Dizanje Viste, problem

SS88

Primećen član
Poruka
915
Prilikom ukljucivanja racunara, iz kucista se prvo cuje 2 puta po dva tiha 'bip'-a(ranije to nisam zapazao), a onda i onaj jedan glasniji, uobicajen, kada se pojavi DOS-prozor... (ploca je Asus M3A, ako je bitno zbog prepoznavanja 'bip'-a)
Posle toga se na neko vreme pojavi 'Microsoft corporation', zatamni ekran i trebalo bi da se pojavi okrugli Windows-logo, a zatim i desktop... medjutim to se ne dogadja!? Pojavi se samo mouse-pointer(pokrece se) ali nista vise!
Pokusavam i preko SAFE-MODE, ali isto se dogadja, nema pocetnog ekrana.
Sta mi je ciniti?
 
Poslednja izmena:
Chvoro, vidis da vristim! ;-)
Posto se ja slabo u to sve razumem- hocu li reinstalacijom izgubiti sve sto sam imao na HDD-u? Mogu li neki 'recovery' da uradim? Mogu li da dignem sistem sa DVD-a bez reinstalacije? ...
 
Kad reinstaliras ne moras da formatiras HDD ali je bolje ako to uradis.
Mozes recovery,probaj prvo to.
Ja sam juce ubacio vistu,a vec sam je zeznuo 2 puta i recovery je oba puta pomogao.
Samo kad te pita da vrati sistem(system restore)ogovori sa no i ok.
 
Nisam imao varijantu 'repair' niti ista slicno... :-(
Nego, imam C:, D: i E: particije. Stara Vista je bila na C: ali i neki bitni podaci, tako da sam novu Vistu instalirao na D: dok ne spasim podatke pre formatiranja C:... tada su same particije zamenile imena (C i D), tako da mi sada C: ima 150GB(a toliko mi ne treba tu) a D: ima 50GB... Gde i kako da im zamenim imena? Probao sam da na sadasnji D: nanovo instaliram Vistu, ne bi li se opet promenila imena, medjutim- nece!
 
Trazio sam... i nigde, nigde nisam naisao na repair,recovery, niti tome slicno... Sad je sve OK, samo te particije sad ne znam da sredim. U onom menageru diska mogu zameniti nazive, ali ne i 'logicka' imena... dobijem C:(D:) i D:(C:)
 

Back
Top