Ciljevi

Ko pogresno zasnovao..kakvo kajanje..ja kazem da je njima to bio cilj..oni su srecni..ali po pricama starijih vecina je razocarana u 40im..iskreno procitao sam par puta ovo na kraju i nije mi jasno:lol:

А зар не би било згодније да као аргументе потежеш ствари о којима нешто знаш, него оне о којима поседујеш само магловиту представу типа ''неко је причао да већина људи...'', па још онда на основу тога доносиш неке уопштене закључке о СВИМ људима...:roll:
 
Извини, ја сам са друге теме схватила да си ти великим напором и свесном активношћу успео да регулишеш своју телесну тежину, а не да је спала тако сама од себе, без икаквог твог ангажовања и без свести о томе да желиш да ослабиш.

А то са пушачем који опет пуши поредиш себе, или шта? Не капирам?

Пушач који заувек остави дуван је заиста постигао један велики и битан циљ и има разлога да буде задовољан собом и срећан због успеха. Ето, то је баш пример постизања великог циља без неким материјалних захтева!

To nije bio postavljen cilj..nije bio napor..zato sto nije bio cilj..vec samo voznja bajsa..mozemo li ne pricati licno..stvarno smara vise..nemoj biti poput nekih ogranicenih koji vuku traume sa drugih tema..u jednom jedinom postu sam napisao o sebi licno a sve ostalo je ispravljanje krivih drina.
 
To nije bio postavljen cilj..nije bio napor..zato sto nije bio cilj..vec samo voznja bajsa..mozemo li ne pricati licno..stvarno smara vise..nemoj biti poput nekih ogranicenih koji vuku traume sa drugih tema..u jednom jedinom postu sam napisao o sebi licno a sve ostalo je ispravljanje krivih drina.

И ја сам писала много о себи, па шта?
Значи овако, ти ниси имао свесну намеру да оствариш тај циљ, ниси чинио активности усмерене ка постизању тог циља, до свега је дошло, ето тако, спонтано, да ниси био ни свестан?

Ок, лепо.

Никада себи ниси поставио чак ни циљ да завршиш факс, да положиш одређени испит, да добијеш одређену оцену у школи...код тебе су све радње и сви успеси били спонтани и несвесни, без икаквог свесног напора?
 
nisi bio jasan u izrazavanju pa nisam razumela da li su oni srecni ili nisu.
ako sad kazes da jesu srecni, ko su onda ti stariji koji su razocarani???
Od 20-30 srecni..40-50 razocarani..razvode se..varaju..zele putovati..jel to pije vodu ili trebam potkrepiti dokazima o % razvoda na pr:think:
А зар не би било згодније да као аргументе потежеш ствари о којима нешто знаш, него оне о којима поседујеш само магловиту представу типа ''неко је причао да већина људи...'', па још онда на основу тога доносиш неке уопштене закључке о СВИМ људима...:roll:

Ne vredi stvarno..kao da mi kazes odakle ti ideja da 90%ljudi pusi..pa raspravljamo da li je 86%..izvini
 
Od 20-30 srecni..40-50 razocarani..razvode se..varaju..zele putovati..jel to pije vodu ili trebam potkrepiti dokazima o % razvoda na pr:think:
ne trebaju mi dokazi. samo jasno izlozeno tvoje misljenje (ubedjenje).

da dodam - ima nekih ciljeva koje sam ostvarila, pa su mi se 5 godina kasnije cinili smesni i prevazidjeni skroz... ali tada, tada kada sam ih ostvarivala, to je bilo vrednije (za licni razvoj) od nobelove nagrade recimo... i tu vrednost uopste ne umanjuje cinjenica da su ciljevi posle postali prevazidjeni... naprotiv. ne bi mogli biti prevazidjeni da nisu bili ostvareni.
tako je i sa "razocaranjem" u brak.
navodnici stoje namerno tu.
 
Od 20-30 srecni..40-50 razocarani..razvode se..varaju..zele putovati..jel to pije vodu ili trebam potkrepiti dokazima o % razvoda na pr:think:


Ne vredi stvarno..kao da mi kazes odakle ti ideja da 90%ljudi pusi..pa raspravljamo da li je 86%..izvini

Да, сасвим одговорно могу да ти кажем: ''Одакле ти идеја да 90% људи пуши?'', зато што их по статистици у Србији пуши мање од 50%! Према томе твоја тврдња је заснована на потпуно произвољној личној представи. О ТОМЕ ти и говорим! (Ако ме разумеш...:roll:)
 
И ја сам писала много о себи, па шта?
Значи овако, ти ниси имао свесну намеру да оствариш тај циљ, ниси чинио активности усмерене ка постизању тог циља, до свега је дошло, ето тако, спонтано, да ниси био ни свестан?

Ок, лепо.

Никада себи ниси поставио чак ни циљ да завршиш факс, да положиш одређени испит, да добијеш одређену оцену у школи...код тебе су све радње и сви успеси били спонтани и несвесни, без икаквог свесног напора?

Pa stvarno nema potrebe da se smaras i zakljucujes uz upitnike..objasnicu ti bez problema kao sto vec jesam vise puta..nije bio cilj da smrsam..nisam drzao dijetu..ni brojao kalorije..samo sam vozio bajs i izbacio gluposti koje sam jeo do tad..zato sto mi nisu prijale ne zato sto sam imao cilj..bukvalno nisam bio svestan mnogo cega kao i svi u tim godinama..i nemoj mi jos reci da svi danas upisuju ono sto vole i da im je cilj da to zavrse i nadju posao u struci:think:
 
Ок, значи све спонтано, без труда и свесне активности.

А стварно бих волела да чујем како онда ти живиш без циљева и да ли, и како, постижеш неке личне успехе?
 
Да, сасвим одговорно могу да ти кажем: ''Одакле ти идеја да 90% људи пуши?'', зато што их по статистици у Србији пуши мање од 50%! Према томе твоја тврдња је заснована на потпуно произвољној личној представи. О ТОМЕ ти и говорим! (Ако ме разумеш...:roll:)

Za to mogu staviti ruku na panj..:ok:zato sto sam radio u ugostiteljstvu i desi se da jedva par ljudi ne pusi od par hiljada koji prodju u toku dana.
 
nemoj mi jos reci da svi danas upisuju ono sto vole i da im je cilj da to zavrse i nadju posao u struci

Уопште није битно да ли воле и да ли је посао у струци, битно је шта су себи зацртали као циљ!
Говоримо о циљевима.
 
Ок, значи све спонтано, без труда и свесне активности.
А стварно бих волела да чујем како онда ти живиш без циљева и да ли, и како, постижеш неке личне успехе?
Kakve veze ima cilj sa uspehom..mozda sam nasledio dedovinu:Dnekom je cilj da se popenje na avalu a meni je to sasvim spontano poslo za rukom i nogom 2 dana uzastopce(sad se zekim)
 
Уопште није битно да ли воле и да ли је посао у струци, битно је шта су себи зацртали као циљ!
Говоримо о циљевима.

I koliko je njihova odluka a koliko uticaj roditelja..starijeg brata..okruzenja..novcanih sredstava..tu je najmanje posavljen sopstveni cilj..koji je u vecini slucajeva pogresan kod nas..jedino ako ces mi opet traziti % ljudi koji rade u struci.
 
Kakve veze ima cilj sa uspehom..mozda sam nasledio dedovinu:Dnekom je cilj da se popenje na avalu a meni je to sasvim spontano poslo za rukom i nogom 2 dana uzastopce(sad se zekim)

Наследити дедовину није успех.
Говорим о твојим личним успесима.
Ти ниси имао намеру да се пењеш на Авалу, него те ноге тако саме понеле и док си се освестио - ти на врху?
:roll:
 
I koliko je njihova odluka a koliko uticaj roditelja..starijeg brata..okruzenja..novcanih sredstava..tu je najmanje posavljen sopstveni cilj..koji je u vecini slucajeva pogresan kod nas..jedino ako ces mi opet traziti % ljudi koji rade u struci.

Скрећеш са теме. Потпуно не небитно то о чему говориш, а и нисмо ми компетентни да врднујемо да ли не нечији циљ прави или погрешан.

Можемо да причамо једино о својим циљевима.
Ја сам о својим испричала, а волела бих да чујем како ти живиш без њих...јер никад нисма срела неког таквог...(то јест јесам...али то су људи који су рекли збогом животу и који углавном вегетирају уз флашу, ТВ или бенседин...:()
 
Гуглај па провери.

Него, стварно ме интересује како ти функционишеш без циљева?

:lol:sta da proverim..svrati molim te do nekog kafica i pitaj konobara za procenat pusaca
pa cekaj da li ce ti biti lakse ako kazem da i ja zelim videti egipat i piramide ali da nisam sebi postavio to za cilj kao glavom kroz zid..primarno nesto..postoje prioriteti..mnogo toga svako od nas propusti pa sta
 
Скрећеш са теме. Потпуно не небитно то о чему говориш, а и нисмо ми компетентни да врднујемо да ли не нечији циљ прави или погрешан.

Можемо да причамо једино о својим циљевима.
Ја сам о својим испричала, а волела бих да чујем како ти живиш без њих...јер никад нисма срела неког таквог...(то јест јесам...али то су људи који су рекли збогом животу и који углавном вегетирају уз флашу, ТВ или бенседин...:()

:lol:ma daj bre uozbilji se..ja stvarno ne mogu pisati o cilju puput tvog sredjivanja stana..najbolje stvari su mi se u zivotu desile neplanirano i bez najave
 
:lol:sta da proverim..svrati molim te do nekog kafica i pitaj konobara za procenat pusaca
pa cekaj da li ce ti biti lakse ako kazem da i ja zelim videti egipat i piramide ali da nisam sebi postavio to za cilj kao glavom kroz zid..primarno nesto..postoje prioriteti..mnogo toga svako od nas propusti pa sta

Види, Џорџи, ако ми насупрот званичне здравствене статистике ти потегнеш као аргумент :''Питај конобара из те и те кафане колики је проценат пушача у Србији'' то је вређање интелигенције саговорника, мајке ми.
Исти је случај и са ''причао ми неко да већина људи у четрдесетим...''.
Заиста не могу да учествујем у разговору ако ће аргументација бити на том нивоу.

Где сам ја написала да ми је ''примарни циљ'' пут у Египат, и то ''главом кроз зид''??
Ружно је да дописујеш речи које не постоје. Читај само оно што пише и држи се основног тога разговора.

Ја чекам да чујем како изгледа живот без циљева....и чекам...и чекам....:roll:
 
ma daj bre uozbilji se..ja stvarno ne mogu pisati o cilju puput tvog sredjivanja stana..najbolje stvari su mi se u zivotu desile neplanirano i bez najave

Е, па то чекам да чујем! Како си ти, рецимо, комплет реновирао стан, тако спонтано и неплански и без неке свесне активности у том циљу???

То је оно што ме копка.
 
Види, Џорџи, ако ми насупрот званичне здравствене статистике ти потегнеш као аргумент :''Питај конобара из те и те кафане колики је проценат пушача у Србији'' то је вређање интелигенције саговорника, мајке ми.
Исти је случај и са ''причао ми неко да већина људи у четрдесетим...''.
Заиста не могу да учествујем у разговору ако ће аргументација бити на том нивоу.

Где сам ја написала да ми је ''примарни циљ'' пут у Египат, и то ''главом кроз зид''??
Ружно је да дописујеш речи које не постоје. Читај само оно што пише и држи се основног тога разговора.

Ја чекам да чујем како изгледа живот без циљева....и чекам...и чекам....:roll:

Pa to sam ja rekao za sebe..ja necu glavom kroz zid..mozda mi je sad frizider prioritet u odnosu na egipat..nemoj sve bukvalno sta ti je..ti opet o statistikama..ne zelis videti svojim ocima..carevo novo odelo jel:think:
Nisam renovirao stan..planiram da ga zamenim;)
 
Главу и зид си спомињао једино ти, нико више.
Проблем је што ти видиш САМО својим очима негирајући стварност каква јесте, а статистика је компетентнији извор од било ког конобара.

Ок, значи овако, имаш у плану да купиш фрижидер, а касније да мењаш стан... То ти нису циљеви? Шта су?
 
Главу и зид си спомињао једино ти, нико више.
Проблем је што ти видиш САМО својим очима негирајући стварност каква јесте, а статистика је компетентнији извор од било ког конобара.
Ок, значи овако, имаш у плану да купиш фрижидер, а касније да мењаш стан... То ти нису циљеви? Шта су?
Ja u klin ti u plocu..i dalje isto..samo mi je zao sto ti stvarno mislis ozbiljno i ne sagledas realno stvari..i ne vredi pricati kad ces ocigledno verovati statistici da miskovic nije monopolista..a neces izbrojati objekte po gradu koji nisu njegovi..svasta
 

Back
Top