Duge setnje za skidanje masnih naslaga

Ja sam takodje cula da je brzo hodanje znatno delotvornije od trcanja i da se preporucuje manekenkama za dobru liniju. U svakom slucaju ne moze da skodi, posto nisam sportski tip uvek praktikujem setnju i brzi hod i prija bas a ako preteram osecam posle setnje kako mi se jos grce misici sto je bas fin osecaj :D
 
Interesuje me da li su za skidanje masnih naslaga sa zadnjice i stomaka korisnije duze setnje po ravnom ili brdovitom terenu bolje od trcanja.
Cuo sam i da neki smatraju da je brzo hodanje najbolji nacin za skidanje naslaga.Koliko je to istinito ??
Hvala unapred.

Читао сам текст, који каже да се брзим ходањем и(или) шетњом, више скида сало али у много дужем року, а мање мишићна маса, и да се то ради ујтру, на празан стомак, ради максималног скидања сала, док се интезивнијим трчањем скида и мишићна маса и сало, за краће време...

Међутим, пре пар месеци сам читао текст који предлаже веома интезивно трчање(HIIT тренинг), на само 20 минута(више и у сјајној форми не би ни издржали), и да се никако не ради ујтру на празан стомак, јер се губи мишићна маса:???:....

Истина је да су то два различита тренинга који имају различите учинке по тело...
АЛИ ИМАЈУ УЧИНКА!!! И то је оно што је битно...

Након много прочитаног материјала сам схватио: сваки организам је различит, шта вама одговара, открићете методом покушаја и грешака. Значи на 30 дана до 6 месеци покушате једно, имаће сигурно неког утицаја, а то време ће и онако проћи. Па онда замените, запишите све и открите шта делује. Време ће и онако проћи...

АЛИ једно је 100% сигурно: ко год каже да је нешто превише мала ствар - лаже! Све је битно, велике ствари, мале и оно између.
 
Interesuje me da li su za skidanje masnih naslaga sa zadnjice i stomaka korisnije duze setnje po ravnom ili brdovitom terenu bolje od trcanja.
.
Nazalost,skidanje masti samo sa odredjenih delova tela nije moguce...Znaci ti ako smrsas,smrsaces i u rukama i u nogama i u stomaku i svukuda...Ali posto vidim da zelis stomak da dovedes u red,moj ti je savet trcanje,jer ono ne samo sto je najbolji kardio,nego vec i ucvrscuje dosta misice,stomak,noge,gluteusi.... :super: Najbolji je HIIT (trcanje sa menjanjem intenziteta) ako hoces bolji stomak,aerobna aktivnost mora biti explozivna kako bi se bolje skidalo salo i ucvrstili misici....
 
Читао сам текст, који каже да се брзим ходањем и(или) шетњом, више скида сало али у много дужем року, а мање мишићна маса, и да се то ради ујтру, на празан стомак, ради максималног скидања сала, док се интезивнијим трчањем скида и мишићна маса и сало, за краће време...

Међутим, пре пар месеци сам читао текст који предлаже веома интезивно трчање(HIIT тренинг), на само 20 минута(више и у сјајној форми не би ни издржали), и да се никако не ради ујтру на празан стомак, јер се губи мишићна маса:???:....

Ja sam licno pristalica HIIT-a...ja ga radim i zato mogu da tvrdim da je izuzetno delotvoran.... to da se gubi i misicna masa,ne bih mogla da kazem tako nesto,jer sam ja na misicnoj masi dobila (e sad verovatno to ima veze i sa tim sto sam na visoko proteinskoj dijeti)....

U svakom slucaju....kardio trening+ proteinska dijeta=extra telo :super::cool:
 
Bilo sta sto pravi kalorijski deficit! 2h setnje(koju skoro SVAKO moze podneti) sagori vise kalorija nego 20' efektivnog vezbanja umerenim intenzitetom...
Podesite ishranu na recimo 1500 kal. a potrosite 2500 na bilo koji nacin, i gubite 100gr. masti dnevno... Kratkotrajnim i intenzivnim treningom cete samo iz misica potrositi trenutne zalihe 'brzih' ugljenih hidrata, a masti ce ostati netaknute jer njihovo razlaganje pocinje tek nakon nekih 15' treninga!
 
Ovako, ja vam savetujem HIIT trening naravno ko je u mogucnosti, jer neko ko nije u formi nisam sigurna koliko ce izdrzati...

To je napisano zbog onih koji nisu u sposobnosti da izdrze HIIT...

Sta je HIIT?
HIIT je trening smenjivanja jakog i slabog intenziteta [2min sprinta, onda 30sec dzogiranja...pa opet]
Sta se dobija HIITom?
Dobija se gubljenje masnih naslaga i u periodu nakon treninga, zabelezeno je gubljenje masti cak i 24h nakon treninga!
U cemu je razlika izmedju laganog ali dugog treninga i HIITa?
Kod laganog i dugog treninga [citaj: duge setnje] skidanje masti prestaje onog trenutka kada se vratimo iz setnje, dzogiranja itd... Kod HIIT treninga vi skinete mnogo vecu kolicinu masti i pored toga ta razgradnja se nastavlja u narednim satima...
Da li ima neko posebno vreme kada raditi HIIT?
Preporucuje se jutarnji HIIT iz prostog razloga sto cete biti u mogucnosti da izgubite vise masnih naslaga. Mada neki praktikuju i vecernji, sto nije znatno losije od jutarnjeg. Na vama je da odlucite u kom periodu dana cete trenirati.
Da li je moguce izgubiti misicnu masu tokom HIITa?
Dokazano je da je misicnu masu moguce izgubiti, ali tek nakon preteranog treniranja [duze od 1h ili slicno], opet, u pitanju je veoma mala kolicina misica i to je propratna pojava pri svakoj defki [zajednicko delovanje vise faktora zbog krajnjeg cilja - dobre definicije misica]. Samo apsolutni pocetnici u bodybuildingu mogu u isto vreme i gubiti masti i dobijati misicnu masu, svi ostali se moraju odluciti za jedno od ova dva u periodu....

Preporucujem vam da konsultujete lekara pre svakog pocetka treniranja bilo cega, pa makar to bilo i rekreaciono trcanje :bye:
 

Back
Top