Štednja

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.916
Žene bije glas da su rasipnice, mada ima i onih koje svolim muškarcima održe lekciju tipa: "Gde si bio, gde si dangubio, bojler nisi uključio, jeftina je struja bila, da sam kuci bila odma bih te prebila".....
U koju grupu vi spadate?
Umete li da štedite?
Kako se ponašate kad vas zasvrbi (desni dlan)?
 
ne moram da ostavljam vece pare sa strane....e to mi je sreca jer vece i ne zaradim...ali, obezbedjena sam materijalno pa i spiskam celu platu i nekad i udjem u minus koji znam da vratim...sve u svemu, naginejm ka rasipnosti....po malo....
 
Je l' ovo tema sa svrhom da se forumasice odaju koja je najskromnija i pogodna za zenidbu? :D
Meni nista nije skupo, ako je kvalitetno. Pitanje je samo koliko para tog trenutka imam.
Znam da stedim, ali i da trosim..
 
Žene bije glas da su rasipnice, mada ima i onih koje svolim muškarcima održe lekciju tipa: "Gde si bio, gde si dangubio, bojler nisi uključio, jeftina je struja bila, da sam kuci bila odma bih te prebila".....
U koju grupu vi spadate?
Umete li da štedite?
Kako se ponašate kad vas zasvrbi (desni dlan)?



Ja spadam u red rasipnica ... volim da zaradjujem, ali i da trošim. Ne umem baš da štedim, jer meni uvek nešto treba.
 
ja se borim izmedju dve vatre
stedim stedim
pa onda sve potrosim
ali zato su one moje liste zakon,nema sanse da potrosim pre nego sto skupim za ono sto sam htela
imam svoj stedni racun gde prebacujem sve pare viska,a od skoro imam i crnu kasu za crne dane
i naucila sam da se ne razbacujem na gluposti,kupujem ono sto mi zaista cini zadovoljstvo
 
Ne. Nije upuceno tebi jer zivis i radis u drzavi u kojoj se i moze nesto staviti sa strane.
Pitanje je upuceno onima koji rade i zive u Srbiji (Crnoj Gori, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini...ex YU)
 
Samo mi nije jasno od koje to plate mozete da ustedite?
Evo ja uštedim tako što par meseci svaki metal koji nađem ili koji ostane u novčaniku pokupim i stavim u keramičku bubamaru koja je napravljena tako da se polomi kad se napuni, ali ja sam nju već napunila toliko puta da bih morala da potrošim sav novac koji je bio unutra da kupim novu, tako da sam turpijom za nokte proširila otvor dole tako da mogu da ispadaju i dvadesetice. I tako sam prošli put nakupila 1131 dinar i mogu vam reći da mi to baš onako..... koristi s vremena na vreme, kad ostanem bez pišljivog cvonjka, a eto treba mi za ovo ili ono..... hitno..... za kopiranje yebenih knjiga, prevoz, i to.....
Sad mi je leglo pola "plate" i plašim se gde će da ispari kad mi padne šaka, a pašće koliko danas.....

A inače mi je odgovor poput Hanibalkinog, dobro sve osim štednog računa... :rumenko:

Nekad sam umela da štedim a da i ne znam da to radim, jednostavno nisam imala na šta da trošim pare..... a onda sam porasla :mrgreen: i pre neki dan konstatujem kako sam totalno švorc, imam još 40 dinara u džepu :lol: uđem u knjižaru i kupim tanki flomaster jer ne mogu da pišem hemijskama više :lol:
Diskutabilno je. Inače mi se čini da su muškarci mnogo veći rasipnici od žena, i to mislim na ove što su sami, tj. da ne bude da se istroše na porodicu.....
 
Odradim par shljakica i ustedim..pa polako krckam..a nervira me kad polupismeni seljaci koji zive u gradu shtede na sijalici koju gase za sobom i coradaju u mraku a vola bi pojeli:evil:
 
e pa ja gasim sijalicu za sobom
jer nije stvar samo u stednji(sijalica manje vise) nego i u ekoloskoj svesti
i radim sve sto mi ne smeta da radim,dakle limitiram svoju bahatost na najmanje
 
Ma ok normalno..ali kapiras da je pola stana u mraku nonstop..jednostrano osvetljen..ne moze bez svetla..umesto da kupe ekoloske sijalice ne..oni vole da coradaju:evil:
 
Odradim par shljakica i ustedim..pa polako krckam..a nervira me kad polupismeni seljaci koji zive u gradu shtede na sijalici koju gase za sobom i coradaju u mraku a vola bi pojeli:evil:


Ма није теби због сијалица, него због вола...:mrgreen:

(Мало сам злочеста, али нећем, нећем више.)
 
Opet poređenje sa hranom..... vo..... pola kile lososa..... koja je razlika :lol: meni je uvek mrak u sobi zato što tako volim ne zato što štedim na veštačkom svetlu, veštačko svetlo mi ide na p. živac, a jedna roletna ne može da se podigne, a i da može ne bih je dizala jer sam u prizemlju i praktično bih sedela k'o u izlogu. Ovako je lepo :cool:
 
мени је улична расвета тзв. бандера на 5 метара од прозора.
пар пута сам покушао да је онеспособим, ал увек се нађе неки будни пензос са питањем
комшија шта то радите?
тако да лустер палим само кад јурим комарце.
а и јефтиније је.
 
Ма није теби због сијалица, него због вола...:mrgreen:

(Мало сам злочеста, али нећем, нећем више.)
Ne stvarno iritira kad neko ide za tobom i gasi svetlo..ili kao rerna vise trosi od ringle..aj da se razumeju u bilo sta..nego koliko to trosi kompjuter kad nam je struja ovoliko..ali za dupe se ne stedi:evil:
 

Back
Top