lele

  • Začetnik teme marsupilami
  • Datum pokretanja
M

marsupilami

Gost
Surfovao sam kratko pa mi se posle tog cina desava sledece : ne mogu da pristupim podatcima preko menija start (nekim) kao control panel , my pictures , documents , kao ni korpi za otpatke elem racunar se restsrtuje i pojavi se "Restore your active desktop" nakon sredjivanja desava se isto.Podatcima pristupam preko Windows comandera ali ako neko zna sta je u pitanju molim vas da mi kaze.Da nije opet neki virus?Ni u jednom antivirusnom programu mi ne pokazuje nista.
 
Imam nesto skinuto sa sajta pctv ,valjda je to onaj kasperski koji mi preporucujete ili je to neka siromasna verzija??Elem ni taj Kasperski ne pomaze...
 
Ne mogu da kucam mnogo jer mi je ruka u gipsu i to desna. Ukljcis racunar i nakon ocitavanja u crnoj podlozi sa bijelim slovima pritisni dugme F8 i drzi ga dok ne dobijes poruku gdje pise SAFE MODE. Kad dobijes tu poruku onda stisni ENTER pa potom opet enter za potvrdu sistema *nisi naaveo koji je* i kad sistem ocita sve potrebno a potrajace vise od 5 minuta onda se uloguj na racunar (ako je XP) kao administrator. Tu ces vidjeti nebican izgled ali je to OK. Tu pokreni svoj AV program i pokusaj ubiti gada.. Poz.
 
GZ:
Ne mogu da kucam mnogo jer mi je ruka u gipsu i to desna. Ukljcis racunar i nakon ocitavanja u crnoj podlozi sa bijelim slovima pritisni dugme F8 i drzi ga dok ne dobijes poruku gdje pise SAFE MODE. Kad dobijes tu poruku onda stisni ENTER pa potom opet enter za potvrdu sistema *nisi naaveo koji je* i kad sistem ocita sve potrebno a potrajace vise od 5 minuta onda se uloguj na racunar (ako je XP) kao administrator. Tu ces vidjeti nebican izgled ali je to OK. Tu pokreni svoj AV program i pokusaj ubiti gada.. Poz.
Ovako...uradio sam ono sto si rekao(startovanje avp u safe modu) i NISTA1 Mozda to i nije virus.Mozda su mi samo pobrisane neke veze zbog skidanja nekih stvari sa neta.XP mi sve sto skinem sa neta stavi na desktop.?????
 
shta se desilo! NAIME juce sam iz jedne sumnjive poruke dobila sumnjiv ATTACHMENT koji sam naravno radoznalo otvorila
ATTACHMENT je sadrzao SIFRU ( jpg fajl cudnog imena tj broj u slicici) i ZIP: Details.zip.
u zip-u su se nasli jedan (PAZITE SAD) .exe+ fajl i doc+ fajl (dada sa + su extenzije).
i doc+ i exe+ su trazili pass...kad sam ga ukucala exe nije mogao da se pokrene (tj nesto se desilo) a doc+ je pokazao neka slova.

STA JE REZULTAT:
ne radi mi ZoneAlarm -nema ikonice dole u cosku! IMam jos jedan firewall ili pokusaj firewalla (PC nesto) ni njega nema.
To je blokiralo izlaz na net - mogu da se zakacim, ali ne mogu da surfujem, nemam izlaz! moguce da mi ni Preferans za DOS ne radi (nisam ga startovala ja ali mama jeste) mada morala bih da proverim.
Ne mogu ni da ga uninstaliram posto ne mogu da uninstaliram TrueVector Monitor koji se ni ne pojavi (tako kaze poruka)... i tako ne mogu uopste da pokrenem ZONE ALARM

AVP sa najnovijim virusima nije uspeo da nadje nikakav virus

Pokusacu SAFE MODE ali ako ni to ne uspe...sta onda? :(
 
ZA prvo pitanje. Dakle nisi rijesio problem. Postoji sad par stvari. Prvo, da li je virus i koji Av koristis, drugo, da li je vec ako je virus ostetio neke sistemske fajlove tipa run.dll i nece da ti pokrene aplikacije iz win i da li si mozda brisanjem nekih stvari isbrisao tui aplikaciju koja je od wina. Dakle. Opet safe mode i pokusaj iz njega da podizes aplikacije. I meni se nedavno desilo da sam brisuci neke gluposti iz wina izbrisao taj run.dll i nisam mogao skoro nista da pokrenem. Kasnije sam iskopirao taj fajl i naravno zalijepio ga u c:win/system32 i proradilo je ali, ako nij to pokusaj da aplikaciju podignes na sledeci nacin, prisloni vrh misa na aplikaciju koju zelis pokrenuti i pritom drzi shift pa zatim desni klik i pokusaj sa opcijom open with. Nadam se da ces uspjeti. Poz. :)
 

Back
Top