovske vlasti toliko los da niko takvoj vlasti ne zeli da da u ruke ogromna novcana sredstva koja su bila ocekivana i trazena", rekao je Ivanovich.
 
sto e. je malo. treba platiti glumce koji ce se radovati dok ja masem, zatim veceru nakon uspesnog posla, taksi za idimidodjimi...
pet stotke pokrivaju troskove:hahaha::hahaha:
i sve snimano
mada kad razmislim nakon ovih milijardu i nesto... da nije to premalo:whistling:

;)Sa tih miliardu i kusur ima da budete Svajcarska.Sam Pecoli je mogao da izdvoji vecu kintu od tih "donatora".To su vam skupili da sacuvaju mir zbog sopstvenih vojnika dole,jeftini ste.
Je8es donaciju kad nema ulaganja u privredu.Nece donacija resiti nezaposlenost od 50%,ali ce uciniti da se budale zanose do zime:hahaha:
 
Milijardu i trista soma evra se ne moze nazvati fijaskom. E sad, kako ce ta lova biti potrosena, jer se secam da smo za vreme SCG po tim donatorskim konferencijama mi kupili i vecu kintu, pa se nista vidno nije poboljsavalo, to je vec druga stvar.

Bice ulozena veoma mudro, na razgranavanje poslova sa Turske na Kolumbiju, kupovinu kamiona sa dvostrukim patosima za import/eksport, itd.

Istancani osecaj za biznis albanskih enterprenera je nadaleko poznat.
 
Значи Адеме КиМ добијају мање од 600 милиона ?

ne znam koliko dobija KiM, ali evo ti malo podataka koliko dobija kosovo.
a svaka cast slovencima
Slovenija obećala 500.000 eura pomoći za Kosovo

Ljubljana, 11 Juli 2008 (Kosovapress) Vreme 19:45

Slovenija, u Donatorskoj konferenciji koja je održana danas u Briselu, podržaće Kosovo sa 500.000 eura, izveštava ministarstvo spoljnih poslova u Ljubljani.

U današnjoj donatorskoj konferenciji, donirano je preko 1,2 milijardi eura, od kojih 500 miliona eura je odvojila Evropska Komisija, SAD 400 miliona dolara, Nemačka 100 miliona eura, 47 miliona Švajcarska, 42 miliona Švedska, 30 miliona Velika Britanija, 4 Češka, Bugarska 500.000 eura, Svetska Banka 25 miliona itd
verujem da ce jedan deo "nestati", ali ako se bude pametno upotrebio preostali deo bice koristi za narod kosova
 
;)Sa tih miliardu i kusur ima da budete Svajcarska.Sam Pecoli je mogao da izdvoji vecu kintu od tih "donatora".To su vam skupili da sacuvaju mir zbog sopstvenih vojnika dole,jeftini ste.
Je8es donaciju kad nema ulaganja u privredu.Nece donacija resiti nezaposlenost od 50%,ali ce uciniti da se budale zanose do zime:hahaha:
BiH je tokom rata, a i poslije njega primila preko 8 milijardi današnjih ojra!! Pare su se primale i skupljale po ambasadama (nejviše preko one u Beču) i vrećama iznosile iz njih pa ima se onda vrlo često gubio svaki trag!!! 95% ukupnih doniranih sredstava "potonuo" je u tamnom vilajetu Federacije Bosne i Hercegovine, još dok je Srpska bila pod, svojevrsnim donatorskim embargom MZ!!! Tačna cifra nikad nije precizno utvrđena zbog mešetarenja muslimanskih lidera sa tim sredstvima!!! Sve te donirane pare nisu muyama omogućile nikakav konkretan napredak u smislu samoodržive ekonomije, pa im je nedavno dnevno stanje u budžetu spalo na 434 KM!!!:whistling:
 
Ajmo donatorska konferencija za Adema da mashe zastavom...koliko smo skupili do sad???
1187888277260.gif
 
ne znam koliko dobija KiM, ali evo ti malo podataka koliko dobija kosovo.
a svaka cast slovencima

verujem da ce jedan deo "nestati", ali ako se bude pametno upotrebio preostali deo bice koristi za narod kosova

nevjerujem da ce , bar ne, pozamasan dio, nestati...
jedan dio novca dobiti ce vlada Kosova za razvitak infrastrukture vlasti (uprava, zdravstvo, pravosude , skole i sl.) i to strogo namjenski gdje ce biti kontroliran svaki cent...a drugi, pozamasniji dio bit ce kontroliran od EU i odobren prema projektima, pokusaj pokrecanja "male privrede", kreditiranje seljaka (agrara) i sl.
bar prema planovima i namjerama donatora nece biti puno mogucnosti za muljazu...
mislim da je "sreca" kosovskih drzavljana da su donatori unaprijed sigurni ako strogo ne kontroliraju, da ce novac otici kojekakvim kanalima
 
nevjerujem da ce , bar ne, pozamasan dio, nestati...
jedan dio novca dobiti ce vlada Kosova za razvitak infrastrukture vlasti (uprava, zdravstvo, pravosude , skole i sl.) i to strogo namjenski gdje ce biti kontroliran svaki cent...a drugi, pozamasniji dio bit ce kontroliran od EU i odobren prema projektima, pokusaj pokrecanja "male privrede", kreditiranje seljaka (agrara) i sl.
bar prema planovima i namjerama donatora nece biti puno mogucnosti za muljazu...
mislim da je "sreca" kosovskih drzavljana da su donatori unaprijed sigurni ako strogo ne kontroliraju, da ce novac otici kojekakvim kanalima

i ja se nadam da ce tako biti
ps. i vecina gradjana se nada da necemo mi "odlucivati" sta sa tim novcem... sta je sigurno, sigurno:whistling:
 

Back
Top