Kako se pripremate za pisanje?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 74

Tema: Kako se pripremate za pisanje?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Kako se pripremate za pisanje?

Imate li uopste neku pripremu ?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

da....sednem za racunar....pre olovka i papir.....tishina...ili neka mjuza...pa da

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Jao...uvek kad sednem za racunar...ja kazem....JAO... :?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio ms
    pa snimi na shta sedash

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio goodday
    pa snimi na shta sedash
    A jel ti pišeš neku seksi poeziju...mislim kad si toliko perverzan... :?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

da....sednem za racunar....pre olovka i papir.....tishina...ili neka mjuza...pa da
    Meni muzika obicno razbija koncentraciju

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kod mene ti je to ovako!Nije bitno gde sam i sta radim.Padne mi ideja na pamet.Hocu da je zapisem,pa dok je zapisem ,u mislima mi vec recenica.Kad zapisem recenicu,one krenu od sebe da se nizu,da samu sebe iznenadim.Neki put ne zabelezim ideju odmah,pa posle zaboravim sta mi je bilo na umu!Tako da bi uvek uz sebe trebalo da imam svescicu i olovku.Oko mene mogu bubnjevi da treste,ne smeta.Mogu bas bubnjevi da me inspirisu.A kad naumim da napisem nesto ,mogu da blejim satima u prazno-I NISTA.Pokusala sam za kompijuterom,al'ne ide.Papir i olovka me vise inspirisu!

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

pa snimi na shta sedash
    nisam perverzan....ti si....ja sam mislio da imash mladjeg batu koji ti podmece rajsnadle :?

iluzionista
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Celt
    Meni muzika obicno razbija koncentraciju
    I meni. Obicno iskljucim muziku. A onda pocnem sa uvodom u ideju koja je zapocela celu pricu... I ona se sama stvara u mom umu na korenima bas te pocetne ideje. Ali moze da zavrsi totalno neocekivano i za mene...

anakin
    Guest

Podrazumevano

setam okolo dok ne smislim sta cu da napisem...onda sednem i pisem i nema problema.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

pa snimi na shta sedash
    nisam perverzan....ti si....ja sam mislio da imash mladjeg batu koji ti podmece rajsnadle :?
    Rajsnadle... ... JAO...

Ozbiljno...kad sednem za računar..ja kažem...

JAO....ko će tebe da čita...JAO...kako ćeš ti ovo da završiš.....JAO....što si dosadna....JAO....izjem ti izraz....JAO...što si u zabludi....JAO....JAO...JAO.....ko te tero da se time baviš....JAO...JAO...JAO....

Aktivan član
    Učlanjen
    06.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Citat Original postavio divlja-u-srcu
    Kod mene ti je to ovako!Nije bitno gde sam i sta radim.Padne mi ideja na pamet.Hocu da je zapisem,pa dok je zapisem ,u mislima mi vec recenica.Kad zapisem recenicu,one krenu od sebe da se nizu,da samu sebe iznenadim.Neki put ne zabelezim ideju odmah,pa posle zaboravim sta mi je bilo na umu!Tako da bi uvek uz sebe trebalo da imam svescicu i olovku.Oko mene mogu bubnjevi da treste,ne smeta.Mogu bas bubnjevi da me inspirisu.A kad naumim da napisem nesto ,mogu da blejim satima u prazno-I NISTA.Pokusala sam za kompijuterom,al'ne ide.Papir i olovka me vise inspirisu!
    Slazem se sa tobom u potpunosti.
    Ne mogu da pisem kada sam za kopjuterom ne znam zasto. A nikada ne nosim (iako sebi obecavam godinama) blokce da zapisem kada mi nesto padne na pametu autobusu ili jos gore kad mi padne na pamet dok cekam da zaspim pa me mrzi da ustanem da zapisem kao seticu se sutra... ma kakvi...
    A kada sednem da pisem onda samo recenice idu... izgubim pojam o vremenu. Kako pisem samo prozu to me bas odnese daleko i desava mi se da se krenem da razgovaram sa papirom dok smisljam dijaloge ili da zatvorim oci i zamislim scenografiju kao da sam tamo... Super je osecaj.
    A pesme... juce sam pokusala da napisem haiku... Divim se ljudima koji uspeju da u 5-7-5 slogova stave savrsenu misao. Ja pokusala i izasla samo sa jednim haikuom:
    Skočivši u dalj
    skakavac me nauči
    igru slobode.

Kako vam se svijda?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

pa snimi na shta sedash
    Rajsnadle... ... JAO...

Ozbiljno...kad sednem za računar..ja kažem...

JAO....ko će tebe da čita...JAO...kako ćeš ti ovo da završiš.....JAO....što si dosadna....JAO....izjem ti izraz....JAO...što si u zabludi....JAO....JAO...JAO.....ko te tero da se time baviš....JAO...JAO...JAO....
    bio jednom jedan JAO-JAO.....

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio Princeza
    Ne mogu da pisem kada sam za kopjuterom ne znam zasto. A nikada ne nosim (iako sebi obecavam godinama) blokce da zapisem kada mi nesto padne na pametu autobusu ili jos gore kad mi padne na pamet dok cekam da zaspim pa me mrzi da ustanem da zapisem kao seticu se sutra... ma kakvi...
    A kada sednem da pisem onda samo recenice idu... izgubim pojam o vremenu. Kako pisem samo prozu to me bas odnese daleko i desava mi se da se krenem da razgovaram sa papirom dok smisljam dijaloge ili da zatvorim oci i zamislim scenografiju kao da sam tamo... Super je osecaj.
    A pesme... juce sam pokusala da napisem haiku... Divim se ljudima koji uspeju da u 5-7-5 slogova stave savrsenu misao. Ja pokusala i izasla samo sa jednim haikuom:
    Skočivši u dalj
    skakavac me nauči
    igru slobode.

Kako vam se svijda?

Nije losa....

Ja vise volim racunar..brze menjas reci...formu...., a nekad sam kucala na masini...Papir retko....mada ga uvek nosim sa sobom....

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1470

Podrazumevano

Skočivši u dalj
    skakavac me nauči
    igru slobode.

Kako vam se svijda?
    A svidja mi se.Vidis kako je skakavac dobar,kako on tebe svasta uci.

iluzionista
    Guest

Podrazumevano

Sto se tice poezije, ovo je tacno. Vise volim da pisem na papiru. Mada sam probao i jedno i drugo. Ali kad pisem pricice onda mi je mnogo brze i lakse na kompjuteru.

Skočivši u dalj
    skakavac me nauči
    igru slobode.

Kako vam se svijda?
    Lepo. Mada sam ja shvatio haiku kao jedan pesnicki oblik u kome se citalac ne navodi u nekom pravcu, vec mu se daju slike, zvuci, mirisi, a on onda zakljucuje na osnovu toga... Da li sam u krivu?

Napr:

The old pond --
    a frog jumps in,
    the sound of water

Matsu Basho

Prevod:

Stari panj --
    Zaba skace,
    zvuk vode

Ti kad ovo procitas, odmah u svom umu stvoris sliku zabe na starom panju koja uskace u vodu. Mnogo je uzbudljivije ovako: da bi stvorio sliku, citalac mora da zamisli prizor.

Sta vi mislite?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

m-m-mislimo

Ističe se Alexandra9 (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Ne pripremam se... Na zalost, najcesce kada sam tuzna dodje sva inspiracija...

~~~~~~~~~
    Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

[quote="Alexandra9"]Ne pripremam se... Na zalost, najcesce kada sam tuzna dodje sva inspiracija...
    [quote]

Pa dobro, to nije nista cudno 8)

Mnogi pisci su postali upravo to sto jesu bas zbog tuge, odnosno, neke nesrece koja ih je zadesila. Jesi li ti cula za nekog pisca da je bio srecan ?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

[quote="Celt"][quote="Alexandra9"]Ne pripremam se... Na zalost, najcesce kada sam tuzna dodje sva inspiracija...

Mnogi pisci su postali upravo to sto jesu bas zbog tuge, odnosno, neke nesrece koja ih je zadesila. Jesi li ti cula za nekog pisca da je bio srecan ?
    ma sreca je precenjena....dovoljno je osecati radost....svaki dan....zbog necega

Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

"Nema velikog knjizevnog dela koje nije poniklo iz bola.Nema velikog stvaranj bez velikog bola.Sve se rodilo iz bola i krvi.Kao dete."-Jovan Ducic

Zato od mene nikad pisca nece biti!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

"Nema velikog knjizevnog dela koje nije poniklo iz bola.Nema velikog stvaranj bez velikog bola.Sve se rodilo iz bola i krvi.Kao dete."-Jovan Ducic

Zato od mene nikad pisca nece biti!
    Takodje :?

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano

Prosto ne mogu da verujem da se neko od vas ovde poziva na periferne stvari koje su vezane za pisanje.
    Ja kao covek koji rizikuje ceo zivot time sto sam odabrao da budem pisac,mogu samo da kazem da nema priprema,ne postoje pravila u pisanju,a ono na sta konstanto nalecem svuda,jeste trazenje konkretnih direktnih odgovora kako resiti taj i taj problem u vezi pisanja.Ne znam.Stvarno ne znam.Ne znam ni sam kako se pripremam za pisanje,ponekad je taj razarajuci bol (koji mnogi iskoriscavaju kao izgovor kao da se oni zaista celim bicem predaju stvaranju nekog velikog dela,pa su onda totalno ocajni da nisu u stanju voditi normalni zivot),ponekad je to prosto sklop reci,slucajno naleti,nikada se ne zna.
    A da li je najbolje pisati na racunaru,nositi blokce i zapisivati misli,to je individualno opet.
    Setimo se kako su nekada pisali pre nekoliko vekova?
    Jesu li mogli da biraju kao mi savremena deca danas?
    Osvrnite se na sustinu,kada misao hoce rec,ona je trazi,zato iskoristite to.

Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala ,ciko!

Ističe se Alexandra9 (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

[quote="Celt"][quote="Alexandra9"]Ne pripremam se... Na zalost, najcesce kada sam tuzna dodje sva inspiracija...

nisam... ali za sve postoji prvi put...
    Nije moguce da su svi pisci bili depresivci...
    ha! Rimuje se...

~~~~~~~~~
    Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Slične teme

1. Kreativno pisanje
    Autor freda u forumu Književnost
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.05.2005., 15:27
  2. PISANJE IGRE
    Autor u forumu Programiranje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.01.2004., 14:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor