Migrena u trudnoci

sandradj

Zainteresovan član
Poruka
176
Jao ljudi pomagajte, od 12-te godine se borim sa migrenom, imala sam je u raznim oblicima jacinama i trajala je od 1 do 5 dana. Umirala sam od bolova. Ostala sam u drugom stanju i kao sto znate smem samo da pijem nesto na bazi paracetamola, sto je za mene stvarno smesno jer sam inace morala da popijem 1-2 inekcije novalgetola i to mi je JEDINO smanjivalo bol. Isla sam na sva moguca snimanja glave(pre trudnoce) mislila sam da samnom nije nesto u redu ali sve je ok sem sugave migrene. :)
Evo od juce opet umirem od bolova, ima li neko neki savet, sta se radi u trudnoci kod napada migrene sem sto se legne i trpi. :)
 
@Withdrawnwater
Pa zar stvarno mislis da to vec nije uradila bilo koja osoba sa obicnom ucestalom glavoboljom a ne migrenom..
Ja sam sve moguce psihijatre, psihologe i neurologe obisla, na kraju su mi i snimali glavu ali NISTA. Sve je ok, samo migrena dolazi i odlazi kada joj se hoce. :)
To je sve individualno, evo meni je sada trajala tri dana i prestala je kao da je nikada nisam ni imala.
Nego @brineta1972, nisam ni znala da sme da se pije analgin u rudnoci, moram da vidim sutra sa mojim docom. Meni je juce drugarica koja je inace medicinska sestra rekla da nesmem da se masiram (nigde po telu pa ni po glavi )posto sam trudna, a ja samo teram muza da mi masira glavu inace bih izludela. :)
Jel neko cuo za tako nesto? :)
 
Nisam ni mislila d ato niste uradili ranije (bilo bi sumanuto to ne uraditi) ono sto sam mislila jeste da se javite neurologu sada, kad ste trudni - jedino Vam on sa sigurnoscu moze preporuciti terapiju koja nece ugroziti plod.
 
izvini pitam zbog toga sto sam ja pred terminom pre trudnoce sam imala migrene ne kao tvoje jake ali morala sam da pijem brufene koji su nekad pomagali nekad ne

uglavnom moja migrena je trajala po dan dva i to nekoliko dana pred ciklus i u vreme plodnih dana znaci vezano za hormone

ako si na pocetku trudnoce i ako ti migrena ima veze sa hormonima mogu da te utesim da ce verovatno da se stabilizuje u trudnoci meni se u nekom blazem obliku javila jos mozda 2-3 puta u prva tri meseca i od tad nista.

sada pred termin malo me zacka - opet promena nivoa hormona nadam se svim srcem da se posle porodjaja nece vratiti
 
Ja sam 13-ta nedelja, i nosim blizance. :) Cini mi se da sam vec narasla kao slon.. :)
Hvala ti bas si me utesila, od par drugarica sam cula da nisu imali vise migrenu posle 14-15 nedelje trudnoce pa se iskreno nadam da ce tako i meni biti.. Zelim ti lep i lak porodjaj i ostatak zivota bez migrene.. :)
 
ja sam jednom u prosloj trudnoci imala nepodnosljivu migrenu koja je trajala negde do 2 nedelje. Ludela sam. Ginekolog mi je rekao da mogu da popijem po neki brufen kada bas bas bas ne mogu da izdrzim bolove. Ja sam popila 2-3 puta i to pred spavanje da bi mogla bar ko covek da se odmorim. Posetila sam i ocnog i neurologa,... i sve je ok. Nikada ranije nisam patila od glavobolje (jedino kada se nesto bas iznerviram ili neko uplasi ili pijanka :) ) tako da pretpostavljam da je to do hormona, a i to je individualna stvar. Onda je jednostavno jednog dana samo od sebe prestalo.

A sto se masaza u trudnoci tice da nikako ne smeju, to mi ama bas nije jasno zasto!?
 
Ја сам имала јаке главобоље у петом месецу и то обе трудноће. Ишла сам у Земунску болницу на гинекологију где су ме прегледали да виде да ли је све у реду са бебом, препоручили Парацетамол сируп и масажу саме главе која ми је помогла више него тај лек. И то ми је препоручио сам лекар чак је и показао начин на који се масира глава.
 
Jao onaj moj mutavi doca, danas sam isla kod njega nista mi ne da, keze samo paracetamol i to najvise na 8sati da ga popijem. Bar mi je ukinuo progesteron i utrogestan pa ce valjda sada i hormoni da mi se smire i nadam se da ce me manje boleti glava.. Nista mi nije pametno rekao sem da mogu da masiram glavu i napokon mogu da ustanem iz kreveta pa ce mozda i sada biti bolje kada pocnem da izlazim na vazduh. Opet sam umirala od bolova juce i prekljuce..
Uffff!!:dash::dash::dash:
 
Tema nije vise aktuelna sto se tice citateljki gore, ali verujem da jos ima sapatnica tamo negde. I za njih evo savet. I ja sam imala uzasne glavobolje u trudnoci. Takav bol u zivotu nisam imala. Doca je rekao moze samo Paracetamol. Nazalost u mom slucaju nije ama bas nista ucinio. U ocaju padne mi na pamet jedan stari babski vojvodjanski recept. Smejte se koliko hocete, moj doktor se izvaljao od smeha, kao i sve moje drugarice, ali za pola sata bi glavobolje prestajale. Ono sto je vazno, jeste da ne moze da skodi.

Oljustis krompir iseces na kolutove. Poredjas ih oko glave i pricvstis trakom ili maramom i leskaris

Zaista radi :)

A glavobolje su spontano prestale u 3.trimestru (pocele u 2.)
 

Back
Top