Šef OPEC-a upozorio -"Cena nafte neograničeno će skakati"
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Šef OPEC-a upozorio -"Cena nafte neograničeno će skakati"

Ističe se
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Šef OPEC-a upozorio -"Cena nafte neograničeno će skakati"

Prvi covek OPEC-a upozorio je javnost, da bi eventualna vojna akcija protiv Irana dovela do toga da bi cena nafte i nafnih derivata vrtoglavo i nekontrolisano pocela da raste jer bi ostali proizvodjaci bili nesposobni da nadomeste gubitak iranske nafte.Iran je drugi po redu proizvodjac nafte u organizaciji OPEC-a.

http://www.iht.com/articles/2008/07/10/business/opec.php

Kupujte benzin dok jos mozete i skladistite ga ako imate gde, izgleda da se ostvaruje plan Bilderberg grupe....

Ističe se
    Učlanjen
    29.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Šef OPEC-a upozorio -"Cena nafte neograničeno će skakati"

ko da napadne Iran?

retardirani amerikanci....

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ej ja sad cuo na Tv za dve god cena bi mogla da dostigne 500$ po barelu, strasno. Ali ja se vozim na auto-gas tako da me poskupljenje goriva direktno ne pogadja.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio sead_man Pogledaj poruku
    Ej ja sad cuo na Tv za dve god cena bi mogla da dostigne 500$ po barelu, strasno. Ali ja se vozim na auto-gas tako da me poskupljenje goriva direktno ne pogadja.
    Na kojoj ti pumpi točiš gas? Ovde kod nas, kad poskupi benzin i dizel, automatski proporcionalno dižu i cenu gasa, iako je nusprodukt naftne eksploatacije.

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sead_man Pogledaj poruku
    pa i auto-gas tj TNG je produkt vadjenja nafte tako da ce ion da poskupi srazmerno poskupljenju nafte

Obećava delija069 (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Šta me briga za poskupljenje nafte, ja svejedno točim uvijek za 20KM!

Primećen član risim (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Kupujte kola na prirodni gas, taj nema veze sa naftom i ne prati poskupljenje a i vožnja je danas 2-3 puta jeftinija nego na dizel!!!

Primer: Auto dizel od npr. 2000 kubika troši 8 litara dizela na 100 km po gradu 8 x 110 = 880 dinara
    Auto na prirodni gas od 2000 kubika troši 8 kila gasa na 100 po gradu 8 x 50 = 400 dinara

Najveći proizvođač prirodnog gasa je Rusija i taj gas će ići kroz gasovod koji Rusi grade!!!

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio risim Pogledaj poruku
    Kupujte kola na prirodni gas, taj nema veze sa naftom i ne prati poskupljenje a i vožnja je danas 2-3 puta jeftinija nego na dizel!!!

Primer: Auto dizel od npr. 2000 kubika troši 8 litara dizela na 100 km po gradu 8 x 110 = 880 dinara
    Auto na prirodni gas od 2000 kubika troši 8 kila gasa na 100 po gradu 8 x 50 = 400 dinara

Najveći proizvođač prirodnog gasa je Rusija i taj gas će ići kroz gasovod koji Rusi grade!!!

verovatno pricas o metanu. sobzirom da se tu sigurno bolje razumem od tebe dozvoli da objasnim.

svaki auto benzinac moze da ide na prirodni gas/zemni gas/ tj na metan . isto se kao i za plin kupuje uredjaj poseban koji se montira na auto . princip rada je potpuno skoro isti kao i na TNG stim sto su boce jace i cevi za dovod goriva deblje jer je samo gorivo u gasovitom stanju i pakuje/komprimuje se na veci pritisak.

2 moja rodjaka voze na metan i odprilike sa 250 din prelazis 100 km i isti je odprilike 4 puta jeftiniji od benzina a sada mozda i 5 puta...

Primećen član caki72 (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Markowac Pogledaj poruku
    verovatno pricas o metanu. sobzirom da se tu sigurno bolje razumem od tebe dozvoli da objasnim.

svaki auto benzinac moze da ide na prirodni gas/zemni gas/ tj na metan . isto se kao i za plin kupuje uredjaj poseban koji se montira na auto . princip rada je potpuno skoro isti kao i na TNG stim sto su boce jace i cevi za dovod goriva deblje jer je samo gorivo u gasovitom stanju i pakuje/komprimuje se na veci pritisak.

2 moja rodjaka voze na metan i odprilike sa 250 din prelazis 100 km i isti je odprilike 4 puta jeftiniji od benzina a sada mozda i 5 puta...
    Ti rodjaci,to su oni pravnici?

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

trenutno najbolje uredjaje za pogon vozila na metan proizvodi italijanska firma BRC

vise o samom uredjaju i nacinu rada mozete saznati ovde

http://www.brc.co.yu/cms/fastness.php

stim sto oni ovaj uredjaj prodaju za 2500E a isti kosta u italiji oko 1000E . Znaci ako hocete da vozite na metan nadjete nekog u italiji da vam kupi pomenuti uredjaj i posalje. Ne dajte pare beogradskim lopinama

Elita jaguar b p (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

SAD i cionistička banditska država stalno prete da će da napadnu Iran, a posle cmizdre kako je benzin poskupeo...

Lično jedva čekam da židovčine lansiraju novi rat agresije, pa da opet dobiju po jarmulki kao 2006.

LABAYKA YA NASRALLAH.

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

evo malo sam pretrazivao po internetu i nadjem sajt nekog bugarina koji prodaje sve zivo od uredjaja i boca za metan i ovaj sequent fastness sistem kod njega kosta 500-600E a nasi lopovi ga prodaju zaa 2500E

http://remixbg.com/offers/Ceni.htm

Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Prijatelju, ja vozim na metan tj prirodni gas ( zemni gas) jer metan čini 60-90 % prirodnog gasa. Vozim Opel Astru 1.6 Cng koja ima fabrički ugrađen uređaj ( Nije ga budžio majstor trta nego ga je OPEL ugradio) i auto mi troši između 6.5 i 7.5 kg po gradu. Otprilike mi je razlika duplo nego da vozim dizela! Neznam kakve oni budževine voze ali ovo ti je informacija iz prve ruke!

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

evo nasao sam i kompletan cenovnik veleprodajni

http://remixbg.com/offers-en/Offer_1_BRC.doc

za auta sa 4 cilindra cena uredjaja je nekih 400-500E plus boce. E sad sa bocom od 100 litara moze da predje normalan auto 300 KM i ta boca kosta 500E . Sve u svemu sa 2 boce od 100 litara tj autonomijom od 600 km sa jednim punjenjem sve ce da vas izadje max 2000 eura...

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio risim Pogledaj poruku
    Prijatelju, ja vozim na metan tj prirodni gas ( zemni gas) jer metan čini 60-90 % prirodnog gasa. Vozim Opel Astru 1.6 Cng koja ima fabrički ugrađen uređaj ( Nije ga budžio majstor trta nego ga je OPEL ugradio) i auto mi troši između 6.5 i 7.5 kg po gradu. Otprilike mi je razlika duplo nego da vozim dizela! Neznam kakve oni budževine voze ali ovo ti je informacija iz prve ruke!
    koji ti je uredjaj? verovatno BRC posto je kazu 90% uredjaja na metan BRC-ovih . I gde punis?

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

al zamislite vi taj bezobrazluk

firma ellectrico gas doo koja prodaje BRC uredjaje kod nas iste prodaje 5 puta skuplje nego ova bugarska firma tkacio:

znaci oni uredjaj za motore sa 4 cilindra prodaju za 2500E + boca a bugarin 1000 leva/500E plus boca

stoka tkacio:

Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

al zamislite vi taj bezobrazluk

firma ellectrico gas doo koja prodaje BRC uredjaje kod nas iste prodaje 5 puta skuplje nego ova bugarska firma tkacio:

znaci oni uredjaj za motore sa 4 cilindra prodaju za 2500E + boca a bugarin 1000 leva/500E plus boca

stoka tkacio:
    Pa boce su ti najskuplje! Sve ostalo košta slično kao za TNG!

Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

koji ti je uredjaj? verovatno BRC posto je kazu 90% uredjaja na metan BRC-ovih . I gde punis?
    Boce su mi sakrivene tako da nevidim koja je firma a punim na Novom Beogradu, pumpa se zove Cryogas!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio jaguar b p Pogledaj poruku
    SAD i cionistička banditska država stalno prete da će da napadnu Iran, a posle cmizdre kako je benzin poskupeo...

Lično jedva čekam da židovčine lansiraju novi rat agresije, pa da opet dobiju po jarmulki kao 2006.

LABAYKA YA NASRALLAH.
    ajde mujo smiri se, pizdatimaterinateroristicka idi klanjaj malo da dodjes sebi

Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

evo nasao sam i kompletan cenovnik veleprodajni

http://remixbg.com/offers-en/Offer_1_BRC.doc

za auta sa 4 cilindra cena uredjaja je nekih 400-500E plus boce. E sad sa bocom od 100 litara moze da predje normalan auto 300 KM i ta boca kosta 500E . Sve u svemu sa 2 boce od 100 litara tj autonomijom od 600 km sa jednim punjenjem sve ce da vas izadje max 2000 eura...
    Meni u boce stane 17 kg!!! To su posebne boce kojima je pritisak 200 bara i zato su papreno skupe!!!!

Primećen član
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Neka dodje do napada na Iran i neka barel nafte ide do 200, 250 ili 400 dolara. General Motors je vec sada pred bankrotstvom, u slucaju da barel nafte ode u nebo izbice velika kriza na zapadu, svim proizvodjaci automobila, avioprevoznicima,... preti bankrotstvo.

Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio ptica-trkacica Pogledaj poruku
    Neka dodje do napada na Iran i neka barel nafte ide do 200, 250 ili 400 dolara. General Motors je vec sada pred bankrotstvom, u slucaju da barel nafte ode u nebo izbice velika kriza na zapadu, svim proizvodjaci automobila, avioprevoznicima,... preti bankrotstvo.
    Ja jedva čekam, barem neće biti gužva u Beogradu.... ..... jeste trula fora ali treba malo uključiti mozak i gledati u budućnost.....

Aktivan član latinv (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Они контролишу пола свијета, а да не контролишу цијене нафте!? Не бих рекао. Цијена нафте тренутно није посљедица односа понуде и потражње на тржишту, те изјаве сте чули и ја им вјерујем. Моја процјена је да се брзински извлачи профит са бушотина из Ирака јер се можда неће моћи остати онолико дуго колико се планирало или се можда обуздава Кина као надолазећа економија. У сваком случају из ма ког разлога да се дешава ово што се дешава, изазвано је од стране оних који контролишу и остале секторе моћи у свијету.

Ističe se epoc (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

usa rezerve nafte su u slobodnom padu i koliko bi mogle da potraju uz ovakav trend, god, 2? zato skace cena nafte a to je jos izrazhenije u korelaciji sa usa ekonomskim kolapsom kad se izrasi u usd

Poznat lav8 (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Sledi pad svetske ekonomije u globalu,a onda.....

Slobodno,zapamtite sto sam napisao i smejte se,ali ko se poslednji smeje....

Slične teme

1. Cena nafte
    Autor Bara Kob Ama u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.02.2009., 18:30
  2. Opec i Rusija drastično če smanjiti izvoz nafte
    Autor gru_sekcija u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.12.2008., 02:03
  3. Zasto raste cena nafte?
    Autor Tuzni_patak u forumu Ekonomija
    Odgovora: 3