nisam zadovoljan tempom povratka srba

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ja ne znam zasto ste toliko protiv ovog coveka, neki od vas.evo lepo covek priznaje ono sto ne valja ilinije valjalou hrvatskoj. i to javno.

mesić: nisam zadovoljan tempom povratka srba
Politika - Pre sat i 22 minuta

PODGORICA - Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić izjavio je da nije zadovoljan tempom povratka Srba i da je državni, nacionalni, interes Hrvatske, da se Srbi vrate u tu državu.

Mesić je u intervjuu podgoričkoj televiziji IN kazao da je državni interes Hrvatske da se Srbi vrate jer to pokazuje da je Hrvatska demokratska država.


On je kazao da nije zadovoljan tempom povratka i dodao da za to ima više razloga: sporo se obnavlja infrastruktura, sukobi i neizvršavanja zadataka na nižim nivoima kao i to što se deo Srba trajno smestio u drugim državama.

Mesić je odbacio ocene da se Srbi ne vraćaju zato što Hrvatska koketira sa ustašstvom, navodeći da se sa tim odavno završilo.

On je kazao da nijedna politička partija u Hrvatskoj ne baštini ideale Nezavisne države Hrvatske (NDH) koju je nazvao zločinačkom.

"Mi u Hrvatskoj moramo našoj deci da objasnimo da je NDH činila zločine, da je to bila organizacija koju su uspostavili koljači koji su na prostor Hrvatske doveli okupatore"
, kazao je on.

Govoreći o novoj vladi u Beogradu, on je kazao da ukoliko želi da "evropeizuje" Srbiju, mora da sarađuje sa haškim Sudom.
 
Sto? A ti bi voleo da se svi Srbi vrate? I ja bi. Ali odobravas zlocine nad Hrvatima? E to je vec cudno. Ne moze to tako, da budes objektivan kada ti se cefne.

Kao si vernik. A da li si cuo za ovu izreku: "ne cini drugome ono sto ne bi voleo da tebi cine"?

E, moj forumski kolega.... kada bi se "postovala" ova izreka, ne znam koliko bi danas stanovnika - Hrvata imala Republika Hrvatska? :???:
istorija je puna dokaza, ko hoce da ih prihvati....
 
Mesic je zavrshio karijeru, nema potrebe komentarisati njegove izjave, jer nemaju nikakvu tezhinu..rvatski patrijoti ga mrze vishe nego srbe..jednostavno pokushava da skrene pazhnju na sebe i da se prikazhe u dobrom svetlu ne bi li se uvalio na nekakav polozhaj pri EU.. mesic humanista..bozhe me sachuvaj..
 
Sto? A ti bi voleo da se svi Srbi vrate? I ja bi. Ali odobravas zlocine nad Hrvatima? E to je vec cudno. Ne moze to tako, da budes objektivan kada ti se cefne.

Kao si vernik. A da li si cuo za ovu izreku: "ne cini drugome ono sto ne bi voleo da tebi cine"?

ako se ne varam i on je izbjeglica iz Hrvatske...
i takvi se ni nece vise vratiti....ni netrebaju, jer ce sijati samo mrznju i zlo...
a sto se povratka tice, mislim da je taj proces manje vise zavrsen...ljudi koji su pobijegli prije DR u evropske drzave, ili su se snasli, ili su se vec vratili; uglavnom Srbi iz gradova su se manje vise svi vratili i zive4 isto kao i hrvati, neki bolje neki losije...a Srbi iz tzv. ****, koji nisu okrvarili ruke i prokazivali svoje susjede uglavnom se vracaju, polako, ali se vracaju..dosta njih (ili vecina izbjeglih Srba iz RH) uzela je hrvatske papire, dobiva penzije i redovno se vraca u Srbiju, novoobnovljene kuce prodaju, ili iznajmljuju...sa povratkom je tesko u zadarskom zaledu, dalmatinskoj zagori, tamo su oni pocinili mnostvo zlocina svojim susjedima (naravno ne svi) i bili fanaticne pristalice Martica i Co, tamosnje stanovnistvo jos nije (pretpostavljam) ni oprostilo ni zaboravilo, tako da se tamo nebih ni ja, bez obzira koliko god bila nevina, jos nebih vratila...iako se imanja prodaju i izdaju na veliko...prema Puhovskom sva privatna imovina je vracena,odnosno nadoknadena, problemi su jos u bivsim driustvenim stanovima sa stanarskim pravom...masu toga je unisteno i nemoze preko noci da se ponovo izgradi, pogotovu sto hrvtaska uopce (poput Srbije) ne dobiva donacije nikakve vrste..i problem je zabrana prenosa (nenasljedivost) stanarskog prava...zatim i lista trazenih ratnih zlocinaca (mislim oko 300 jos) cija imena nitko nezne, pa ljude koji su na bilo koji nacin sudjelovali u pobuni i koji potpadaju pod zakon o aboliciji jednostavno strah...i na kraju, ono hrv. Srbi koji nezele nikakvu Hrvatsku, koji po Srbiji i dalje mantraju o vekovnim srpskim zemljama, oni ni ne zele da se vrate (ali za sebe i svoju djecu zahtjevaju tu omrazenu sahovnicu i kunu). kod nas u Osijeku su se skoro svi vratli (bar one koje ja poznajem) koji su pobjegli u Srbiju, a oni iz EU dodu na godisnji...
 
Mesic je zavrshio karijeru, nema potrebe komentarisati njegove izjave, jer nemaju nikakvu tezhinu..rvatski patrijoti ga mrze vishe nego srbe..jednostavno pokushava da skrene pazhnju na sebe i da se prikazhe u dobrom svetlu ne bi li se uvalio na nekakav polozhaj pri EU.. mesic humanista..bozhe me sachuvaj..

tocno...no kod nas hrv. patrijoti nemogu preci cenzus...a oni malo manji patrijoti (koji ga isto nevole) imaju u Saboru samo jednog zastupnika :)
p.s. garantirano vam je on slijedeci visoko predstavnik u Bosni ...da ih tamo sve zajedno malo usreci...:lol:
 
vrijeme velikosrbovanja (sa JNA i kojekakvim Arkanovcima u zaledu ) je u RH definitivno i za sva vremena proslo...to jos mozes na ovom forumu i u Srbiji, ali u RH ne...:)

niko neće da vas dira iznad ove granice!
picture.php
 

Back
Top