napunite kolor kartidz,ali da radi!!
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: napunite kolor kartidz,ali da radi!!

miha217
    Guest

Podrazumevano napunite kolor kartidz,ali da radi!!

IMAM HP 51 10,UREDNO SAM IZBUSIO KOLOR KERTIDZ ALI OD CRVRNE BOJE NI TRAGA!!!
    STA DA RADIM,NARAVNO NE DAJE MI SE 40 EUR ZA NOVI KER.PUUNO HVALA

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Prelepi selotejp traku preko rupa koje si napravio i okreni kertridž naopako. Uzmi 96% alkohol, natopi njime malo vate i dobro izbriši glavu na kertridžu. Posle ove "operacije", dopuni još malo boje (ako imaš) i onda špricem (ali ovaj put bez igle) upumpaj vazduh što jače, da bi napravio što veći pritisak i izbacio začepljenje iz glave. Mastilo će onda početi da kaplje, nakon čega ćeš ga brisati čistom vatom, sve dok ne prestane da curi.

Posle svega ovoga, najbolje je da u Corelu ili nekom drugom programu za crtanje, nacrtaš tri kvadrata u osnovnim bojama (CMY) i odšampaš sa maksimalnim zasićenjem, kako bi kertridž izbacio zaostatke vazduha i sasušene boje.

Moj savet je da ne dopustiš da se kertridž isprazni do kraja. Uvek ga dopuni pre nego što se potpuno isprazni i ovakvih problema neće biti. Ja sam dosad jedan te isti kertridž punio na taj način 6 puta.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Ovo sto je STORM48 rekao je u redu, samo ti savetujem kad budes "pumpao" vazduh u ketridz da tu operaciju izvodis napolju (iz iskustva) jer mozes imati posledice mnogo vece od 40eur

miha217
    Guest

Podrazumevano

pa crvena boja curi kada mehanicki brisem glavu nekim papirom ili vatom ali je nema u stampi.da nije neka fora sa elektronskom zastitom ili resetovanjem kertidza???

c-76
    Guest

Podrazumevano

ma

c-76
    Guest

Podrazumevano

ma samo da vidim da li radi
    e ovako to ti moze biti problem a novijim ketridjima proizvedenim nakon 10.2004 posto imaju neki vid zastite(potrazi malo na netu moze se i to prevazici)
    drugo provjeri kontakte, ocisti ih i na ketridju i na nosacu, provjeri lemove
    i trece ako uopste nece da pusti boju nakon produvavanja odnesi ketridj u neki bolji elektro servis i nek ti ga ociste u ultrazvucnoj kadici garantovano pali

miha217
    Guest

Podrazumevano

DUVAO SAM DUVAO PISTAO SAM PISTAO ALI NISTA .SAD CRVENA CURI A OSTALIH NI TRAGA.KUPICU NOVI KERTIDZ,PREDAJEM SE ,SAV SAM CRVEN OD BOJE A I RAZMISLJAM DA LI JE JEFTINIJE DA CELO KUPATILO OFARBAM U CRVENO ILI DA CISTIM FLEKE... U SVAKOM SLUCAJU HVALA SVIMA NA POMOCI

Slične teme

1. Kolor laser
    Autor stanoje u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.09.2005., 14:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •