OTAC NA SLUŽBENOM PUTU
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: OTAC NA SLUŽBENOM PUTU

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano OTAC NA SLUŽBENOM PUTU

Pitanje za razvedene roditelje ....

Dakle, kada se ljudi razvedu, obično dete/deca pripadnu majci, bez obzira na ''razlog'' razvoda. Otac po toj nekoj sudskoj logici dobija, u najboljem slučaju, pravo da vidja svoje dete svakog drugog vikenda i jednim danom u toku nedelje.

E sad mene zanima ... koliko je to očevima dovoljno ... i da li se oni osećaju odbačeno i poniženo zbog toga. On realno nema šanse da sa svojim detetom provodi vreme koje je detetu potrebno .... To vreme koje i provodi ne znam da li može biti kvalitetno, zbog te nespontanosti svake druge nedelje.

Da li mislite da zakon negde tu greši?

Zašto očevi moraju da budu uskraćeni za svoju decu?

Ako nisu mogli da se slože sa svojim ženama .... ili one sa njima ... zašto zbog tih nekih grešaka, deca moraju da boluju????

Poznat Micimacko (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

Podrazumevano Re: OTAC NA SLUŽBENOM PUTU

Citat Original postavio NatasaNatasa Pogledaj poruku
    Pitanje za razvedene roditelje ....

Dakle, kada se ljudi razvedu, obično dete/deca pripadnu majci, bez obzira na ''razlog'' razvoda. Otac po toj nekoj sudskoj logici dobija, u najboljem slučaju, pravo da vidja svoje dete svakog drugog vikenda i jednim danom u toku nedelje.

E sad mene zanima ... koliko je to očevima dovoljno ... i da li se oni osećaju odbačeno i poniženo zbog toga. On realno nema šanse da sa svojim detetom provodi vreme koje je detetu potrebno .... To vreme koje i provodi ne znam da li može biti kvalitetno, zbog te nespontanosti svake druge nedelje.

Da li mislite da zakon negde tu greši?

Zašto očevi moraju da budu uskraćeni za svoju decu?

Ako nisu mogli da se slože sa svojim ženama .... ili one sa njima ... zašto zbog tih nekih grešaka, deca moraju da boluju????
    bilo šta da kaže zakon,oni se mogu dogovoriti između sebe,ako iole žele dobro svojoj deci....pa neka tata odvodi i tokom nedelje dete u parkić,u bioskop,ma bilo gde da se druže,i ne otuđe...sve je pitanje dogovora...da li su spremni da zbog svoje dece komuniciraju roditelji normalno,i dalje vaspitavaju svoje dete zajedno...

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Za one koji se dogovaraju nema problema ... ali šta je sa onima koji ne mogu da se dogovore?

Poznat Micimacko (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio NatasaNatasa Pogledaj poruku
    Za one koji se dogovaraju nema problema ... ali šta je sa onima koji ne mogu da se dogovore?
    pa to je onda sraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....nje
    zbog dece bi trebalo da znaju da se dogovore...dobro izuzetak je ako je otac neki ološ,grub,pijandura itd....onda to ne funkcioniše...ali isto to se odnosi i na majku,ako je ona takva...

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Pa ja upravo to i postavljam kao problem .. nisu uvek razvodi inicirani zbog lošeg ponašanja muškog roditelja ... a kako god da je on je uskraćen za svoju decu i deca za njega.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Prioritet je gde je najbolje za dete, a ne čime je iniciran razvod.

Zainteresovan član sandradj (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Moj kum se razveo pre 4 meseca, dete je naravno kod majke, koja neradi jos studira(veciti student) covek je grebao i rukama i nogama da vidja svoje dete kada pozeli, jer nije on uzrok razvodu,(ona ga jednostavno vise nevoli) isao je u sve socijalne sluzbe, uzeo advokata i dobio od suda da dete moze da uzme kad kod pozeli ( a bivsa mu nije dala uopste da ga vidja) Znaci ne subotom, nedeljom nego KAD GOD POZELI. Moze da ga vodi na odmor i da ga sam odvodi i vraca iz vrtica-po dogovoru sa majkom.. Pritom im daje alimentaciju 50% od plate da dete neoskudeva niucemu, ali bezveze je sto uopste dodje dotle..Tako da moze i otac da dobije pravo na dete ali mora da se potrudi I NARAVNO PRVENSTVENO DA NIJE IDIOT, LUDAK, ALKOHOLICAR I NASILNIK..

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    Prioritet je gde je najbolje za dete, a ne čime je iniciran razvod.
    Pa ne znam baš .. u retkim slučajevima sud decu dodeljuje ocu.

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio sandradj Pogledaj poruku
    Moj kum se razveo pre 4 meseca, dete je naravno kod majke, koja neradi jos studira(veciti student) covek je grebao i rukama i nogama da vidja svoje dete kada pozeli, jer nije on uzrok razvodu,(ona ga jednostavno vise nevoli) isao je u sve socijalne sluzbe, uzeo advokata i dobio od suda da dete moze da uzme kad kod pozeli ( a bivsa mu nije dala uopste da ga vidja) Znaci ne subotom, nedeljom nego KAD GOD POZELI. Moze da ga vodi na odmor i da ga sam odvodi i vraca iz vrtica-po dogovoru sa majkom.. Pritom im daje alimentaciju 50% od plate da dete neoskudeva niucemu, ali bezveze je sto uopste dodje dotle..Tako da moze i otac da dobije pravo na dete ali mora da se potrudi I NARAVNO PRVENSTVENO DA NIJE IDIOT, LUDAK, ALKOHOLICAR I NASILNIK..

Pa upravo je u tome paradoks .. zašto bio otac morao da ''grebe i rukama i nogama'' da bi video svoje dete ... ja tu ne kapiram naše zakonodavstvo.

Zainteresovan član veljkok (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

hm
    pa kako bi, po tebi, bilo normalno

da jedan dan bude sa ocem a drugi dan sa majkom
    ili po nedeju dana
    ili po pola

to bi bilo pravedno
    mozda za neke sujete kod zavidnih roditelja,
    sve je to lepo, svi mi volimo nasu decu
    ali to dece je osoba sa svojim potrebama i obavezama koje mora da ispunjava, dete mora da ima normalan zivot, stabilan, bez nekih vecih stresova...
    i naglih promena

pa ne zive svi razvedeni roditelji u susednim ulicama

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Наше законодавство је конципирано тако да се при додељивању деце гледа интерес детета.
    Уколико родитељи могу да се договоре - супер, дете ће се виђати са другим родитељем кад год пожели.
    Уколико не могу - мора да постоји неки законски оквир који то регулише.
    Сматра се да је за мању децу згодније да се виђају чешће, а краће, а за старију може и ређе, али у дужем временском трајању.

Школском детету које има и друге ваншколске обавезе било би превише наметнути обавезних, рецимо, 2 сата дневно сваког дана да проводи са другим родитељем, јер би то ометало дететове друге активности и то виђање би се претоврило у обавезу.

Због тога је закон прописао неки минимум виђања који је обавезан (интересантно, није обавезан за родитеља, он уопште није дужан да узима децу у то време, али дете је обавезно да одлази код другог родитеља у договорено време).

Сумњам да је твој пријатељ добио судско решење да виђа дете ''кад год хоће'', поготово ако мама није спремна на сарадњу, због тога што би се тако отворила Пандорина кутија могућних несугласица, неподударања у тајмингу, други родитељ онда не би могао ништа да планира и да се организује... Суд никад не даје тако произвољне пресуде.

Иначе, знам неколико мушкараца којима су деца припала после развода, и сви врло добро функционишу (мада, у већини случајева је ипак ту и бака које је женска рукау кући).

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio veljkok Pogledaj poruku
    hm
    pa kako bi, po tebi, bilo normalno

da jedan dan bude sa ocem a drugi dan sa majkom
    ili po nedeju dana
    ili po pola

to bi bilo pravedno
    mozda za neke sujete kod zavidnih roditelja,
    sve je to lepo, svi mi volimo nasu decu
    ali to dece je osoba sa svojim potrebama i obavezama koje mora da ispunjava, dete mora da ima normalan zivot, stabilan, bez nekih vecih stresova...
    i naglih promena

pa ne zive svi razvedeni roditelji u susednim ulicama
    Е, то хтедох да кажем, али сам била преопширна.

Zainteresovan član sandradj (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Сумњам да је твој пријатељ добио судско решење да виђа дете ''кад год хоће'', поготово ако мама није спремна на сарадњу, због тога што би се тако отворила Пандорина кутија могућних несугласица, неподударања у тајмингу, други родитељ онда не би могао ништа да планира и да се организује... Суд никад не даје тако произвољне пресуде.

Znas kako, moj kum zivi sa nama u zgradi i znam da covek svaki dan posle posla ide po dete, seta ga, vodi u igraonicu ili ga dovede kuci pa ga vrati sutradan, nije vezan za neki posebno dan. (stvarno vidjamo se svaki dan i dete je kod njega skoro svaki ili svaki drugi dan) Stvarno neznam kako mi tacno glasi sudsko resenje ali ga stvarno vidja svaki dan. Mami se to bas nesvidja ali ona je nezaposlena zivi sa roditeljima i pritom ima decka pa joj valjda to malo i odgovara, tako da je dete skoro stalno kuci, i kada kum dodje oni mu samo daju dete i to je to. Mislim naravno da ih prvo nazove, prosto nisu ni oni ljudi po 24h u kuci. Neznam kako se to tako zavrsilo, jer znam da ona nije htela sporazumni razvod (a on je hteo da bi formulisao malo bolje vidjanje sa detetom) ali eto stvarno je tako,

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

jer nije on uzrok razvodu,(ona ga jednostavno vise nevoli) isao je u sve socijalne sluzbe, uzeo advokata i dobio od suda da dete moze da uzme kad kod pozeli ( a bivsa mu nije dala uopste da ga vidja) Znaci ne subotom, nedeljom nego KAD GOD POZEL
    1. ne mož da viđa kad god hoće......šo je i logično...da roditelji mogu da tako lako komooniciraju..ne bi postojao razvod....tako da soodsko rešenje ne može da boode doneto u tom smislu...al ako su dve ulice dalje.....šo kaže veljko onda možda i viđa dete.......al to sa soodskim rešenjem nema veze.....al je dobro za dete.....u svakom sl....

2. ne utvrđooje se KRIVICA...tako da taj "uzrok" ko je kriv ..a ko prac.....kao činjenicu ne utvrđooje sood.....pravno nije relvantna tako da si sve pogrešno to shvatila...al ne moraš ti to ni da znaš....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Ja joj ne bih ni vraćao dete. Ako je riba posle 4 mesec od razvoda našla dečka, zašto da ima tu obavezu? Još živi sa roditeljima i ne radi. Nezrela spodoba.

Zakon je loš, ako je toliko grbao da vidja dete kad hoće, a ona može jednostavno da kaže: ne dam. I to može da bude i neki ličnihir, ili šta već, ili čisto inat, i posle čitaš: oteo svoje dete, premlatio bivšu ženu. A ona ne radi, živi sa mamom i tatom, ima dečka, ona je inicirala razvod, i sada njoj nije pravo što on uzima dete. Nije nego. Kučka. Na to je trebala ranije da misli. Guska., Uf... kako bih je ....

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Ал си ти бесааан!

Што ти је мушка сујета! Преко детета би јој се светио што је после 4 месеца нашла дечка? Ма, ко шиша дете, битно је казнити распусну супругу!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Nisi skontala, ona se tu sveti njemu, a ne on njoj. Ako on pored svih svojih obaveza hoće i može i nadje vreme da bude sa svojim detetom, a ona mu ne da, iz neke svoje ženske sujete, iako ona ima vremena, jer je večiti student, i ne radi, nego eto čisto iz inata, pa on mora preko suda da traži to svoje pravo, ko koga tu onda zeza i kažnjava i zbog čega?

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Види, реаговао си исто као она: ''Сад ћу ја тебе да научим памети тако што ћу да те казним преко детета!''
    И исто као она показао да ти није стало до детета и његових потреба него до тога да казниш другу страну. Исти ђаво - друго паковање!

Иначе, колико видим, тип сада виђа дете сваки дан...према томе, све је ок.

Zainteresovan član *milkshake* (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Ako on pored svih svojih obaveza hoće i može i nadje vreme da bude sa svojim detetom
    Eto, ovaj slučaj je gde muškarac može i hoće (zamisli molim te) da viđa dete. Što je potpuno prirodno.
    A ako ne može ili ne želi, niko mu neće zameriti, dok bi ženu obesili Jel tako?

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mom ujaku su dodelili decu na sudu ali zena mu je bas bila zeznula. Deca su bila bas mala, dva sina.

Obećava jelena has a gun (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

naravno da je tako, mada, kao dete razvedenih roditelja, a da taj dogadjaj imam cisto umemorisan bez rupa, moram reci da bez dogovora roditelja dete je, sa izvinjenjem, najeb.... jedan moj prijatelj ciji su se roditelji razveli u isto vreme kad i moji, a nije imao tu srecu da mu se savrseno sloze oko svega i da daju sve od sebe da dete ima normalan odnos sa oba svoja roditelja, sad, skoro 10 godina kasnije i dalje trpi teske psihicke, a bogami povremeno i fizicke nasrtaje povredjene, u ovom slucaju muske strane. dakle, bez dogovora, sve je suvisno, a sud i teranje maka na konac i teranje inata drugoj strani nece detetu dobra doneti i samo ce oboje mrzeti, kad-tad.... dete je poenta, ne da li keva ima decka ili tata ima novu devojku, a oboje povredjenu sujetu.

and yes, this is mu first mesage on this forum.... just for U knew

Primećen član SS88 (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Vreme vidjanja sa ocem treba biti proporcionalno procentu alimentacije! Oboje roditelja i nakon razvoda imaju obavezu odgajanja i vaspitavanja. Nije dete bioloski vezano za majku vise nego za oca, pa da se njoj apsolutno poveri dete... Sudovi tu nesto ne rade kako treba...

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MagicMaster Pogledaj poruku
    Ja joj ne bih ni vraćao dete. Ako je riba posle 4 mesec od razvoda našla dečka, zašto da ima tu obavezu? Još živi sa roditeljima i ne radi. Nezrela spodoba.

Zakon je loš, ako je toliko grbao da vidja dete kad hoće, a ona može jednostavno da kaže: ne dam. I to može da bude i neki ličnihir, ili šta već, ili čisto inat, i posle čitaš: oteo svoje dete, premlatio bivšu ženu. A ona ne radi, živi sa mamom i tatom, ima dečka, ona je inicirala razvod, i sada njoj nije pravo što on uzima dete. Nije nego. Kučka. Na to je trebala ranije da misli. Guska., Uf... kako bih je ....
    Sta? Premlatio?
    Vazno da si ti zrela i fina osoba.

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio SS88 Pogledaj poruku
    Vreme vidjanja sa ocem treba biti proporcionalno procentu alimentacije! Oboje roditelja i nakon razvoda imaju obavezu odgajanja i vaspitavanja. Nije dete bioloski vezano za majku vise nego za oca, pa da se njoj apsolutno poveri dete... Sudovi tu nesto ne rade kako treba...
    Sta? Kolik'o para - tol'ko muzike?

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ja znam dva momka koja su pripala ocu...jedan sa deset godina ...tu kao vec dete moze da izrazi misljenje u postupku...a sestra mu pripala majci...
    jedan sa sesnaest...
    i skoro sam cula za jedan, treci slucaj gde su bas mala deca, do 7, pripala ocu...majka nije htela...a ni otac bas nije bio odusevljen..ma tuga...
    a osim tih vikenda, ide npr. pola letnjeg, pola zimskog raspusta, svaki drugi praznik i sl...
    a sa 15 moze slobodno da bira sa kojim ce roditeljem ziveti...

Slične teme

1. Bogati otac - siromašni otac
    Autor Vladimir Golubović u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 03.10.2010., 00:49
  2. otac na sluzzbenom putu
    Autor Зоки u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 10.07.2008., 12:35
  3. kada otac POL
    Autor AZIL u forumu Muškarci
    Odgovora: 5