Kako odreagovati kad ti prebacuju za psa?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 42348

Poznat
Poruka
7.267
Дакле .... мене чекају такве ситуације .... кад прођеш негде, па крену да те псују, добацују, закерају, .... поделите искуства са нама и напишите како сте одреаговали. И дајте савет ако га имате.
 
Па не, за сада људи прилазе, хоће да је измазе до бола, разнеже се, таман посла да закерају. Али има их који ме гледају онако, подругљиво и испод ока, у фазону "шта ће ти та џукела у рукама"? Нема везе, нисам ја баш толико фина ... не дај Боже да ми неко нешто каже за Ели ... одмах вадим очи!
 
Па не, за сада људи прилазе, хоће да је измазе до бола, разнеже се, таман посла да закерају. Али има их који ме гледају онако, подругљиво и испод ока, у фазону "шта ће ти та џукела у рукама"? Нема везе, нисам ја баш толико фина ... не дај Боже да ми неко нешто каже за Ели ... одмах вадим очи!

Ти им читаш мисли па знаш ?

Зависи где идеш с куцом
 
О да, писала сам већ ово .... шетамо супруг и ја пса (ротвајлера, мрцину од 55 кг свог набијеног мишићима) и двојица тупсона (пази кад им видиш у очима да су тупави а покушавају да глуме фаце) добацују онако као подругљиво: "ууу, то сигурно поједе кило меса"! А мој супруг се само насмешио и рекао: "господо, 1 кг је мало, мора да поједе 3 киле дневно". Овима су се само одлепиле вилице а ми смо наставили својим путем. Ма, хајте, људи, јео је 500 гр гранула, ништа више.
 
Zavisi šta dobacuju, prebacuju i zakeraju. Kad nisam imala Milicu, bilo je da rodim dete a ne džukelu da šetam i odgovor sve u svoje vreme. Kad kažu da je bolje svinjče da tovim, lagala sam da sam veg. Kad kažu kako on tu piški i kaki, kažem da kaku skupljam i izbečim se kako oni mogu da puštaju decu da se igraju tu gde psi piške&kake. Sad, kad mi zameraju što šetam dete i vučem i "džukelu", kažem da smo bili u dilemi ali ga ona voli najviše na svetu i da su timovi stručnjaka potvrdili da će izrasti u u svakom smislu zdraviju osobu. To su standardne žvake. A kad nemam vremena ili živaca da se raspravljam, pošaljem ih u upravu vodovoda. :lol:
 
Ти им читаш мисли па знаш ?

Зависи где идеш с куцом

Довољно сам имала и окршаја и искуства са људима и њиховим односом према псима ... један поглед мени све говори. Не мораш да будеш видовит/а за тако нешто.
 
ja sam uglavnom uctiva sta god oni pricali, makar nas psovali i sl. samo kad mi spomenu otrove ja flipnem i kazem svasta. a fina sam iskljucivo zato sto vecini nista ne mozes da objasnis samo mozes da isprovociras neku budalu koja ce da uzme i potruje sve pse u kraju... zato ja samo fino i edukativno.

cesto cim te vide sa psom krenu da ti zvocaju za ciscenje bez obzira sto ti i cistis oni sve vlasnike trpaju u isti kos. ja posto iz opravdanih razloga ne cistim (sem ako ga potrefi na decije igraliste tada se nekako snadjem i pocistim), kazem gospodjo ja bih rado cistila ali pokazite mi kantu za smece da ne kazem kantu za ove "organske" otpatke u okolini-nema, kad budu postavili ja cu cistiti. da ne spominjem da je trava do skoro bila ne do kolena nego... ili ih pitam da mi predloze ako ja da resim taj problem posto stvarno nemam nameru da nosim govanca po dzepovima... i onda teta shvatajuci da nema sta da mi kaze odgundja dalje...

ako si savestan vlasnik posle nekog vremena te upamte i sem dokonih i blesavih nece ti se kaciti...
 
setam psa a on pucka :eek:svog rota na moju cane corso sta reci takvom liku nego samo ga zaobici to sto on radi nije normalno
il ono setas psa a dobacuju ti sto nemas korpu dok sam imao staforda to je bilo redovno ali kada su jednog cileta napala dva psa lutalice niko da mu pomogne svi gledaju ko ce da mu pomogne kad sam pustio mog psa svi radosni sto ga nisu psi rascupali a onda mene napali:otkacio: sto nemam korpu na psu samo par metara dalje
 
Zamolila bih modove da mi prebace ono pitanjce sa prethodne teme ovde, ako nije problem, a mogu da dodam jos par sitnica na tu temu -
1.histericne babe,dede,keve ili calce sa malom decom totalno kulirati, potruditi se da pas bude pored vas a ne pored njih, i sve uvrede i sranja ignorisati. Razlog - nisu zadovoljni svojim zivotom/statusom/zenom/muzem/decom/poslom/... pa traze nekog da na njemu/njoj iskale bes i oslobode se stresa. Ignorisanje ih cini jos vise histericnim :ok:, a ulazak u raspravu je besmislen jer se kraj ne vidi:thumbdown:.
2.Po sistemu 'pretnja je iz raja izasla' koristite je kad god stignete. Nebitno koje ste gradje ili pola, pretnjom moze dosta da se postigne ne bi li ste nasli svoj mir dok setate psa. Dakle postoje ljudi koji se nalaze na ulicama jer ne znaju sta da pocnu sa sobom, uljudan razgovor im je stran te moraju da zapocnu provokaciju. To obicno izgleda tako sto vas opominju da ne setate svog psa pored njihove zgrade/automobila/travnjaka/... jer ce oni onda da vas prijave/bace otrov/zovu policiju/... a onda vi lepo udarite kontramerom tipa prijavi me ako smes pa da ti dodjem na vrata sa palicom/baci otrov pa ces ga naci u svom tanjiru sutradan/zovi policiju pa da te prijavim za uznemiravanje... To sto izgovarate recite sto vise iznervirani, rezultat je velika verovatnoca da vam sledeci put nece reci nista.
 
Sto bi se ja ikome pravdala.....ili ti.... Boli te bas, iskuliras neandertalce i picis svojim putem!!!!!!!
Po profilu ponasanja, ti koji dobacuju bilo kome, su neki sitni i jadni ljudi koji po definiciji nemaju svoj zivot i MORAJU da umoce nosinu u tvoj!!!!Po sistemu:"Ako sad ja na neki nacin pokazem koliko si ti jadan sto cuvas psa ili imas nesto drugacije u svom zivotu, niko nece izvaliti koliko sam ja prazan , cemeran i upadljivo glup!!"
ZIVOT JE MNOGO KRATAK I ISUVISE SLADAK DA BI PUSTALI DA NAM NEKO ZAEBE I MINUTU!!!!
 
Довољно сам имала и окршаја и искуства са људима и њиховим односом према псима ... један поглед мени све говори. Не мораш да будеш видовит/а за тако нешто.


Па ако ти се десило да унесеш кученце у пекару,месару,пошту ... има нас разних и више је део културе но животиње
А што се тиче добацивања ,ствар је и дивљења само ти то тако схваташ
 
Kakva bre posta mesara i sl.... pa taj ko tu uvede psa je obicno takav kreten da njemu ili njoj niko nema muda da dobacuje....... Pitanje se odnosi na normalne ljude koji svoje pse setaju po ulici, parku, poljanama i uopste na mestima normalnim za taj vid setnje......Takozvanim normalnim osobama.... jer ti koji komentarisu i dobacuju jedino takve i smeju da cimaju......Ovakvi gore navedeni bi im verovatno odradili neku zubarski pregled i vadjenje jednim udarcem....
 
Ja obicno ne ignorisem ljude. Pre sam se jako nervirala, bukvalno mi upropaste ostatak dana svojom izjavom. A ovih dana mi nesto mnogo slatko da se svadjam, bas uzivam kad vidim da se nerviraju:headbang::hahaha:
pre neki dan neka skockana cica od 25+ godina prolazi pored mene sa bulumentom nekih ljudi,I prolazi i kaze "kako ruzna dzukela". Ja joj odgovorila "dzukela ti keva",ona pocela da pizdi...ja da se smejem...hahaha realno,mnogo je bolje zezati ih,ja sam takva da ne mogu da precutim i nerviram se. Naravno ima i baba sa njihovim mackama,da se razumemo ja volim sve pa i macke. Ali sta ja da radim sto ih Dzipsi vija po ulici,pobogu to je instinkt,iste te macke mi se penju na terasu i pokusavaju da pojedu papagaja,pa ja nista ne kazem. I tako baba istrci kad vidi akciju koju Dzipsi sprovodi u ulici i krene mene da juri :azdaja:. Ja joj kazem "opustite se,podavice dve-tri,ostaje vam jos 20-ak" na sta njoj mislim da cir pukne od nerviranja. Bas me briga,meni mnogo lakse posle. Ne mogu vise da se objasnjavamm, toliko puita sam pokusala da budem fina sa ljudima,da objasnim situacije,i iz toga svega sam ispala samo budala koju svako moze da vredja,a ovako mi stvarno super.
 
ja sam uvela psa u postu:rumenko::rumenko: ustvari je sam usao napolju je bilo 100 stepeni a unutra klima i on zavezan sa dugackim povocem, kako ko udje on pusti gileta da se provuce, ja odem da ga izvedem, zauzmu mi mesto u redu i prave se blesavi... i tako nekoliko puta... i ja zamolila da ga puste samo dok platim racun svi se slozili, barem niko nije rekao da se ne slaze... jedva sam ga izvukla iz klimatizovane poste, lego i nece napolje u rernu:rumenko:
 
Ja vise ni ne mogu da se setim svih pametnih komentara upucenih na moju adresu. Zamislite ja imam 3 dzukeletine.

Jedna babetina iz mog kraja koju su i muz i deca napustili jer je dusa od coveka stalno vice na moje pse i pokusava da ih udari stapom. Tako sam ja trpela babu nekih 2 godine i na kraju mi je pukao film,pitam ja nju pa dobro bre sta hoces vise od njih,a ona ce meni pa hoce da me ujedu. I sta skotu da kazes na to osim da tvoji psi ne jedu govna.

Ranije sam vikala ne brinite nece vam nista,a sad kad vidim da neko histerise ja lepo kazem zilavi ste vi za njih,oni vole samo mlado meso.

Ali najbolja opcija je da kad cujes da ti neko dobacuje,stanes i pravis se da ne mozes da dokucis odakle zvuk dopire,to posebno nervira dokone babe i dede.
 
Ja obicno ne ignorisem ljude. Pre sam se jako nervirala, bukvalno mi upropaste ostatak dana svojom izjavom. A ovih dana mi nesto mnogo slatko da se svadjam, bas uzivam kad vidim da se nerviraju:headbang::hahaha:
pre neki dan neka skockana cica od 25+ godina prolazi pored mene sa bulumentom nekih ljudi,I prolazi i kaze "kako ruzna dzukela". Ja joj odgovorila "dzukela ti keva",ona pocela da pizdi...ja da se smejem...hahaha realno,mnogo je bolje zezati ih,ja sam takva da ne mogu da precutim i nerviram se. Naravno ima i baba sa njihovim mackama,da se razumemo ja volim sve pa i macke. Ali sta ja da radim sto ih Dzipsi vija po ulici,pobogu to je instinkt,iste te macke mi se penju na terasu i pokusavaju da pojedu papagaja,pa ja nista ne kazem. I tako baba istrci kad vidi akciju koju Dzipsi sprovodi u ulici i krene mene da juri :azdaja:. Ja joj kazem "opustite se,podavice dve-tri,ostaje vam jos 20-ak" na sta njoj mislim da cir pukne od nerviranja. Bas me briga,meni mnogo lakse posle. Ne mogu vise da se objasnjavamm, toliko puita sam pokusala da budem fina sa ljudima,da objasnim situacije,i iz toga svega sam ispala samo budala koju svako moze da vredja,a ovako mi stvarno super.


:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::klap::klap::klap::klap::klap::super::super::super:
 
Ja vise ni ne mogu da se setim svih pametnih komentara upucenih na moju adresu. Zamislite ja imam 3 dzukeletine.

Jedna babetina iz mog kraja koju su i muz i deca napustili jer je dusa od coveka stalno vice na moje pse i pokusava da ih udari stapom. Tako sam ja trpela babu nekih 2 godine i na kraju mi je pukao film,pitam ja nju pa dobro bre sta hoces vise od njih,a ona ce meni pa hoce da me ujedu. I sta skotu da kazes na to osim da tvoji psi ne jedu govna.

Ranije sam vikala ne brinite nece vam nista,a sad kad vidim da neko histerise ja lepo kazem zilavi ste vi za njih,oni vole samo mlado meso.

Ali najbolja opcija je da kad cujes da ti neko dobacuje,stanes i pravis se da ne mozes da dokucis odakle zvuk dopire,to posebno nervira dokone babe i dede.

i to nam je strategija...."molim?sta?ne cujem dobro?sta ste rekli?a?ponovite?":hahaha:
 
E , od kad sam se oklincila, moja keva je odlepila , tj metamorfizirala se u BAKU!!!!!!! UZAS!!!!!!!!!!
Elem, posto smo pricali o putu na more juce ona mene pita , jao kako ce deca sa onim PSOM( citati sa izrazom fuj na licu) pozadi u kolima......
Meni je vec bilo mali muka od njenih GLUPIH pitanja pa joj rekoh da u kola prvo ulazi Don, jer mi je on naravno vazniji od dece, pa kad on se smesti , onda cu i njih da udju pa kako im bude!!!!!!!
Ne znam mozda preterah ali brate bre vise!!!!!! Smucilo mi se !!!!!!!!

Jel sam jedina koja ovako prolazim sa majkom , koja je inace uvek bila ok po pitanju kucica, ali to je bilo dok je bila moja mama, a sad kako je baka, malo je odlepiska!!!!!??????????

P.S. Ovaj post sam turila i na deca i ljubimci temi, jer ne znam de joj je mesto!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top