BRIZBEJN - Sta ne valja?

Meda Božanin

Ističe se
Poruka
2.440
Ima nasih u Brizbejnu, pretpostavljam puno. Mozda neko dolazi i ovde.

Planiram do kraja godine da se odselim, interesantan mi je Brizbejn jer sam navikao na umereno tropsku klimu i cenim da je Brizbejn priblizno takav.

Geografski, svidja mi se kraj malo juznije od nekakvog usca reke u okean (ili je zaliv) jer je dovoljno daleko da nema poznate mane velikog grada a opet dovoljno blizu da nije veliki put kolima (15-30 min voznje do centra).

Sta ne valja (za zivot) u Brizbejnu? (iskljucuje pitanje: sta valja)

Naravno, svako je misljenje subjektivno i nije problem u neslaganju; molio bih da obrazlozite makar jednom recenicom to sta mislite da ne valja u Brizbejnu
 
zavisi od toga koliko imas godina i sta ocekujes od jednog grada.
ukratko: klima je super...toplo i leti i zimi. sunce stalno sija. to je mozda i najbolja stvar u brizbenu.
grad, onako, nista posebno. na prvi pogled lepo izgleda, ali je isuvise moderan i nov, za moj ukus. to pricam o strogom centru, ali postoje neki delovi grada koji imaju vise stila. npr valej, padington, nju farm...sa finim kaficima i zivljom atmosferom.
problem je sto je centar grada uglavnom pust uvece, osim par ulica gde ima vise kafica, ostalo je pusto, vec posle 5, 6h.
nasi ljudi se veoma slabo druze i generalno je drustveni zivot veoma los, jer su svi u nekoj frci, rade, zure...zatim pare, jer niko ne zeli da predje veliku relaciju da bi se sastao sa nekim da popije kafu...tipican zapadnjacki stil zivota gde niko nema vremena ni za koga i svi su zatvoreni u neki svoj svet : kuca - posao- obaveze.

gold coast i sunshine coast su blizu i ima lepih plaza. kupanje je moguce 6 meseci sigurno, a mozda i duze.

ako znas vec neke ljude u brizbenu, onda moze i da ti bude ok, ali ako nemas nikog, onda ti ipak preporucujem melbur, jer je tamo zivlje i zanimljivije i ima mnogo boljih kafica, restorana i mesta za izlazak nego u brizbenu. takodje ima i par mesta gde se okupljaju nasi ljudi, zive svirke i sl. u brizbenu nisam cula za tako nesto.

inace, sto se cena tice, sve je isto kao u melburnu...kuce, stanovi, zivot...pre par godina je brizben bio daleko jeftiniji, pa su zato mnogi dolazili u brizben da zive, ali se sad to sve izjednacilo.
da, jedino je brizbenska klima lepsa. melburn je hladniji.
 
pisala sam vec, ali nije objavljeno...pojma nemam zasto.
uglavnom, ukratko:

- klima super, ako volis sunce i vrucine.

_ grad, onako, nista posebno. centar nov i moderan, ali nista upecatljivo, da te odusevi.
bar mene ne.
na srecu, ima par naselja blize centru grada, koja su zanimljivija, sa dobrim kaficima :
valej, pedington, nju farm, nju sted. to su delovi grada koji imaju vise stila...duse, sto bi se kod nas reklo. :p

_ nasi ljudi se slabo druze izmedju sebe...svi su zaokupljeni poslovima, parama i nedostatkom vremena. tu su se ugledali na australijance, koji nisu posebno drustveni.
npr kolege sa posla ce biti ok dok je radno vreme, ali cim se zavrsi posao, svako na svoju stranu.
ako nisi drustveno osoba, to ce ti odgovarati.
ja jesam, pa mi smeta.

-centar grada je pust posle 5h po podne...osim par ulica sa kaficima, sve ostalo je prazno.

_sve prodavnice rade uglavnom do 5h ili 6h. izuzetak je cetvrtak uvece, kad su svi otovreni do 8h. vikendom se radnje zatvaraju i ranije.

_ako poznajes nekog u brizbenu, onda ok, ali ako ne znas nikog, onda ti preporucujem melburn, jer je zivlji grad sa vise desavanja. tamo ima cak i mesta gde se nasi ljudi okupljaju (kafici, nocni klubovi...) tako nesto nema u brizbenu.
doci u brizben, a ne znati nikog, nije ni najmanje zabavno, jer se ovde veoma tesko sklapaju nova prijateljstva i dosta ljudi je usamljeno.
to je neko moje, skromno misljenje...a sad, ko zna...mozda se neko nebi slozio sa mnom,
i isto tako ne znaci da ce tvoje iskustvo biti isto.

pozdrav i nadam se da sam bar malo pomogla. :bye:
 

Back
Top