Kombinovanje RAM-a
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kombinovanje RAM-a

M.P
    Guest

Podrazumevano Kombinovanje RAM-a

Mogu li da se kombinuju SDRAM i DDRAM

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Samo napred, ako imas gde da ih nabodes moze
    PS za posledice ne odgovaram

M.P
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Samo napred, ako imas gde da ih nabodes moze
    PS za posledice ne odgovaram
    Kakve posledice mogu da budu?

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Kombinovanje RAM-a

Citat Original postavio M.P
    Mogu li da se kombinuju SDRAM i DDRAM
    ma pisti ti kulirazu! ne mogu. izmedju ostalog i zbog toga sto slotovi za njih nisu isti, doduse postoje i neke ploce koje imaju po dva sdram i ddram slota ali ni na njima nije (koliko ja znam) moguce kombinovanje nego koriscenje ili jedne ili druge a takve ploce su napravljene za ljude koji nadogradjuju komp pa nemaju bas dovoljno novca da kupe i memoriju nego ustede time sto koriste staru (dok ne sakupe pare za ddr).

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kratko i jasno - NE MOŽE.

U pitanju je čisto tehnički problem.
    SDRAM i DDR ne rade na istom kloku, što znači da bi istovremeni rad obe memorijske banke zahtevalo postojanje dve magistrale, jer kako naterati ploču da radi u dvostruko asinhronom modu, a da pritom ne pobrljavi. Drugo, koliko se ja sećam, ploče na kojima su kombinovani SDR i DDR slotovi, obično dolaze od "renomiranih" svetskih proizvođača kakvi su Elitegroup, Matsonic, QDI i njima slični. To je sve zbudženo, kako neko reče - novca radi.

Primećen član Markoni_kv (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Moze

Moze,provereno i to na gubavom Matsonicu samo sto ce ti DDR raditi na istom clocku kao i SD,a u mom slucaju je to bilo 100 Mhz.
    Poz

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio StORM48

SDRAM i DDR ne rade na istom kloku, što znači da bi istovremeni rad obe memorijske banke zahtevalo postojanje dve magistrale, jer kako naterati ploču da radi u dvostruko asinhronom modu, a da pritom ne pobrljavi. Drugo, koliko se ja sećam, ploče na kojima su kombinovani SDR i DDR slotovi, obično dolaze od "renomiranih" svetskih proizvođača kakvi su Elitegroup, Matsonic, QDI i njima slični. To je sve zbudženo, kako neko reče - novca radi.
    Postoji i neki asus 533 nesto! Ako si ti jedan od onih koji misli da asus pravi dobre ploce. A sto se tice Elitegroup ploca (ECS) one na mnogim testovima (sa istim cipsetom) ostavljaju asus iza i za 10%

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne

Postoji i neki asus 533 nesto! Ako si ti jedan od onih koji misli da asus pravi dobre ploce. A sto se tice Elitegroup ploca (ECS) one na mnogim testovima (sa istim cipsetom) ostavljaju asus iza i za 10%
    Hvala na pitanju. Pa, da odgovorim:

Prvo, nisam od onih koji "vole" Asus, jer isti NIKADA nisam poželeo u svojoj mašini, ali s obzirom na staž o 15 godina u ovim vodama (od toga 11 u Siemens Nixdorfu, a sada Siemens-u AG), kroz ruke mi je prošlo na hiljade raznih ploča i jedino što znam je da niko normalan u svetu ne želi da rizikuje sa nečim što se zove ECS (ESC - escape, to je ustvari pravi naziv . E sad, ako je u pitanju novac, tu nema mnogo izbora - uzimaš ono što možeš.

Što se tiče poređenja Asusa i ECS-a... hehe. Pa to je poređenje baba i žaba. Zevs i čobanin. Iako ne volim Asus-a, ja još ne videh ploču koja izvan već ustaljene konkurencije (Intel, MSI, GA, EPOX...) može da se meri sa dotičnim.

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

a sta bi ti uzeo kad vec sve ne valjaju?

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Što se tiče poređenja Asusa i ECS-a... hehe. Pa to je poređenje baba i žaba. Zevs i čobanin. Iako ne volim Asus-a, ja još ne videh ploču koja izvan već ustaljene konkurencije (Intel, MSI, GA, EPOX...) može da se meri sa dotičnim.
    Lepo je to sto ti imas staz u simensu!?! I bas zbog toga ne bi trebao da imas predrasude prema bilo cemu! nije uvek ono sto je najprodavanije i najbolje! nisam siguran da li ti ono GA znaci Gigabite a ako znaci onda si sve rekao o svom dugogodisnjem iskustvu!

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Bez ljutnje ljudi! Nisam imao nameru da raspirujem nekakva neprijateljstva ovde. Samo kažem da je kod nas u poslednje vreme mnogo škarta. Mnogo kojekakvih "proizvođača" kompjutera, koji samim tim što sklepaju dva-tri kompjutera mesečno misle da su proizvođači. A iskreno, mislim da se većina slaže da ploče proizvođača kakav je ECS ne mogu da se mere sa Asus-om, ili grešim?

Drugo, ja nisam rekao da nijedan proizvođač ne valja. Pažljivije pročitajte poslednji post, pa ćete videti šta sam rekao. Moj izbor? Pa ne znam. Trenutno je to MSI, a sledeći... ko zna. Epox možda, ne znam.

Da razjasnim zašto ne volim Asus-a (pošto mi je lik odozgo rekao da "izgleda volim Asusa"). Ne volim ga jer je sklon lažima i sirovom napumpavanju svojih proizvoda. Recimo, prošla generacija Asusovih ploča imala je magistralu fabrički nasviranu na 2-3MHz više od nominalne, što nije toliko bitno za performanse, koliko sa skor u sintetičkim testovima (koji su ipak svuda popularni), što opet, dovodi do veće prodaje. Za mene je to, kao kupca, prevara. I zbog toga ih ne volim.

I na kraju samo da rešim još jednu nedoumicu: Šta to što se tiče Gigabyte-a i skraćenice GA (koja se odnosi na isti već deceniju i više), govori o mom iskustvu? Mislim ljudi, nisam ja vanzemaljac zbog toga što sam negde radio ili nisam. To sam pomenuo jer me je čovek prozvao da ja "kao volim Asusa, a Asus je sporiji od ECS-a...", pa sam samo rekao odakle mi iskustvo, da ne misli da se foliram nešto.

Znači, ja sam isto što i VI i tako se i ophodite prema meni. (Inače, sam Siemens ne bazira svoje mašine ni na jednoj klasičnoj ploči, već uglavnom pravi namenske, tako da o ovim pločama i ne znam iz TOG iskustva).

Pozdrav :wink:

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Ma opusteno nisam te napao samo mi se ne svidja potcenjivacko misljenje o ECS. Nisam rekao da pravi vrhunske ploce ali za tu cenu pravi vise nego odlicne! Smeta mi to sto ljudi toliko velicaju asus! A ako cemo iskreno ECS je po broju proizvedenih (a samim tim i prodatih) ploca odmah iza ASUSA sto ce reci drugi! :wink:
    POZDRAV

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    Lepo je to sto ti imas staz u simensu!?! I bas zbog toga ne bi trebao da imas predrasude prema bilo cemu! nije uvek ono sto je najprodavanije i najbolje! nisam siguran da li ti ono GA znaci Gigabite a ako znaci onda si sve rekao o svom dugogodisnjem iskustvu!
    E pa vidite gospodo meni prolaze sve te ploce kroz ruke i to na detaljnim testovima i za ASUS-a cu samo reci da to radi al kako radi . Kvazi 5% brzi na testovima kad je ujednacenost kvaliteta nikakva.
    Inace mislili vi sta god hocete , stormova podela na elitu sredinu i low class je vrlo fer odradjena...
    Cesto se i od nekog proizvodjaca pojavi skart serija i od drugog lose izvikanog dobra serija ali kad mi dolazi elita , ja ne rizikujem ako je procenat skarta ploca veci od 5% .
    Radi poredjenja 95 % jednog modela ploca kod nas nema ispravan drugi ide kanal , ali to musterije nece primetiti, jer kako da sebi objasnim to sto se vrte po oglasima ,a znam stanje stvari.

Slične teme

1. Kombinovanje MC++ i C#, da li je korisno?
    Autor toxi u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.07.2007., 17:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •