Programi za izradu natalne karte? U koji verujete?

Nemam poverenje ni u jedan program.
Na nekoliko dobijam različitu natalnu kartu, tačnije različite stepene.
Po nekim programima imam Mesec u Blizancima , a po nekim u Raku .... najviše mi se dopada ručno...jest' posao, ali tad možeš kartu da nacrtaš i više puta i proveriš da li si dobro sračunao...dakle, ja lično, imam odbojnost prema programima.
 
Da li je iko radio natalnu kartu pomocu ovog programa i da li je taj program tacan?

Sto se tice tacnog preracuna "peske" racunanje je najtacnije, kad sve uzmes u obzir. Posto jemeni to jako bitno, mogu reci da sam posle dosta godina pronasla WOW koji uz korekciju od 4 minuta na vreme rodjenja, kod nas, daje apsolutno tacan preracun za stepen podznaka ipolozaj planeta. Uporedjivala sam ga sa ovim sto racuna karte na astro.com-u i on moze dadodje u obzir. Ja nemam problema sa ta dva programa jer se poklapaju sa preracunima.
 
Ja jedino Solar Fire (ako se tako zove ?!) nikad nisam koristila i ne znam ni gde bih mogla da ga nabavim.
Koristim WinStar a kako se često zeznem sa vremenskim zonama i sl. proveravam na astro.com-u. Koristila sam i WOW ranije, Ok je ali ima malo opcija za neke ozbiljnije analize. Dobar je onaj WOW za parove, koji automatski izbacuje slaganje. :-D Nešto slično ima i u Kepleru.
Računala sam i peške, često :wink: To je posao od nepunih 5 minuta, barem za Asc i vrhove kuća. Malo je komplikovanije za položaje planeta tačno u minut i sekund, ali Ok ...
 
ako neko koristi znace o cemu pricam..
zastrashujuce je tachan ukucao sam neke datume od pre par godina kad sam imao neke nezgode i zavrsio u bolnici i tacno mi je pokazao u te datume da je velika mogucnost nezgode( to je opcija astro signature forecast)
e sad postoji metod TRANSIT-TO NATAL i TRANSIT-TO-TRANSIT
ne znam sta to znaci koji metod je tacniji i u cemu je razlika ako neko zna?
 
sigurno jedan od najkompletnijih astroloskih programa, koristan za profesionalce jer podrzava mnogo komplikovanih proracuna i statistika, progresije, solarne i lunarne povratke, a ima ugradjenu i vedsku astrologiju....prosecnom korisniku je pola tih opcija beskorisno.

transit to transit ti je trenutni aspekti planeta na nebu, obicno se koriste u mundalnoj astrologiji za predvidjanje svetskih dogadjaja.

transit to natal odnos trenutnog polozaja neba prema onom u trenutku tvog rodjenja, standardno se koristi da se predvidi priroda narednog perioda.

Dobri programi za tranzite su ti world of wisdom(registrovan) i solar writer izmedju mase ostalih.
 

Back
Top